Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Te providne su i meni najbolje. Dugo sam ih koristio ali odustao od žutila. Da iz kine dodje za 5 dana, rotirao bih ali dosadilo cekati pa uzmem ovu crnu.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Te providne osim što su tanke, nekako se lijepe za ruku. Mozda zato i pozute. Sve druge silikonske navlake su klizavije. Ali nisu normalni kakva kućišta prave. A40 nema sanse da koristim bez navlake. Strasno klizav. Jest da su cool boje ali djaba.

    [​IMG]
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Drago mi je da ste izvadili mobitele i očistili nakon dugo vremena
    Drugo što želim reći(napisati) da nema šanse da bi koristio današnje telefone bez maske, svi su klizavi katastrofa...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Eldorado and Picoooka like this.
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja koristim p30 bez maske, nazad nalijepio taj valjda hidrogel, sta li ej kao folija slicno, pa na to zalijepio onaj metallic za magnet. Nisam htio da lijepim direkt na telefon.

    Sent from my Huawei P30
     
    dams82 likes this.
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja imam dvije, jednu transparentnu i jednu crnu pa smjenjujem nekad s vremenom a nekad koristim telefon bez maske.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Imao sam ja tako 2-3, kontam hajd manje ce biti zutila ali se razvuku skidanjem. Nije da ce spasti ali bude jako labavo. Vjerovatno zavisi i od materijala a inace skidam najmanje jednom mjesecno pa ocistim. Isprlja se dok sam na bajku/u prirodi.
     
  6. exwizzard

    exwizzard Komšija

  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja potrosih 13$ damn

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Ja $11
    Vratit će nam ako ne dođe... No sikiriki

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ovdje pise da obustavljaju primanje posiljki za odredisne zemlje...u prevodu,ne mozes ti slati posiljke preko bh poste
    ako sam dobro razumio

    mada,ako zabrane sve letove na sarajevski aerodrom,onda nece nista ni dolaziti,osim sto ide brodovima

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
    adsubzero, dams82 and SpookyMoO like this.
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne razumijem vas sto sad narucujete tako nebitne stvari, pogotovo iz vana? Rizikujete da dobijete u paketu gratis zarazu, a izlazete i radnike poste bezpotrebnom riziku. A da ne spominjem da je velika vjerovatnoca da paket uopste nece stici.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kakvu zarazu? Pa paket putuje mjesec dana pa i vise, a ne 5 dana.

    Ne prevoze se krepali stakori

    A svakako kinezi dezinficiraju robu prije slanja


    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A taj paket prodje kroz ruke samo u Kini? Sta je sa naseg covjeka sto istovara robu iz aviona, onog na carini koji to pregleda, ljudi u posti koji to razvrstavaju, pa na kraju postar koji obidje dnevno 20 ljudi, i na kraju tebi dodje na vrata.

    U drzavi je proglaseno vanredno stanje ako niste zaboravili. U ovoj situaciji postaru je dovoljan rizik sto treba da odnese penzioneru penziju na vrata, a najmanje je bitna necija maska za mobitel.
    Ne znam, meni je to bezpotreban rizik.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Slazem se da ima rizika, ali koja je vjerovatnoca da dobijes virus na taj nacin? Uzmimo u obzir da ovaj virus nije nastao od marta, vec je u decembru otkriven, a i od tada se uzimala roba iz kine a sigurno i iz wuhana. pa na kraju evropa fasovala virus zbog ljudi a ne zbog virusa preko robe.

    ovde se dosta spomnjao marfijev zakon, ali ja ne znam da je iko dobio virus preko robe iz kine.

    Jedini razlog zasto ne treba uzimati robu jeste ovo dugo cekanje i vrlo vjerovatno da ce se roba vracati nazad u kinu jer nece primati.
     
    dams82 likes this.
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Obavještavamo korisnike da se od danas obustavlja prijem svih vrsta poštanskih pošiljaka u međunarodnom poštanskom prometu za sve odredišne zemlje.

    Kako vidim ovo važi za pošiljke od nas prema ostalim :)
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ovo je tacno 100%, pise prijem na salterima, znaci ne mozemo mi slati, ali pristize uredno samo sporo. Uglavnom ima prevoz i osim aviona.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo upravo mi postar donio posiljku iz Kine...znaci primanje paketa ide uredno

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da li je neko placao carinu kad je porucivao Xiaomi telefone s AliExpress-a?
    Vrijednost je ispod 300 KM

    Sent from my MI 9 using Tapatalk
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa nece ni platiti ako je ispod 300
    ja nisam nikada platio carinu a nisam ni narucivao skuplje od 300 KM

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Ma jok, ja sam 2018 naručio redmi note 5, platio nešto preko 300KM i opet nije bilo carine, otvore, pregledaju i naplate one 3.5KM

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk