Xbox360 gamepad za PC

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Vedo, May 7, 2009.

  1. igor.g

    igor.g Komšija

    Da, bijela kutija je v2, mada je to fakticki v3 ali nije nazvano tako. Imaš prvu verziju kontrolera bez headphone jacka, druga sa njim, treća je Bluetooth podrška i ima redizajn na prednjoj masci i gripovima.
     
  2. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Tako je, al hajd da ne dužim raspravu, čekam odgovor, pa ću vidjeti, zamijeniti ili da dongle pošalju.

    Burno sam reagovao jer sam se bas iznerviran, ali općenito brzo je stiglo, gamepad je sigurno nov, iako je kutija otvaranja, a osim BT podrške vidim nema druge razlike izmedju V1 i V2.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li je neko uspio spojiti XBONE gamepad preko BT kada mu win10 trazi PIN?

    [​IMG]
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Trazi ti pass jer ti ne valja resiver, moras imati bar BT 4.0, ne moze sa starijim
     
    NAILS likes this.
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kakav je input lag kad se koristi bt i xone controller? Pretpostavljam da nije da nivou sa wireless receiver ali koliko je lošije?
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Koristim ja preko BT, lag iskreno ne osjetim. Zadnje sto sam igrao sa njim je bilo Forza 7 i novi GRID, nema laga.
     
    zoi likes this.
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja koristim bt sa ds4, sve sasvim korektno.
     
    zoi likes this.
  8. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ma kakav lag, ja isključivo Online igram Fifu sa Xone gamepsdom preko BT. Nikakav lag ne primjetim.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
    zoi likes this.
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Hvala vam na odgovorima raja, od pomoći je ;)
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja iskreno ne primjetim lag u odnosu na kabl.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Koje baterije koristite? Syebo mi se wireless miš pa koristim ponekad xbone gamepad kada gledam TV. Mislim da su mi ove obicne AA trajale 3-4 dana. Kontam da jede ovo svjetlo baterije ali AAA u logitech periferiji budu godinu dana.

    Da nabavim punjive AA baterije pa rotoram ili da ovo ganjam:

    https://www.ebay.com/itm/For-Xbox-O...hash=item468e8f5b7e:m:m2lL10q4JZCSmRoKHfEMaEg

    Neko pise da kontroler moze puniti baterije, neko ne. Cisto sumnjam da ima charging elektroniku u sebi.
     
    Last edited: Feb 27, 2020
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja odigrah cijelu Zeldu Wind Waker koristeci gamepad, kod finalnog bossa se tek ispraznise. U pitanju su Duracell sto dodju uz gamepad. Znaci preko 20 sati gameplaya su sigurno trajale. Mislim da rumble trosi najvise struje.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Imam dvije 600mAh AA i dvije 1100mAh AAA pa cu rotirati. Ove od 600 evo drugi dan vise sati koristenja, skoro ko "glavni" miš, jos rade.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Samo ms official baterije za xbone gamepade.
    Kupio jednom sa ebaya, kao origigi, crkla nakon tri dana.
    Imam tri ms, za tri gamepada, ali sad su pravo skupe origigi. Debelo ih cjene.
    Ove sve neke druge koje kao imaju vise “kapaciteta” bi zaobisao.



    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Mene ove genericke dobro sluze ovih 5-6 dana. Gledam da uzmem panasonic ili duracell 2500-3000mAh i trebale bi trajati desetak dana aktivnog koristenja. Ne vidim zasto bi AA bile problem.

    Gledao sam ove kao originalne ali su sve slabe. Od 400 do 1200 mAh.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ok su AA, ali imho je bolje i elegantnije rjesenje play and charge kit, ubacis i punis sa xboxa. Koristim Panasonic Enelop White u PX5, i Eneleop Black u tlakomjeru, ali govorim ove punjive li-ion, iskustva da sam losa imao.
    Sa philips punjivim sma lose iskustvo imao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 3, 2020
  17. xman

    xman Komšija

    Najisplativija varijanta. 3KM komad. Punjac 6-7KM.
    Ne drze ni upola kao Duracell npr ali Duracell je 7-8KM 4 baterije. Na prvu djeluje manje vise isto ali vremenom se isplati. A i obicne AA se mogu dopuniti pace drzati nekih 5h.
    Kod mene je takodje XONE gamepad i deff vise vuce baterije od X360 gamepada.
     
    NAILS likes this.
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Baterije u 2020. omg
     
    Aldiin likes this.
  19. xman

    xman Komšija

  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja kad sam tek kupio xbone S bilo mi frka sto su obicne AA baterije, a ustvari to je najbolje i najjeftinije rješenje.

    Nema cekanja da se napuni jer imas spremne pune i nema skupog servisa neke specijalne tesko dobavljive orginalne baterije.

    AA rules ;)

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro