All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Golf 4 stvarno kvalitetno auto, imao jedan malo veci propust u dizajnu intercoolera u kojem se skupljalo ulje pa ga znalo povuc u motor na jačem gasu i onda polomi klipnjace i blok. Na G5 je to ispravljeno al zamajac i turbina stradaju 70% češće nego na G4. Onda dolazi G6 sa velikim i skupim problemom EGR ventila na 1.6 i 2.0 i diznama na 1.6 manje na 2.0. Zamajac je i dalje u problemu kao i kod G5. Dolazi G7 koji je rijesio problem egr-a, injektora i zamajca, kontas bravo evo ga dobar ko nekad. Kad mjenjači pregaraju ko sijalice, pumpe vode otkazuju prije servisnog roka pa ko ima sreće da na vrijeme skuži samo promjeni pumpu (veliki servis) a ko nema mjenja citav motor jer puca zupčasti.

    Uglavnom vrlo skupi i opasni problemi za jedno vrlo skupo auto koje nikako al nikako ne opravdava tu avoju cijenu.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta tek onda reci za Audi A3? Skoro pa isti ko Golf a jos skuplji.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne znam sa majstorske strane, ali meni je golf 4 jedan od gorih. Skucen, tijesan, skripe plastike... ne znam... nikad mi se nije svidjao.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jbg, star je g4. 98' smišljen al je kvalitetan. Dok ovi noviji imaju dosta pametnijih i modernijih riješena al kvalitet sva tanji i tanji. Da vidiš G7 odozdo bilo bi te strah voziti se u njemu.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    :) g4 je imao multilink g7 tek na jačim motorima.

    Ali svejedno g4 mi se nikad nije sviđao.

    Sent from my Huawei P30
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam napisao iskustvo sa vozačke strane(iako možda ima malo nesvjesno i sa majstorske).
    Bio je karavan i bio je udoban, imao je sjedišta malo gotivnija, mekši zadnji kraj nego ovaj Focus, nisku potrošnju i veliku snagu sa čipom. Imao je i solidnu opremu pa je bilo jako ugodno putovati s njim na duže staze... Ali je bio punoljetan, znači već sam odlučuje dalje, a ja to nisam mogao dopustiti

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    G4 nije imao multilink a focus mk1 jeste. Tek od G5 počinje multilink

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    mirseth and dams82 like this.
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    nisam ja ta tipa dijasporca.

    Xc60 2014 130.000 preso. Kupio ga 2016 sa 62000 na satu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Opet je to mlado auto sa ne tako velikom kilometrazom da bi pukla opruga. Jedino da nisi isao off road. A po onoj slici izgleda da je bas puno korodirala.
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Eto ne znam, inace nikad nista s autom nije bilo, ovo je jedina popravka van servisa.

    Ako nastavi, bogami, kriza je, saloni vamo daju sve samo da prodaju nesto.

    Gledam ili istog da uzmem, samo 2017 god, ili Outlander PHEV. Gledao Teslu model Y, ne znam nesto mi puno 70000 eur davat za auto. Mogu stan na moru uzet za te pare.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    Dobar mašala da se navozas :)

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne znam za vas ali meni everyday auta pocinju od D-segmenta.
    Te karavan verzije golfa, focusa i sl. mogu posluziti ali kad uporedis sa D-segment karavanima razlika je velika u udobnosti, upravljivosti i generalnoj ugladjenosti.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kakav mu je pod sa korozijom inace. Predpostavljam da se gore zimi soli naveliko.

    Golf 4 je što je nekad bio dvica, nažalost ljudi ga ne održavaju i voze dok ne stane, tako da sada možeš vidjeti groba na cesti i opasnost nažalost.
     
    dams82 likes this.
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam evo friško zaplovio u taj segment. Na početku mi se činilo da je preveliko za daily use međutim navikneš se za 3 dana a osjetna je razlika u udobnosti a posebno ta uglađenost, doživim je baš svaki put kad sjednem da vozim pa čak i ako je vožnja od par minuta.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Naravno, ja sam to uvijek govorio. Jedino ko baš samo vozi po gradu nema smisla za sve ostale što veće auto to bolje :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Svaki auto pronađe vlasnika, zato se i proizvode mali i veliki, dugi i kratki, plavi i crveni itd... Ja bih rado da imam i jedan veći auto za putovanje, ali nažalost mogu imati samo jedan i kupio sam ono što može služiti svakodnevno. Takođe treba misliti i na održavanje, svaki veći auto uglavnom troši više(nije pravilo), ima veće gume(čitaj skuplje), skuplji su ostali dijelovi za održavanje, često i registracija ukoliko ima više kubika ili kilovata... Takođe(u mom slučaju) tijesan mi je ulaz u dvorište i patnja bi mi bilo po nekoliko puta dnevno ulaziti-izlaziti(posebno ženi). Tako da nema govora da nisi u pravu, ali ne odgovara svakom...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and Haker like this.
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam imao auto iz B segmenta pa iz C, i opet mozda iduce bude iz B. Jednostavno mi ne treba vece.

    S druge strane razumijem one sa obiteljima ili one koji voze iskljucivo duze relacije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam sa Fieste na Mondea prešao :) I razlika je bila evidentna :)

    Meni je problem što ja volim velika auta i da mogu S klasu bi vozio :) ali jebi ga, ne može. I iskreno plan mi je ako sve bude kako treba sljedeće auto da bude E klasa Mercedes... Realno Mondeo je sasvim dovoljan za porodice, ali moram malo i ćejf da zadovoljim

    Sent from my Huawei P30
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Znači primjetio si razliku između fieste i mondea
    Sretno ti bilo, samo ne zaboravi za koga se proizvodi S klasa, osim ako nisi neki tajkun

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    E zato je i ne vozim :) ja sam uvijek govorio, najlakše je kupiti auto. Treba ga imati. Zato se nadam da ću moći kupiti e klasu. Sad ja nju mogu platiti :) i parkirati :)

    Sent from my Huawei P30
     
    dams82 likes this.