Procjena

Discussion in 'Računari i komponente' started by subzero, Feb 19, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. selvin

    selvin Moderator

    Pa ne prodaje se hardware samo na hwb. Olx okrene milion na hardware-u dok mi ovdje napravimo prometa 100-1000 na oglasima. Logicno da ce oni biti referenca, a ne mi. Ako neko prodaje ovdje, prilagodit ce se cijenama ovdje, ako prodaje tamo, prilagodit ce se tamo. Simple as that :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nisi ti skontao haman
    govorim da su tamo prodavci u vecini nepismeni tehnicki i prodaju smece iz tavana ili EU po nekim njihovim "realnim" cijenama a to ne vrijedi nista i onda kada neko prodaje nesto,treba da se ravna po tim tamo cijenama i da obara ili dize cijenu,ako je tamo slicna

    ovdje ima vrlo malo artikala da se prodaje
    i rijetkost je da naleti nesto da treba

    a nece ti ni ovdje niko prodati nesto za 100 KM,ako je na olxu 200 a realno vrijedi 100,jer ce radije cekati da tamo naleti neko ko ne zna sta kupuje

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Proizvod vrijedi koliko se isti plati tj za koliko se proda :D :D

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Ma jesam skontao, znam ja da su u vecini korisnici nepismeni, ali vecina artikala ti je od svercera koji poznaju cijene, tako da su ipak oni referenca. Oni diktiraju cijene. Sto onda govorite da ima 1600 za 195KM, otkud vam to? Niste zakljucili na hwb-u, vec na olx-u :)
     
    aNaToMiC ! likes this.
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ima xxx nacina da se nesto dobavi i izvana ,ako je ovdje drasticna razlika u cijeni
    olx je upravo za one klasicne balkance,to koriste i sverceri i drze te neke cijene a i obicni prodavci
    ja znam da kada hocu nesto kupiti sa olxa,da po 2-3 mjeseca gledam i pratim dok mi ne izleti nesto normalno i onda kupim

    a sa prodajom isto nemam problema,jer stavim realnu cijenu i jos sam fleksibilan pa mogu jos malo spustiti i ode to odmah...ne zivim od olxa,ako sta zaradim dobro jeste a zaradim opet

    i kada smo vec kod olxa,postoji li neki nacin da blokiram korisnika da mu ne vidim artikle u pretrazi,neki korisnik melacelage je pokupio svo smece iz EU i stavio na olx ,ima milion aktivnih artikala a roba vecinom neispravna,dijelovi

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nema zippoo.. meni onaj kliktrade i mixshop idu na zivce nenormalno. Mislim da je to jedan lik koji samo sjedi za racunarom i objavljuje random oglase.
     
    Hellas and Decerto like this.
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moze li se uraditi procjena i ostaviti samo taj post, a ove gluposti pobrisati? Postaje smjesno sta se radi u oglasima. Dopisujte se preko pm-a ili otvorite temu samo za to.
    Covjek se vise nije ni javio, a vjerujem da ste ga i otjerali sa foruma.
     
  8. hackintoshOS

    hackintoshOS Novi član

    Dobio sam 3 cira zbog njegovog spama, i sto je najgore nema vecinu stvari i ne odgovara uopste na poruke.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. subzero

    subzero Novi član

    hvala svima na procjenama i utrosenom vremenu ..
     
    Last edited: Mar 3, 2020
  10. subzero

    subzero Novi član

    340 sve zajedno

    edit _: vec sam dobio par pp , pa da rascistimo situaciju ... sve zajedno se odnosi na cpu + ploca, ne i na grafiku

    330

    cijena nije fiksna i za ozbiljnog kupca se da korigirati
     
    Last edited: Mar 3, 2020
  11. subzero

    subzero Novi član

    F5
    Procesor prodan

    Ploča 120 km
     
  12. subzero

    subzero Novi član

    Prodano.
     
Thread Status:
Not open for further replies.