Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma mene bi vise umorila voznja da se koncentrisem samo na potrosnju, da gledam u decu da smanjim...
     
  2. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

     
  3. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    A kad smo već kod potrošnje i goriva, da li je neko sipao gorivo na belamionix BP...
    Euro 5 košta 2.16....interesuje me kvalitet, jer inače sipam g-drive, a skoro sam bio prisiljen sipati na nekoj pirateriji na jezeru Modrac, jedva dodjoh kući....trese auto...
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sipam samo na Petrolu i Gazpromu.
    Skoro sam primjetio da je na Gazpromu u Tuzli gorivo skuplje nego u Gracanici cijelih 10 feninga.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sipam na petrol i energopetrol... Rijetko kad negdje drugo.

    Sent from my Huawei P30
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja godinama na INA-i. Mislim da je sad 95-ica 2.2. A sto se te razlike cijene tice, jednom pitam lika na INA-i, zasto je jeftinije gorivo nego na EP. Kaze: Jer nisamo u gradu kao EP (pumpa udaljena mozda kilometar od centra). Možda je šuplja a mozda ima veze koja je lokacija.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Naravno da lokacija ima veze. Od kako je u Gračanici otvorena Hifa na Gazpromu gorivo jeftinije nego ikad. Gdrive 2.26 a D5 2.11 pa nekad skoči na 2.16. Konkurencija je čudo.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U Tuzli im je jos veca konkurencija, Hifa, Petrol, Ina i Energopetrol ali tolika razlika nije normalno. 2.36 je Gdrive, a bio je do skora i 2.41KM. Jedino je skuplje na Petrolu. Nek ne se*u onda da je sve zbog akciza, kad i oni deru raju u vecim gradovima.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Druze ja aditive koristim preko 20 godina i uvjerio sam se na sebi u njihovu ucinkovitost. Treba znati koji čemu služi i kako ga i kad koristiti.

    Neki su aditivi za očuvanje ispravnosti a neki za popravljanje neispravnosti. Moras ih znat raspoznat i znat koristiti.



    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Sad gledam, od juče, kako su zatvorili raskrsnicu na Pofalićima, potrošnja za litar skočila pi BC. 11.6 sad pokazuje... Jebem ti gužve i nesposobne vozače.

    Sent from my Huawei P30
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Naravno da deru. Ja na Petrolu 2.35 trebalo je valjda pojeftiniti kažu stare zalihe nabavljene po toj cijeni, kada treba poskupiti skoči preko noći.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    U Zenici skuplje po 10pf nego u Sarajevu gledajući iste pumpe
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ma nisu normalni... Do prije 3-4 godine je bio benzin ispod 2 marke, plin 0,50-60... Benzin sipam na in vivu, plin gazprom/gilje. Petrol je ubjedljivo najskuplji u Tuzli i njih izbjegavam za sve osim samouslužne auto praone :D
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, 2017-me je benzin na INA-i bio jedno vrijeme 1.96. Na drugim pumpama ispod 1.9.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sjecam 2015 i 2016te dok sam jos vozio benzin/plin da sam sipao u Zivinicama redovno po 0.51km i krajem 2016te kupim dizela i tad je bila 1.61km litra i akciza po akciza i eto tu smo gdje smo.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    A biće ih još, najlakše im je tako da uzmu lovu, nemaju odakle više guliti.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ne bi ni akcize bile problem da nam ceste blistaju... Toliko loših sastava, onih najgorih... rupa tj kratera... da ih je nemoguće popamtiti... Vožnja odavno nije užitak kod nas.
     
    nenji_avero and Ronaldo_9 like this.
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ne idemo previse u politiku, ali su akcize jedan od uslova dobijanja MMF kredita. Zato su bili digli u nebesa gorivo 2018-te. Mislim da je jedno vrijeme benzin bio 2.5km pa vozaci ono protestovali.
     
    Haker likes this.
  19. mirseth

    mirseth Aktivista

    Pa mozes li nam detaljnije napisati o nekim aditivima koje si koristio i kako su ti pomogli ?

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
    BodySnatcher and nenji_avero like this.
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Slažem se 100% sa Dinom, meni sa aditivima EGR radi besprijekorno, takođe se motor očistio od čađi.
    Liqui Moly Reineger sasuti bar jednom godišnje kad se ide na duži put.