AMD Zen / Ryzen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Decerto, Jul 24, 2015.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa nisu bas beskorisni, ja u autu imam orginalni radio sa cd playerom. Nema bluetooth nema usb. Znaci snimam muziku na cd i slušam.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Kod mene je kasetaš Blaupunkt, ali koristim FM modulator.
     
  3. edgsi

    edgsi Aktivista

    Isti slucaj i kod mene, tvornicki mp3 cd-player u Grande Puntu.
    Odosmo u off:)
     
    Decerto likes this.
  4. Neso

    Neso Komšija

    NeTRa1der and Esh like this.
  5. Esh

    Esh HWB

    Bit ce interesantno vidjeti kada. Ako se situacija ne smiri, od Computexa u staroj formi nista, tako mozda neko online predstavljanje i septembar..
     
  6. Neso

    Neso Komšija

    Ma hajde, cim je epidemija krenula u Americi, eto vakcine odmah i sada. Ne mogu oni dopustit da ni jedna US korporacija trpi gubitke.
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Kako sam pročitao ni ryzeni četvrte generacije neće imati integrisan tb i wifi6.
     
  8. Esh

    Esh HWB

  9. Esh

    Esh HWB

  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  11. Decerto

    Decerto Komšija

    AMD ubija...4900 HS,35 w cpu unistio intelov flagship 9980hk.

     
  12. FearLess

    FearLess Aktivista

    Ovo više nije ni smiješno.
    Ako ih uzmu i na polju laptopa slijede jako teške godine za intel.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Go AMD go :)

    Sent from my Huawei P30
     
  14. Neso

    Neso Komšija

    Previse varijacija i dominantnosti medju ovim kompanijama nikad nije dobro. Vrlo je moguce da ce se i AMD pohasit sa cijenama, ako budu imali siguran razmak od Intela. Sami luksuz tog sigurnog prostora na trzistu jedne korporacije nikad nije dobar za krajnjeg korisnika. Najbolje bi bilo da obje kompanije ostanu u vrlo uskoj konkurenciji, bolje po nas...
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Je al je Intel na dvije generacije starijem proizvodnom procesu, a AMD jednostavno ne može "popuniti" tržište.
    Kad Intel sredi proizvodni proces ( cca za godinu) sve će to opet biti tu negdje.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa presli bi oni na noviji proces ali ne mogu,tacnije ne znaju,treba im previse vremena

    slazem se da nicija dominacija nije dobra po potrosace ali ako uzmemo da nas je Intel muzao 10 godina i za tih 10 godina promijenio dvije arhitekture a AMD za 3 godine isto toliko i vec sada je skok iz gen to gen kod AMDa 15+ % a kod Intela je 5% iz gen to gen

    AMD nekako volim,valjda i sto mi je prvi komp bio sa AMD athlon

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  18. Decerto

    Decerto Komšija

    Upravo. Intel nas je derao sa cetiri jezgre od q6600...zamisli od q6600 do 7700k,4 jezgre (osim sto su ubacili HT).
     
  19. nFare

    nFare Komšija

  20. ming

    ming Veteran foruma

    Prodaja hardvera ide ko nikad.