All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. electro_p0wer

    electro_p0wer Novi član


    Imaš parking od fakulteta tjelesnog odgoja, ne placa se a poprilicno je velik https://i.imgur.com/5Jxm40a.png


    Edit: vidim priča se o potrošnji , meni corsa C 1.2 uzme 8-9 litara po gradu
     
  2. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    [​IMG]

    Ovo crijevo što se pruža ispod kućišta akumulatora, pa sve do iza motora i kućišta filtera zraka...o čemu se konkretno radi, odnosno koja je njegova funkcija?
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Dovodi svjez vazduh do filtera zraka jer nije zdravo za motor da "diše" zrak iz motornog prostora.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  4. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Danas sam malo gledao ispod haube, i primjetio sam da je dio tog crijeva koje se nalazi ispod kućišta filtera zraka jako labavo. Kao da samo visi.
    Kada sam krenuo kući sa posla, u toku vožnje sam primjetio malo bučniji rad motora, a nakon pokretanja vozila upalila se narandžasta kontrolna lampica motora i obavijest na "Antipollution Faulty". Pretpostavljam da je sve ovo navedeno povezano....
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Prodat ce jedno 6 komada.
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Prvi put sam vidio BMW 850 ispred RK Sarajke 1997 godine, tada sam i prvi put vidio da neko auto ima 300km/h brzinomjer.
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    To auto samo po sebi je posebno ali sta je ovaj japanac uradio sa rednim sestakom i sjajno odmjerenim i smislenim modovima je epik.
    Fabricki V12 je tu bio blesav izbor po meni, a ovako sa sestakom je perfektan.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moj jaran je imao crnog 850Ci :) davno, to je nekad pocetkom 2000-ih bilo.. znam da se zezao, kad da kontakt na BC pise ŽIVJELI!
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo jedan foto iz fabrike. Dnevno samo jedan Werk stanca preko 1000kom dnevno i to samo trojke i četvorke se ovdje prave. [​IMG]
     
    NAILS likes this.
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Koja je lokacija?
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Fabrika u Minhenu odmah do olimpijskog tornja tu je i sjedište BMW. Ne smijem snimati. Ima i staza unutar firme gdje testiraju nova auta nije to loš poso haha.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa jesil' to dosao na razgovor za testnog vozaca :D Reci znam ja jednog, ima 200h u Assetto Corsi, i to na đojstiku.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma jok tu sad radim do daljnjega al za vanjsku firmu.
     
    kio and NAILS like this.
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sve spremno malo je osvježiti :) Za mjesec lagano ovo odradit samo još nisam svjećice. 130k auto ima na satu sumnjam da su ikad mjenjane. Hoću li preventivno odraditi ili da čekam još? Zgodno bi bilo da ne moram sad to [​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    nice
    ja bi zamjenio pogotov jer je to relativno brz i jeftin postupak
     
    SamiRX-8 and EL NINO CFC like this.
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Sinoć u Salzburg sipao dizel 1.08€ a vidio sam i 1.06€ dakle benzin čini mi se 1.15€ dakle gorivo nam skuplje nego u Austriji hahaha ja države i qrca.
     
    SamiRX-8 likes this.
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zadnjih dana je pojeftinilo 5-10%.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ima i kod nas dizela po 1.88km po nekim zabacenim pumpama u Krajini a prije 10ak dana kad sam isao u Mađarasku vidio sam regularno kraj ceste oko Dervente 1,96km.