Savremene pošasti

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Feb 25, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. selvin

    selvin Moderator

    Gdje ti Tale ovdje vidis da su 8% od broja oporavljenih smrtni slucajevi? 8% od zavrsenih, 92% je oporavljeno, oni logicno nisu umrli...
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Kakav prankster djeteta mi, vidim ti karijeru onih youtube prankstera što batine dobiju zbog glupog fazona.
     
    SpookyMoO likes this.
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Šta nije jasno, od 33.129 završenih slučajeva 92% oporavljeno, 2770 (8%) umrlo, znači smrtnost je 8%.
    Od 100% aktivnih 18% je Serious ili Critical. Daleko je ovo od onih 2% smrtnosti, priča i gluposti. Virus je opasan, zato se i stavljaju gradovi u karantene. Virus izaziva SARS, opasne komplikacije gdje se bez oksigen terapije ne može preživjeti.
    [​IMG]
     
  5. Almir

    Almir Komšija

  6. selvin

    selvin Moderator

    Pa gdje pise da je od oporavljenih umrlo 8%? Jesam li ja corav ili ti?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  7. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Vjerovatno je mislio 8% od zatvorenih slucajeva :D
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Lapsus je bio, mislio sam od zatvorenih slučajeva, ispravio sam se u donjem postu, 92% oporavljeno, 8% umrlo. Od aktivnih 82% sa blagim simptomima, 18% sa ozbiljnim ili kritičnim simptomima.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Pa logicno da su umrli slucajevi zatvoreni. Ne znam sto se uopste racuna taj procenat. Mozda ce imati smisla na kraju, sad u jeku nema smisla jer je velika vecina u toku. Sta je trebalo, kad je prvi čovjek umro, trebalo reci da je jedan slucaj zatvoren i da su svi umrli? Jer tad nije bio niko izlijecen.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  10. xman

    xman Komšija

    Pogresno se gleda na te procente...
    Prije par godina smo imali 14 potvrdjenih pacijenata sa svinjskom gripom. 11 umrlo.
    Pola od tih 11 potpuno zdrave osobe.
    %? Panika? Praznile se police u marketima?
    Relax ljudi.
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    H1N5 je slicno razarao pluća. Mene samo zanima sto karantene, u Italiji 11 gradica, u Kini se i ne zna koliko, pa nije bilo karantena kod svinjske, pticije gripe pa i kod epidemije SARS-a. Zašto sada ovoliko karantene
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zato sto se lako siri, sta je tu tesko skontati, sve vam teorija zavjere jbt, klasicni klix komentari
     
    Aldiin, Ekstrauterina and aNaToMiC ! like this.
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Zamisli nabijas drugim ljudima traume radi svoje zabave. Ti ljudi sto su pobjegli mislis da se sad ne sikiraju da ne fasuju... Fuj.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Samo da nadju vakcinu za ovo pa da se svijet vrati u normalu.
    A skoro uzeh Division 2, nekako poklopi sa ovim virusom :D
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pelikan, pa u tome jeste problem. Imamo virus koji djeluje kao H5N1, napada donje disajne organe.
    Veći je problem što je jako infektivan (zarazan). R0 kod obične H1N1 gripe je 1.4, Znači 1 osoba zarazi 1,4 osobe.
    Kod COVID-19 taj broj iznosi 3,4, znači gotovo 3x je infektivniji i znači jedna osoba zarazi više od 3 osobe.
    Treba se brinuti i biti spreman za paniku. Nemamo mi bolnice da hospitalizujemo ni komplikacije obične gripe sa faktorom COVID-19. Evo koja bolnica moze primiti 500 osoba sa respiratornim komplikacijama.

    [​IMG]
     
    Last edited: Feb 28, 2020
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jos jedna zanimljiva stvar je da se svi nadaju brzom pronalasku vakcine, iako se to nece desiti ove godine sigurno, a bit ce i papreno skupa tako da je nece svako moci priustiti.

    Sada bi svi pristali da prime vakcinu protiv korone, bez obzira na teorije zavjere da su vakcine BSG, MRP, djecije paralize i sl. opasne po zdravlje. :) Prosle godine u Sarajevu izbila epidemija morbila bas zato sto se ljudi nisu preventivno cijepili.
     
    nenji_avero likes this.
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Vakcine nece biti bar 16-18mj samo da se zna.A ne bi je ni primio.Previse napuhano oko.virusa.Isti kao i svi grip virusi samo malo vise virulentniji.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Evo Almira na Checkpointu kod Termoelektrane Tuzla
     
    Ronaldo_9 likes this.
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jao organizacije buraz, nema labavo
     
  20. Almir

    Almir Komšija

    Ja samo znam da većina vas neće doći na posao kad verifikuju prvog oboljelog u vašoj firmi...okruženju ;) a ja se naradio u blizini svinjske,ptičije da ne govorim o ostalim počastima a sutra i corone, a imam manje zaštite nego ovi na ulici iz prenk serijala...i dok mi pričamo o coroni, ljudi i dalje umiru od gripe a koliko je prošlo vremena od prvog slučaja a vi pričate o vakcini za koronu, meni je sa jedne strane teško a sa druge lako razumiti sve ovo jel ipak ja imam nekog znanja i razmijem procese ispod haube šta se dešava, čovjek tj doktor koji je upalio alarm za novi virus je bio sankcionisan za širenje laži,straha sad je mrtav, sve zobg ekonomije, evo zadnju slučaj iz vijesti slovenci napali hr zobg pojačanih kontorla na grancii, velike kolone, ekonomija trpi itd

    Čeka vas tonu pitanja sutra kad se prvi verificira kod nas, da li otići na posao, da li ostati u izolaciji, poslati dijete u školu itd itd monoga prava i slobode su dovedena u pitanje. Zadnje je što sam pričitao da će na Hadž zabraniti dolazak iz onih dijelova svijeta gdje ima verificiranih.
     
    Ronaldo_9 and Bio_Sam_Zmijanac like this.
Thread Status:
Not open for further replies.