Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    i ja sam nesto narucio sa alija pocetkom ove sedmice, seller je rekao da je na pauzi do 10februara, a tako ono ima odbrojavanje jos nekih 10 ak dana da seller posalje posiljku, ukoliko ne posalje u tih 10ak preostalih dana onda bi treba valjda ici refund novca? a nisam mogao viditi na aliju odakle konkretno salje iz kine.

    a i na ebayu sam uzeo halo reach za xbox 360 iz UK, tamo pise da bi do februara 11. trebalo stici pa cemo vidjeti. sta ce biti s tom posiljkom.
     
  2. edgsi

    edgsi Aktivista

    Meni danas iskoci na trackingu da su mi dva paketa iz Kine stigla u BiH. Jedan narucen 26. a drugi 27. Decembra.
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    i meni jos jedan paket dosao. oba narucena 16.1
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Meni su svi koji su imali tracking stigli, sad čekam par onih običnih, neki već kasne, neki su refundirani, osjeti se corona poštanska kriza...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    dosao mi jedan narucen 3. januara 2020. a onog sa pocetka decembra jos nema
    nema ni trackinga,maskica za telefon od par dolara

    btw.
    ulazim u china shoping apstinenciju do daljnjeg :D
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Nisi jedini, ali izgleda je da je to i bio cilj corone.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne vrijedi naručivati, 10 dana stoji da nije poslato i sad za 20 dana produžili čekanje.
    Ništa dok Kinezi ne ozdrave :D


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Stiglo mi 6 paketića sa aliexpressa, iz kine četvrtak i petak :D
    Sa ebay-a jedan stigao, drugi nije

    Imam maski za mobitel koliko me volja, da svaki dan drugu korsitim :rolleyes:
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    HAHAHA, ja danas otisao do poste, red do zmaja... haman doslo sve sto nije doslo zadnjih mjeseci..

    Samo ne kontam ovu bh postu nikad gora da hoce propast...budem u kuci a oni opet ostave tioketic... dakle smradovi bjelosvetski, da se moram natjerati da odem do paket...

    fuj
     
  10. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Pa upoznaš se s postarom, ja mu dao ključ od sandučića, ako je nesto veće zna kod kojeg komšije smije ostaviti, razmijenili broj telefona, znam u kojoj kafani sjedi. Nikad problema nisam imao.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
    Stormbringer, Ronaldo_9 and kio like this.
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    To je rijetkost... cuj upoznaj se sa postarom, a da radi svoj posao ? :D Placena postarina, ja opet moram da idem po nju..ako me kontas :)
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Zato sto ne nose pakete. Ostave u posti.
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    To ti kazem, dakle ti moras sa njima da se ganjas da dobijes svoj paket.. Postar dostavlja samo racune, al ya pakete ti moras.. debilizam i to ce ih odvesti sigurno u propast.
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nije istina. Dostavljaju se sva pisma do 2kg i paketi do 3kg.

    To obicno ukljucuje sve aliexpres i ebay posiljke manjih gabarita.
     
    Stormbringer likes this.
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Zadnje dvije godine od 60 posiljki, dostavljeno 0. A kako znam, imam kameru ispred vrata. 0 puta pozvonio ;)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Fino prijavis zalbu za postara i dovidjenja. Sve ostalo je prosipanje suplje.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Vec jesam...ima pisana zalba 2x u zadnjih 6 mj... rezultat : zuti papirc i u postu...

    Welcome to baZnia
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Od kako je uvedeno placanje 1.8KM, 99% paketa ostave u pošti. Ne nose ih jer kada odem u postu pa pitam da li je nesto stiglo, ako jeste, zovu poštara za moj region i pitau gdje je ostavio. A on mozda ostavi cedulju mozda ne. Isto tako na ceduljici zna pisati da je dostavljena 1.02 a on bio 5.02. Srecom, u pošti drze pakete i po mjesec dana. Nije pod moranje da se paket preuzme u roku od 5 dana kako je navedeno na papiru.
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Pričao sam sa čovjekom u BH Pošti.
    Da bi dostava do ulaznih vrata bila besplatna mora tracking number početi sa R.
    Ako počinje sa R onda tih 1,80km China post ili neka druga pošta plate taj iznos BH Pošti za dostavu od lokalne pošte do vaših vrata.
    Ako nema R (a to je čest slučaj na Aliju) to znači da oni vašu pošiljku i još hrpu drugih uguraju u jedan paket ali i na vas prebace trošak lokalne pošte.

    Tako je meni rekao radnik na šalteru.
    Meni oko 20% pošiljki donese na vrata, ostalih 80% žuta ceduljica. I sad sam pregledao unazad 2 godine, naplatili su mi samo pošiljke koje fakat imaju tracking number koji počinje bez R.
     
    Aldiin likes this.
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kao sto rekoh 1.8 i ima R. Svaka

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.