Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ne znam, nisam gledao.

    Slabo se krecem :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    N7000 je ipak bio širi jer je diplsplej bio 16:10 dok je N9005 ekran 16:9 (sto je i za današnje standarde preširoko). Danas su ekrani 19:9, 19.5:9, 20:9 itd.
     
    dams82 likes this.
  3. selvin

    selvin Moderator

    Pretpostavljam da je 400KM onaj 64/6?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    I ja

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima puno ljudi koji zele manje telefone, moja sestra recimo ima 4” iPhone SE i njoj bas odgovara.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Tvoja sestra nije puno ljudi
    Poznajem i ja neke, ali valjda proizvođači znaju bolje, oni plaćaju ljude da ispituju tržište, prate prodaju, potražnju itd...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Veliki je interes za nasljednikom iPhone SE, iako nije nista zvanicno (niti da ce ga biti) ocekuje se da ipak bude nasljednik iPhone 8 a ne SE.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam s jabukom na Vi tako da nemam komentar, malo sam gadljiv, a neko je već zagrizao pa et...
    Šalu na stranu stvarno ne pratim njihov razvoj...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  9. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Nema. Gledao ja odmah cim se pojavila informacija da ima u Sarajevu. To je izgleda neka ekskluziva.
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    pa supermarket, nije neki shop, u okviru tehnickog odjela :D izbi oci. Kontam do sad otislo, danas prolazim, reko zeno provlaci karticu :D
     
  11. nFare

    nFare Komšija

    Zna li neko nešto o Alkatelu ili ima iskustva, konkretno 3 DS 2019, 4/64 GB, Oreo 8.1, 200 KM ?
    Trebao bi mi telefon za starog, chatovi, yt i poneka fotografija, nije loše da ima ima veći display da se mogu fontovi fino povećati i da je čitljivo.

    U obzir dolazi i Redmi 8A, 2/32 GB, Pie 9.0, 180 KM, kako uopšte danas radi ovaj sa 2 Gb rama?
    Xperia L3 DS, 3/32 GB, Oreo 8.0, 170 KM.

    https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9599&idPhone2=9897&idPhone3=9592

    Cijene su za neki start paket pretplate.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ima li neko kakav prejeftin mobitel ili mp3 player...da mu smeta i da ga se hoce rijesiti :D
    treba mi da pustam muziku u garazi sa njega...da mi bude kao player ...samo treba da ima barem 4-8 GB memorije i da moze raditi barem preko punjaca...dakle sve ostalo je nebitno,samo ce za muziku sluziti
    takodjer treba da ima 3,5 mm jack (da mogu spojiti sa linijom)

    imam neku staru liniju,koja je pobudalila i pobrkale joj se funkcije ali mogu uganjati nekako da sluzi kao zvucnik preko auxa...radio stanice ne fata vise,tj. ne moze se ganjati frekvencija,jer je elektronika pobudalila i dugmad ne rade ono sto trebaju raditi kada ih pritisnem

    pa sam malo gledao neke mp3 playere ali haman da ispadje jeftinije kupiti telefon,koji ima i vise funkcija :D
     
  13. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Imao sam 3 Alcatela zaredom, super telefoni, izdrzljivi, kvalitetna izrada ali podrška i update bilo kakav ne postoji. Evo imam jedan Idol 4, stoji u ormaru.


    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
    nFare likes this.
  14. nFare

    nFare Komšija

    Kontam da nijedan od navedenih neće doživjeti update, što možda nije ni bitno, vjerovatno može raditi svaka aplikacija par godina bez problema, prvi izbor bi bio Redmi 8A ali 2 GB rama...
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sta mislite o Samsung A20E, koristit ce ga starija osoba, viber, pozivi, poneka slika i to je to. Koja je konkurencija u tom cjenovnom rangu, ima li sta bolje?

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Možda Redmi 8, tu su negdje s cijenom i performansama, ali je veliki plus baterija od 5000mAh. Tog cjenovnog razreda ti je i Redmi note 7 i 8 u 3/32GB verziji.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Trazim telefon sa max 6" ekranom.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tesko da ces nac bolje onda, ne postoje vise telefoni ispod 6” izuzev par modela kao sto je taj Samsung.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja čekam pixel 4a po svemu sudeći biće upravo ono što tražim. Ekran ispod 6" čisti android i odlična kamera, a kažu možda ispod 300 dolara

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I relativno tanka baterija za današnje standarde.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro