Predložite tastaturu

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Stihoklepac, Mar 17, 2014.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Emire, imaju silent black switchevi, ljepota kucati na njima. Tihi, dobar odziv. Skupi jesu ali..

     
    Esh likes this.
  2. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Hebo mater ne bih mijenjao svoju Genius sa tankim tipkama, staru jednu 10 godina i placenu oko 13 markica niti za jednu ovu. Slusalice, mis, zvucnici, podloga, sve ok, ali tastature ove ne :D

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sam uzeo prije koji mjesec g413 silver beton za 65€ mehanička, zadovoljan za sad odlicna.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne sviđa mi se i sto su mehaničke glasne, često radim dok mala raja spava, nije mi opcija da ih lupanje budi :)

    Koliko ti je kolega ta G19? :)

    A sta kažete, G213 vs K55?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    @Vedo

    Nije ti G213 nista tisa od mehanicke.

     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Jesi li gledao onu tastaturu sto su je reklamirali sa mx master 3, mx keys cini mi se da se zove. Znam da je paprena cijena samo ne znam koliko, mozda ti se uklopi u budzet. Osim ako ne trazis iskljucivo mehanicke.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Jesi uopšte pročitao moj zadnji post?
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nije to ni lupanje, lupaju i ove sto si naveo, koliko je kliktanje, bas onako iritantno, jedino ok ako imas slusalice.

    Ma ako ces tihu tastaturu, nema se sta traziti medju ovim full/gamerskim, samo plitka chiclet ala laptop/apple.
    Meni ja sada katastrofa tipkati kada ima veliki hod.

    A g19, sta znam, joja :D
     
    aNaToMiC ! and Picoooka like this.
  10. extibo

    extibo Komšija

    Glasnost iskljucivo zavisi od switcheva, a ima vrlo tihih, skoro necujnih switcheva. Otkad sam otkrio cari mehanicke tastature, definitivno se ne bih mogao ponovo navici na standardnu.



    Sto se tice preporuke, promijenio sam nekoliko brendova i izdvojio bih Ducky i GMMK (TKL sa Gateron red/brown sto trenutno koristim). Ujedno bih preporucio Gateron switcheve, nesto su se boljim pokazali (posebno red) nego Cherry MX switchevi. Razer, Corsair i ine bih takodjer izbjegavao. Jedina od iskljucivo "gaming" tastatura sto mi se dopala je HyperX Alloy FPS sa Cherry MX red switchevima, s tim da su keycaps vrlo losi, pa bi ih bilo dobro promijeniti na doubleshot PBT ako brzo odu, no tastatura sama po sebi je vrlo pouzdana i robusna.
     
    Picoooka and Aldiin like this.
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    meni tastatura bez odmaralista za dlanove nije tastatura
    a sada ove mehanicke rijetkost koja da ima odmaraliste

    ne svidja mi se ni dizajn ovih mehanickih a ni cijena :D
    200-300 KM dati za tastaturu,ludnica :D
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Jesam " imaju silent black switchevi, ljepota kucati na njima. Tihi, dobar odziv. Skupi jesu ali.."

    ne daje mi se 200+ za tastaturu, a i isao bi na neke mainstream brandove ala Corsair, Logi itd.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo ima K66, sa Cherry MX red, 54,99 Eura. Valjal cemu taj deal?

    Ima i K70, 63 Eura
     
    Last edited: Jan 26, 2020
  14. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ja sam nedavno trazio tastaturu i na kraju kupio Kingston HyperX Alloy Core RGB, svijetlece tipke, membranske tipke koje su izuzetno precizne, pozadinsko osvjetljenje koje radi kako treba i da se mijenjati prema potrebi.
    Jedina zamjerka je ta sto slova na tipkama nisu u boji pa ako se ugasi osvjetljenje ne vidi se najbolje koja je koja tipka, naročito u manje osvijetljenim prostorijama.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

  16. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Jan 27, 2020
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Hej platis tastu 200km i mijenjas joj nesto, jedino sto bih joj promijenio bi bila namjena, postala bi podmetac za klimavu nogu stola :D

    Imas pravo vedo, fino je vidjeti neke stavka a monitor ugasen
    [​IMG]
     
    aNaToMiC ! likes this.
  18. extibo

    extibo Komšija

    Solidan deal za tastaturu, no treba jos uzeti u obzir da Romer G switchevi nisu neka sreca, ABS keycaps i velika je sansa da ce naici na clicky verziju.

    Tbh ne znam koliko se isplati Vedi bakcati sa mehanickom tastaturom i kombinacijama, bolje da ubode deal od mobsterca i to je to.
     
  19. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ova G512 SE je sa nekim novim switchevima GX Blue,ali definitivno su clicky.

     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Iskren savjet za ovo Vedo..

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk