Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Obavezan program za gaming na laptopu.
     
    kio likes this.
  2. kio

    kio Komšija

    imas settings, voljan za podjeliti?
    Kod mene je i5 8300h, cpu i cache je -150. A za intelGPU -50.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne koristim ja nista posebno osim sto sam iskljucio sve sto throttla laptop. Bez aplikacije je necujan, hladan, ali za igre moram koristiti ovaj program da iskljucim speedstep i ostale gluposti koje se ne mogu drugacije iskljuciti.
     
  4. FearLess

    FearLess Aktivista

    Nakon određenog vremena korištenja moram reći samo riječi hvale. Baterija u odlična, puni se dosta brzo, rad i više nego fluidan. Display me pozitivno iznenadio. Još nisam imao vrema probati gaming, Ali to mu nije ni primarna funkcija. CAD i Solid let's, što mi je i bilo bitno.
     
    Esh likes this.
  5. josip122

    josip122 Novi član

    Pozdrav svima,

    već duze vrijeme hocu da promijenim laptop, trenutno imam asus aspire v5-591g-7374
    15.6" Full HD , Intel Core i7-6700HQ (2.6/3.5GHz Turbo, 6MB); 8GB DDR4 2133MHz, 256GB SSD + 1TB 5400RPM, NVIDIA GeForce GTX 950M 2GB GDDR3

    S laptopom sam prezadovoljan, ali bih htio uzeti neki 14" jer mi je ovaj malo nezgodan radi putovanja. Laptop koristim za ubacivanje članaka na web stranice te povremenu(za potrebe web stranice) obradu fotografija.

    Svidio mi se model Asus zenbook, konkretno ovaj model: Ultrabook Asus ZenBook Pro 14 UX480FD-BE048T, 14" FHD, Intel Core i7 8565U up to 4.60GHz, 8GB DDR4, 256GB NVMe M.2 SSD, NVIDIA GeForce GTX1050 4GB Max Q

    Zanima me vaše mišljenje o ovom laptopu i neka usporedba s mojim trenutnim, da li je i koliko bolji ovaj Asus zenbook?
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Ako bi vec mijenjao, onda trebas ici na 16 GB RAM-a. Odredjena ubrzana bi dobio kroz SSD i donekle procesor, a mozda ne bi bilo lose da pogledas osvjezene modele sa GTX 1650 umjesto 1050 varijanti.
     
    josip122 likes this.
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ako vec trazis manji laptop onda idi na 13..
     
  8. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Možeš pogledati i neki lenovo thinkpad npr, oni su mali i kompaktni. Ima raznih modela a i cijene su pristupačne.
     
    josip122 likes this.
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ima likakav pojeftin laptop sa malo vecim displayem, bar 17", i vecom rezom od uobicajne? Ovo sve sto gledam su 15".
     
  10. electro_p0wer

    electro_p0wer Novi član

    Koji laptop bi bio dobar izbor za 3D modeliranje (AutoCAD) , poželjno bi bilo da bude 1800 ali ako je baš bolji izbor onda je 2000 neki maksimum maksimuma.
     
    Aldiin likes this.
  11. Vedo

    Vedo Moderator

  12. stripiii

    stripiii Aktivista

    Do ponedeljka bi trebao preporuke za nov do 800KM, sad ova online nastava a sestri riknuo stari laptop,Nije neki zahtjevan korisnik al' eto, sto vise to bolje od spec...Hvala
     
  13. nivla

    nivla Komšija

    ja bih ovaj l450 polovan jer realno nov ne mozes uzeti da valja za 800km
    https://www.olx.ba/artikal/36997925/lenovo-l450-i5-5200u-ram-8gb-ssd-256gb-14-full-hd/
    za online nastavu se ubio, ja na poslu koristim identican model i zao mi ga zamijeniti sa novim koji sam dobio na koristenje jer radi kako teeba
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    imas sa ryzen oko te cijene
    vidi na laptopi.ba i ekupi.ba


    ili nesto polovno ali novije

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  15. stripiii

    stripiii Aktivista

    Model? Eto i limit je povecan na 1000KM
     
  16. Esh

    Esh HWB

  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jedno pitanje za znalce vezano za adaptere/punjace za laptope
    imam laptop koji ima INPUT 19V 1,35A 35W i za njega nemam originalni adapter,punim ga od drugog laptopa,Fujitsu Simens,jer ima istu iglicu (ulaz) kao i ovaj ,samo ima vecu amperazu od 3,42A i radi normala sve

    e sada me zanima,da li napon i jacina struje,prvenstveno napon moraju biti isti ili slicni ili moze biti odstupanja malo...tipa adapter od 18V ili 20V a jacina struje isto tako
    ovo za jacinu struje znam sta znaci...a to je da ima dovoljno struje da povuce...a ne znam kako ide sa naponom
    imam jedan u opticaju,19V 7A....moze li mu ovaj na koji nacin nastetiti ili sprziti sta ?

    trazim neki punjac koji odgovara pa ima svega,kao i cijena
    treba mi za asus laptop ,sa ovakvim pinom kao na slici https://www.uk-edeals.co.uk/eshopping-247/CHG.T19-474-25wC5.jpg
    pa ako neko ima za prodati,moze mi se javiti (ako je normalna cijena)
     
  18. nivla

    nivla Komšija

    veci napom bi mogao igrati ulogu, dok ampera nije viska
     
  19. stripiii

    stripiii Aktivista

  20. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Je li porucivao ko s laptopi.ba? Kod mene nalog u obradi preko 24h, i tokom porucivanja nisam dobio nigdje da izvrsim placanje, iako je odabrana kartica.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk