Misljenje o PC-u

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by ViktorC, Jan 17, 2020.

  1. ViktorC

    ViktorC Novi član

    AM4 A320M, PCIe/DDR4/7.1/USB 3.1
    AMD Athlon 200GE 3.2GHZ 2C4T
    8 GB DDR4
    1 TB HDD
    nVidia GeForce GTX1050, 2GB

    Sta mislite za gaming?
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Sta spada u tvoj pojam gaming? Koji naslovi, rezolucija i postavke?
     
  3. Tensai

    Tensai Komšija

    jedva dovoljno za 720p gaming na 30fps.
    Puno bolje ganjat neki i5 starije generacije(2-4te) i nesto tipa RX470 ili RX570
     
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    izvini al kakav gaming na tome...mozda neke starije igre ili lol i dota na minimalnim postavkama,a sve drugo zaboravi.
     
  5. efo

    efo Komšija

    Malo pretjerujete. Može Dota 2 na high sa tom grafom, a LOL je još manje zahtjevan. Novije i zahtjevnije igre istina većinom na low, poneka možda ni na low.
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    1050 je kao gtx960, a naigrase se ljudi sa tom grafickom :D
    to sto 1050 vrijedi mozda 80km a kosta duplo je drugi par opanaka
     
    Aldiin and efo like this.
  7. Tensai

    Tensai Komšija

    PA grafička nije loša, može izvući dosta igri na igriv fps. Ali procesor je prilično tanak, svaka iole procesorski zahtijevna igra ce ici na 15-20 fps na 1080p. Ovaj procesor je jak otprilike kao i3 treće generacije koji košta 15KM, a ovaj CPU se prodaje za jedno 120KM
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    e jbg, i5 druge generacije nije nista 'jaci' od ovog cpu, a uz njega mu preporucis puno jacu graficku...
    daleko od toga da opravdavam kupovinu 200ge, na to se nisam ni osvrnuo, nego ispade do danas se nista nije moglo igrati, sve naslove koji su se igrali sa gtx960 moci ce on bez problema u ovoj kombinaciji...
    mozda ce dobiti na poklon, sta mi znamo :D
     
  9. Tensai

    Tensai Komšija

    recimo i5 druge generacije je oko 30% brži. Najveci problem ovih dual core procesora su frame dropovi kojih ima jako mnogo. average fps je ok ali 1% i 0.1% low su jako losi.
    Moze ova centralna pogurati dosta toga ali je na izdisaju. Naravno sad sve zavisi od cijene, polovan ekvivalent ove masine vrijedi oko 300KM, pa nek skonta sam da li mu isplati
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    jes 2500k, ali nije jedini i5 2nd gen :D
    opet je to daleko od 15-20fps
     
  11. Tensai

    Tensai Komšija

    danas u novoj epizodi offtopica saznajte sve od najnovijim procesorima druge generacije :D
    mislim da je moja zadnja rečenica koju sam napisao najbolje odgovorila momku, što je bit ove teme a ne ispravljanje krivih Drina.
    PC nije loš, može gurati dosta igara(ali jedva i uskoro će zastariti). Slična polovna konfiguracija se može uzeti za oko 300KM pa nek na osnovu toga odluči šta je najbolje.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Jednostavno neka uzme konzolu i nek igra sta hoce, eno Xbox One + GamePass pa nek dere.
     
  13. Tensai

    Tensai Komšija

    ja ne bi nikom nikad savjetovao da uzme konzolu. PS4 je recimo po specifikacijama midrange računar iz 2011 godine koji vrijedi oko 200KM danas(i3 druge generacije, 8GB RAM i HD 7870) a prodaju je za 500KM. Još kad uzmeš u obzir da na konzoli ne možeš ništa osim igrati igre, ne možeš je upgradat itd ne vrijedi onda ni 100KM. A ono što je najbizarnije je što moraš plaćat da igraš online što je na PCu besplatno Konzola je čista prevara.

    edit. Da ne bi sad ulazili u rasprave ja mu preporučujem ovaj računar i zavrsicu sa ovom temom.

    https://www.olx.ba/artikal/36636666/gaming-pc-thunder-v2-i5-3gen-rx-570-4gb/
     
    Last edited: Jan 18, 2020
  14. Bishop

    Bishop Novi član

    Stavi bar Ryzen 3 1200, može se naći za 70 - 80KM.
    Onda ćeš moći da igraš sve na 1080p, naravno uz spuštanje postavki.

    Tu onda imaš dosta prostora za upgrade: bolji procesor, ssd, još 8GB rama, bolja grafička ...
     
    Last edited: Jan 18, 2020