Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Vala je I vrijeme

    Sent from my Huawei P30
     
  2. kvaju

    kvaju Komšija

    Odakle ti to, nisam u toku ičega zadnjih par mjeseci?

    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
     
  3. Esh

    Esh HWB

  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker



    399$:

    4.7 retina HD displaz
    wireless charging
    portrait lighting
    2nd- gen touch id
    smart hd
    a13 bionic
    gigabit-class lte
    wifi 6
    4k 30fps
    dual sim
    fast charging
    water and dust resisnt
    portrait mode
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    4K video recording at 24 fps, 30 fps, or 60 fps
     
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    4.7" top :D

    Mobitel al bukvalno sa nekad "velikom" diagonalom.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Takozvana cigla

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja nosam sad iPhone 8 i velicina je ekstra. 4.7incha mi je bas tamanica, milina mi kucati jednom rukom.
     
    Aldiin likes this.
  9. nivla

    nivla Komšija

    bez sumnje brz mobitel, performanse su neupitne, samo je pitanje ko ce dati preko 1000km za mobitel sa osrednjim 4,7” displayem, posebno kad uzmes u obzir sta daje konkurencija za iste pare, za nadati se da su popravili battery life
    s druge strane malo ko ce ponuditi 5 godina stabilnih nadogradnji OSa kao sto to radi apple
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    iPhone je iPhone, ja koristim 6s Plus 64GB, i dan danas sa zadnjim IOS 13.4.1 leti.

    Slazem se da za ove novce ima mnogo boljih rjesenja na trzistu, mislim da je malo preskup, bar je trebalo 50$ nize da ide sa cijenom za SE 2020.

    Volio bih da je boxi dizajn u stilu origi SE, a dimenzija iPhone 8 , sigurno ih ga kupio :D
     
    aNaToMiC ! likes this.
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    480 eura nije losa cijena s obzirom na A13 cip i update politiku.
    Kome ne treba fensi ekran bez ivica to je taman. Ni konkurencija nije vise jeftina.
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    To je to!

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  13. Neso

    Neso Komšija

    Ja jos uvijek koristim 7Plus, kupio ga na launch-u. Preko 3 i po godine ga derem i evo radi ko i prvi dan. Iskreno u mogucnosti sam da priustim sebi svake godine novi model ali jednostavno nije bilo potrebe. Jedini razlog zasto cu mozda ove godine kupiti novi koji dodje na trziste je radi 5G. Cura koristi moj stari 6s i ona je prezadovoljna. Sto Nvidia CEO rece "It just works" :D Za moje potrebe i ono sto ja ocekujem od telefona, ne moze bolje. Plug&Play!
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Stara je dobila iPhone 6 i sve je OK osim sto ima katastrofa antenu, gdje svi imaju signala kod nje ili katastrofa ili ga nema nikako.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ocito ga je zato i dobila

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
    Qler likes this.
  16. Neso

    Neso Komšija

    Meni nije sto je iPhone vec radi iOS-a, sigurnosti, uodate-a. Ako ikad Samsung izadje sa iOS eto me na tu stranu, ljepsi su im telefoni a i imaju bolji hardware :D
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Dobar komentar na yt kaze kakva se kriza ocekuje u 2020. kad Apple izbacuje novi fon 400$ :D
     
  18. nivla

    nivla Komšija

    derem i ja iphone 7 3 godine, ne posustaje, ali battery life je ocajan, sad je health na 85% i baterija je vec u service stanju i mora se mijenjati, smart battery case sam kupio original i izgleda ko da je prosao dva rata koliko je nekvalitetna izrada i koliko se ogulio
    na stranu sto se pojavila potreba i za vecim displayom
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Apple bar ne diskriminira sto se tice komponenti unutar mobitela, kao npr Samsung pa jace verzije sa Snapdragonom prodaje na USA/China trzistu a za EMEA i Juznu ameriku rezervise slabije opremljene modele.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jbt dobro si ja neki dan gledam novi samsung na linusovom kanalu sjebao sam se das pravo bogatstvo i dobijes qitu u odnosu na amere. Sramota fkt.