All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Ma da, i ti si kao i ja, kao Dino, mora sve bit pod konac, a to košta i novaca i unutrašnjeg nemira

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    E, i ovo mi je treci Mondeo :) od 2010-2013 MK1 1.8 85kW benzin pa od 2013-2018 MK3 2.0 Tdci 96kW i sad od 2019- Mk4 2.0 120kW :)
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Znači vakat je ići na mk5

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Polako :)

    Sent from my Huawei P30
     
    dams82 likes this.
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo konačno neko da i spomene ovo. Kriza im je došla kao božićno sniženje, niko sada ne obraća pažnju na gorivo.[​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    Ice to još dosta dole jer manja potražnja hehe
    Tuku ko neće

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Jucer eto sipam gorivo 2.16,. U srijedu bilo 2.12 a utorak 2.22. Ne kontam kako tako mijenjaju cijene.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa mogu tako,jer nema nikakvog regulatora...slobodno formiranje cijena

    sada po litru imaju minimalno pola marke zarade i niko ne dira,posebno sada kada je smanjena potrosnja



    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Danas pricam s mehanicarom, kaze da su im ove montirane opruge jedna od mana.

    Narucih Falken AZENIS FK510 235/60 R18 107W XL SUV, super prolaze u testovima i nadjoh ih po odlicnoj cijeni.
     
    Last edited: Mar 27, 2020
    dams82 and Reventon like this.
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni je na fiat stilu tada 14 god star pukla ta opruga na amortizeru zatim probila gumu koja je eksplodirala u voznji. Sreca nisam bio na autoputu vozio mozda 80. Sjeba mi gumu i 170 eur troskova dok mi je majstor to sanirao.

    Uglavnom skontali smo ford je auto dok je vw smece e sta svasta covjek nece ovdje procitati haha
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa vala ne znam Forza, meni je Ford uvijek bio bolji ov vauve... ali to je cisto subjektivno :)
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije uvijek ford bio dobar auto. Tek od focusa pa na ovamo ford počinje bit dobar. Ima masu boljih rješenja od VW ali ne i kvalitet lima, sad se i lim popravio. Medjutim ove zadnje generacije vw auta su teško smeće.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nezz ti si dino mehanicar i ipak znas bolje od mene laika al evo recimo imam dva jarana ovdje u Njemackoj oba imaju sedmice 1.6tdi 110hp. Jedan ima karavana sa dsg-om kupio ga sa 120 tkm 2014. drugi 2013. manuelac uzet sa 40 hiljada. Imaju ih par godina jednom crkao grijac al je potrosio dosta para dok je skontao sta je jer mu je izbacivao gresku check engine vezanu za regeneraciju kad je zamjenio sve pet. Drugome crkao kompresor od klime ali hendler preuzeo haman sve troskove opravke. Vozio sam oba super auti za voziti potrosnja po boardu lagane voznje ispod 4l oprema beton u oba super izgledaju udobni zato ne kontam vasu pricu. Mada i meni je suludo kad je ovaj uzeo za 12.500 eur golfa tada starog 5-6 god ja ne bi nikad. GTI i GTD da ne govorim ono je perverzija i mislim da imaju samo ime isto sa obicnim golfom samo su bruka para.
    Gledao sam neki dan Passata novog karavana strasno auto al ono je nek jebacki paket bio auto je stroj. Samo brate onaj zvuk tdi 2.0 ko traktor i dan danas haha
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Ono što treba znati da svaki auto može imati i ima iste probleme, to je serijska greška i to je ono što otjera kupca. Izolovani slučajevi su ok, ima ih u svemu i na svemu... Problem sa mjenjačem na golf 7 me odgovorio od kupovine, znači svaki sa 6 brzina se čuje, neki manje, neki više. I šta da ja radim, na otpadima ne može biti ispravnih mjenjača kad ih nema na vozilima. Naš lokalni majstor za mjenjače (inače uspješan) nije uspio uspješno popraviti ni jedan takav mjenjač. A i ovo sa pumpama vode i pregrijavanjem je bljak... Uostalom nek vozi ko šta voli... Mene kad pitaju šta mislim o nekom autu ja uglavnom kažem da zavisi od stanja tog primjerka vozila pa onda od svega drugog...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja mislim da u dobroj mjeri tu utjece sto ovi nasi sverceri kad dovuku aute u bih gledaju da zarade pa kupe vani izraubana i najjeftinija smeca vrate km i onda ih dole prodaju i normalno da ce ljudi sa takvim autima imati probleme.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Na mladim ovdje kupljenim autima sa sigurnim kilometrima sranja se dogadjaju ispod 150k km tako da ta priča o našim svercerima ne drži vodu.

    De mi samo jedno reci! Sta misliš ko će da plati 15B € ili $ VW kazne u USA? VW ili narod?

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Opet griješiš, i prije su vozila dolazila izraubana preko švercera i nisu imala te probleme i kojim pišem. Pomiri se da je golf 7 jedan od lošijih golfova, a nikad skuplji...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Prijatelj planira prodati Golf 7 nakon godinu dana, 2015. godiste. Gubi vodu negdje, vozio kod 6-7 servisera, ukljucujuci ovlastenog VW, zamijenio sve sto se moze zamijeniti, a problem je idalje tu.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To je do "čojka" :) nije do golfa. Nemoj na golfa bacit ću ti bombu!

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Stevie_Ray, dams82 and aNaToMiC ! like this.