Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    takodjer ni ja nisam imao problem sa win 10 zadugo
    meni je odlican

    a i ako se pojavi neki problem nakon updatea,na netu bude da je nastao problem i samo sacekas sa updateom,nastimas da ne downloaduje odmah i nema problema

    mada se preporucuje friska instalacika,update sa win 7 ili 8 zna praviti i probleme

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja sam toliko navikao da sam zaboravio i kako sedmica izgleda :D

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  3. heroic

    heroic Komšija

    Meni je sad Win10 super, jedino iznervira kad naleti neka glupost koja zeza, toga je nekako bilo manje na Win7, ali inace mi je je puno bolji Win10 i bas sam navikao na njega.
     
  4. bega

    bega Novi član

    Meni je gore sve vratiti podatke nazad.Cak sto vise moracu da vidim postoji li driverska podrska za komponente.
     
  5. nivla

    nivla Komšija

    meni je desetka super dok radi, onog trenutka kad upadne u beskonacni startup repair postaje obicno smece i jedini razlog zbog kojeg imam rezervni disk i usb ladicu ako zatreba backup
    smecari nisu u stanju napraviti update i upgrade sistema kako treba
    sto se tice windowsa 7 njega je vrijeme davno pregazilo ali je instalacija update-a u dosta manjoj mjeri uticala na stabilnost OSa
     
  6. zdici

    zdici Aktivista

    Presao sa Windows 7 na Windows 10 Pro x64bit prije 1 mjesec imao neki strah sa snalazenjem :) kako ce biti..ici..medjutim prezadovoljan sam sa 10-kom

    Procesor: Intel Core i9 9900K
    Vodeno hladjenje Riotoro 120TI 120mm
    SSD: SAMSUNG 970 EVO Plus M.2 PCIe > 1 TB
    Maticna ploca: ASUS Z390-P
    Graficka kartica: NVIDIA GDDR6 Inno3D GTX 1650 Super 4GB
    RAM: 16 GB DDR4
    Napajanje LC POWER LC600H
    Kuciste: MS Dark shadow 2 RGB

    Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
     
  7. nFare

    nFare Komšija

    Dobar je win 10 sve dok ti jedan od silnih apdejta ne s*ebe neku od ključnih stvari tipa Bluetooth-a ili power and sleep opcija, pa onda odvajaš na dnevnoj bazi vrijeme ne bi li skonto kako da to vratiš na staro stanje... Inače sve super...
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja iskljucio updatee...uradim update u par mjeseci sada,nema potrebe cesce

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kad se pokrenula tema.

    Neki dan udjoh u downloads folder, 'nestalo' mi 90% stvari. Ostale mi samo neke serije koje imam skinute.

    Sta se desilo? Pokusao traziti odgovor na googleu ali bezuspjesno, je li ko ovde imao isti problem?



    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  10. nivla

    nivla Komšija

    i to je jos dobro ako zeznes OS na licnom pcu/laptopu problem je sto
    slican policy sad guraju na server platformi kroz upozorenje da instaliras update i “novi prozor” u kojem moras iskljuciti scheduled update koji instalira za 1h sve a postoji objektivna mogucnost da nakon reboota nikad ne udjes u OS jer je update nesto zeznuo u tolikoj mjeri da povratka nazad nema osim duge restore procedure iz backupa ili nove svjeze instalacije OS i konfigurisanja svega
     
  11. bega

    bega Novi član

    Meni gore to da se zezam oko restore ili backupa,navikao sam kad mi treba komp pali i radi a ne da provodim vrijeme misleci se hoce li sad dici sistem ili ne.

    Sent from my GM1900 using Tapatalk
     
  12. zdici

    zdici Aktivista

    Do sada imao jednu ili dvije nadogradnje windowsa..doduse instalirao ga pred novu godinu 2019 niti jednom problema nije bilo nakon nadogradnje

    Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kontam za profesionalnu upotrebu i firme,da treba update biti upaljen (a mozda i ne treba) ali na kucnom racunaru,ako radis frisku instalaciju,skines odmah zadnji veci build i instaliras i odmah nakon toga pogasi update...nece ti trebati sigurno godinu dana...jer je sistem ispeglan maksimalno a upravo novi pokusaji "Peglanja" zeznu stvar...
    ljepota kada pauziras ili ugasis update
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam kući na fast insider build, sedmično se skida novi build i nisam nikad imao problema. Na službenom sam na redovnom update kanalu i on radi ko doxa. Mislim da se sad ne bih nikad mogao vratiti na win7...

    Sent from my Huawei P30
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nisam ni ja imao vecih problema, eto neki dan udjoh u downloads folder i eto imam sta za vidjeti .

    Sreca pa je bio downloads folderu, u njemu isto cuvam bitne stvari, ono ostavim ih kad ih skinem. Da je recimo neki drugi folder popizdio bih pravo.



    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma joj ja Acronisom napravim image sistemskog diska kad ga tek podignem i nabacim sve drivere i programe koji mi trebaju i mirna Bosna.Sve dokumente na dr disk a vazne fajlove na cloud i na spavanje :) Kad sta bude da se win ne mogne podici za 5min vratis sve na staro.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ono sto pokusavam reci je da niti sta gubis niti dobijas sa novim nadogradnjama,osim potencijalnih problema
    od kako je izasao win 10 a bio sam i insider skoro godinu prije sluzbenog izlaska,imao sam vise problema koje nisam mogao rijesiti nicim nego novom instalacijom
    zadnjih 5 godina sam sigurno morao uraditi 3-4 formata,da popravim te neke probleme...tako da ne mogu reci da nisam imao niti jedan problem do sada...ali nisam gubio podatke ili tako nesto
    sada sam pauzirao update i neka tako i ostane za sada,sve radi ko doxa
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja se kanim da spremam stvari na cloud, ali nikada da to i uradim. A svaki put psujem u sebi kad ispadne neki belaj.
     
  19. bega

    bega Novi član

    Iskreno dugo sam ovako i cekao da se ispegla Win 10 samim updateima,jer nemam toliko vremena kao prije da sjedem odvojim dan da sebi podesim sve.Najveca muka mi je mijenjati mobitel jer skoro dan mi treba da sve vratim sto mi je potrebno.Sjecam se Win 7 koliko sam isto sitnih gresaka i svega imao u pocetku,tek mi je stabilno radio sa Service Pack 1. Uglavnom budem danas provjerio komponente da li ima drivere ako ima vikend pripreme za klanje format i vratiti sve.Ionako neke stvari mi i ne trebaju vise vratiti ono sto je bitno i super.
    Hvala Vam na odgovorima.Budite mi kolektivno pozdravljeni.

    Sent from my GM1900 using Tapatalk
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Ja jos uvijek ne mogu da vjerujem da se ovdje vodi diskusija win7 vs win10 :D
     
    NaLe! and Reventon like this.