Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    E ja sam danas propuhao forda :) od Visokog FA nisam spustio ispod 190, osim kod kamere :) DPF sad miran bar dva mjeseca. A do Visokog u 5.130km/h na cca 2500rpm od Lašve, da dobro sagori.

    Sent from my Huawei P30
     
    kio likes this.
  2. kio

    kio Komšija

    A ti si slucaj
    Zaboravio sam napisati, uzeo sam kofer. Qler, koristis li ti aditive. Zaboravio sam pitati Jaska.[​IMG]

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nekad kod kuma u Motorexu uzmem onaj za injektore... doduse to sam na proslom radio. Na ovom se ne sjecam da sam.

    I zavrsio sam sve kod Jaska danas, i ja i onaj jaran :)
     
    kio likes this.
  4. kio

    kio Komšija

    I ja sam kontao za vikend do Zenice, pa cu tako na 2500/3000 ga ganjati tamo-vamo

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  5. Almir

    Almir Komšija

    što se tiče regeneracije ja sam dobio info od ovl servisera u audiju kad osjetim da radi regneraciju (obzirom da nemam neke lampice signala kad se radi regeneracija dpf itd, sve se odvija nečujno u pozadini ) da nema potrebe da idem u visoke obrtaje da je dovoljno od 2 do 3 rpm. bukvaln u 3-5km se odradi regeneracija. Ja sam mislio da treba otići u 4rpm pa do max, meni je to nekad bilo problem jel nemam gdje tako odraditi regeneraciju a krenuo na posao cca par kilometara.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    regenracija se radi na cca 2500 rpm kad se pokrene rucno. Inace auto samo od sebe kad je pokrene radi na nizim obrtajima. A ako vidis da je pocelo auto regeneraciju bitno je pustiti ga da zavrsi, ne prekidati.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Povremeno tjeranje u obrtaje na autoputu je poželjno da bi se dpf očistio bez aktivne regeneracije a kad se regeneracija vec samostano pokrene tad je samo vazno ne prekidati vožnju dok ne završi,voziti normalno.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    dešavalo se meni na autoputu idem nebitno koliko brzo aktivira se (mislim ja osjetijm poznajem zvuk) nije problem obzirom da se ima prostora za odraditi ali mi je bio problem u gradu, aktivira se eto recimo u tuzli gdje sad da ja odrađujem regenraciju još špica auta, i ja tako pitam i sad bukvalno u malo km uradim regenraciju prebacim u manula kod mene je stronic šalta na niskim obrtajimainače, držim 3km na 3rpm i odradim.
     
  9. Mujka

    Mujka Komšija

    Vozis u prvoj hehe

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk
     
  10. Almir

    Almir Komšija

    mislim da je druga sa 50kmh na 3rpm u 3km i mirna bosna sa par km warmup-a a ja bio zaluđen min 10-20km na 4-5rpm,
     
  11. kio

    kio Komšija

    A mogli su neki indikator staviti. Koliko je potrebno dugo da se vozi na 2500rpm na autoputu. 15 tak minuta.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma regenaracija je odlična stvar, samo što Bošnjo ne zna, da se dizel auto ne kupuje, da se ode 5 minuta do granapa, i na posao koji je udaljen 4 kilometra.
     
    Haker and Qler like this.
  13. Almir

    Almir Komšija

    i meni je u početku falio taj indikator, i kao što rekoh nema potrebe za autoputom i velikom brzinom za regeneraciju da se može uraditi u gradu za krtak period na 2.5-3rpm, kad sam na autoputu na otvorenom bukvalno neradim ništa sa obrtajima on sam digne rpm ali neprimjetno ne sad na 4rpm.
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne bi nasao posteno auto da si tito, lakse se ozeniti :D
    Tjera te na svabu i dizela.

    @dino73n A4 Avant B9, 2016-2017, 100-120k kilometara, 110kw dizlo, manuelac. Sta mislis ?
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ni ozeniti se vise nije laHko

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  16. Mujka

    Mujka Komšija

    ako ga uzmeš biće ti još lakše se oženit :p
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ja, sve priča mazda, benzin Japanci i onda se završi na omrženom švapskom dizelu :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    nFare likes this.
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    I to sa fauve motorom :)
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nadji mi benzinca da ne kosta 50% vise i odoh po njega :D

    Ovih svapskih govana ko pljeve, iskacu iz mesnica a ne auto kuca. A treba mi auto.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jel u švabiji tražiš? Taj Audi je ekstra auto, još automatika i ljepota.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk