All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sad cu ti ja reći jednu staru trgovačku :)

    Odlične su , imam ih ja na svom autu :)

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    dams82 and aNaToMiC ! like this.
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Ma kakav trw, to stavljaju samo ljudi koji se razumiju u kočnice


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Ronaldo_9 and aNaToMiC ! like this.
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Hebite se

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    dams82 and Reventon like this.
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Opala cijena goriva pitam jarana koliko je dizel kod nas kaze 2.26 i jos mi kaze da sam cigan i da kukam :D
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Neki dan je neko stavljao sliku iz Prnjavora cini mi se 1.78 a u USK 2.25, LoL.
     
  6. Tyger

    Tyger Aktivista

    Hifa u Posušju 1,66 od jučer.
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Realna cijena je dosta ispod 1.66 za nase standarde ali, kad bi ta cijena bila i u glavnom gradu, bilo bi super.

    Evo malo pitanje, na kojoj pumpi vi sipate gorivo? Meni je energo petrol dole kod mosta Suade broj jedan.
     
    Last edited: Mar 11, 2020
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam na Petrolu mislim da su oni jedini istakli na ispunjavaju euro 6 standard.
    Pojeftinilo pet feninga, meni gotovo beznačajno


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. nivla

    nivla Komšija

    ja sam na gasprom euro 4 dizelu sa zadnja dva auta presao preko 130000km i nisam imao nikakvih problema sa diznama, turbinom, i svime sto bi moglo imati veze sa losim gorivom, ranije auto je bilo euro3, a sadasnje euro4
    zapravo, ovaj golf sto ga vozim je mozda 2000 kilometara presao na nekom drugom gorivu jer se od prvog dana sipa iskljucivo na gaspromu, a ostatak je sipan na pumpama van bih
     
    dams82 likes this.
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Te euro norme goriva sam vidio samo u bosni, euro norme su samo za ispusne gasove koliko znam, neka me neko ispravi ako grijesim.
    Zvuci kao nesto sto su uveli na svoju ruku.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Odradio ja sve na autiću, ulje, servo pumpu ulje, kočnice i rashladnu tečnost.
    @dams82 i @dino73n ako može mala pomoć. Kada je mijenjao rashladnu tečnost fino sam napomenuo da isperu staru jer je stara dexo cool a ova G12+
    Naravno lik se pati oko crijeva nekako rastavi, izašlo možda 4,5L stare, ostalo je 1,5L u bloku sigurno.
    Jel moram to opet ispuštati ili je u redu da ostavim, po sastavu su jako slične koliko vidim.
    Naravno ulje od kočnica samo ispumpao iz rezervoara staro i nasuo novo, na testeru opet crveno pokazuje. I naravno uz pitanje a što to mjenjaš. U mom selu baš nema mehaničara da valja i to ovo odem u uni trade kontam valjda su malo bolji.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Antifriz je ok, ne diraj ništa. Kočionu tekućinu zamjeni ponovo dok ne ne bude zeleno na testeru, mora se potrošit litar najmanje dok se ne odzrači na sva 4 točka.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    @dams82 hvala drug :) Tako sam i kontao, svako desetak dana ću ispumpati rezervoar i ponovo novom napuniti, pročistiti će se tako valjda sve.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Možda hoće, ali poželjno je "protjerati" kroz cijevi i ispustiti određenu količinu na sva 4 kočiona cilindra... To je posao za stručnu osobu i poželjno uraditi sa specijalnim alatom iako se može i bez, jedan pumpa pedalu, a drugi odvrće odzračne ventile na cilindrima...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Petrol, Energopetrol, HIFA, koja mi bude usput.

    Davno nekada je El Tarik Oil bio dobar i samo sam kod njih sipao, al onda pocese da fusere, imao sam problema sa autom nakon sipanja kod njih (benzin). Gazprom sam sipao dizel sa onim aditivima za ciscenje dizni itd, i jeste auto mirnije radilo nakon par tura, al isto tako imao problem sa paljenjem, vergla 3x duze nego kad naspem u ovim gore navedenim.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo da prijavim da je novi ljubimac u procesu. Cekam evo Zoll table i krecem kuci. Vise detalja kad dođem akobogda. [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    SpookyMoO, edgsi, Pelikan and 12 others like this.
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Wow, cestitam! Da se navozas, a znam da ces! :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dino73n likes this.
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Super izgleda, karavan ljepši od limuzine.
    Kuler ima da te zaprosi :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dino73n likes this.
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    dobar masala :) da se navozas :)
     
    dino73n likes this.
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nek je sa srecom, da te dobro sluzi i slusa! [​IMG]

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Neraa, Qler, zippoo and 6 others like this.