All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije neće nego ne zna!

    Ovlašteni servisi nisu vlasništvo dobrih majstora nego lovatora biznismena. A lovatori biznismeni ne znaju raditi niti platiti dobrog majstora da radi za njih.



    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    aNaToMiC ! likes this.
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    U ovlaštenom servisu se skuplja iskustvo pa se onda ili pređe negdje gdje te više cijene ili kreneš samostalno raditi. Autocentar Beganović u Zenici čini mi se svake godine traži majstora, a to sigurno nije zbog širenja posla.
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Znam da ima raje kojoj je dosadno, pa evo dva fina videa, kako je momak fino odradio suv-a.



     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    Top odradio hehe
    Poslao sam punici vidi Reko kako možeš sredit svog (lak) Hyundai ja hehe

    Samo trebam skontat koja je alternativa ovim proizvodima što on koristi da se mogu ovde kod nas kupiti

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Lako ovo izgleda kadfa radi neko drugi :D
    Cijena nafte pala na 20 doilara, najniža u zadnjih 20 godina, kod nas sve po starom :)
     
    Aldiin likes this.
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    @Haker i evo danas hoce da povecaju cijene namirnica.. niko i ne obraca paznju na cijene goriva.
     
    Last edited: Mar 30, 2020
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    [​IMG]

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    zippoo and aNaToMiC ! like this.
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja se vise ne plasim plivajuceg :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dino73n likes this.
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sad se plašiš da ti se ne odvežu pertle :)

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Stevie_Ray likes this.
  11. nivla

    nivla Komšija

    @dino73n
    koji egr uzeti, ovaj moj ostao zatvoren, ipak je kilometraza odradila svoje
    u ponudi imam
    fispa 60km
    trucktec automotive 90
    i varijanta da po piku trazim wahler i pirburg(130km)
    oem broj je 038131501af

    savjetuju i ciscenje ali mislim da je to za planiranu kilometrazu koju mislim jos napraviti neisplativo(50000)
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Neće ti pomoć čišćenje jer to je vakuumski egr kojem pukne membrana i ne može da se otvara. Slobodno uzmi taj najjeftiniji jer dovoljno je dobar da ti odradi to što si planirao. Ugradio sam par raznih kineza i ni jedna reklamacija do sad.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    nivla likes this.
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Kod mene opet problem sa baterijom (Q7, 3.0 TDI). Znaci kupljena nova Varta baterija u januaru (u Becu), koja je po Audi spec. Kodirana takodjer.a Sada stajalo auto u garazi nekih 10ak dana, obidjem auto danas, vazduzni amortizeri skroz ispuhali, blatobrani dosli preko tockova xD Upaljene sve lampice na instrument tabli, auto ne reaguje na pokusaj paljenja. Pridje jaran sa Q5 3.0TDI, preklemamo i odmah mi se napuhase amortizeri i auto se odize. Pokusao par puta upaliti - nema sanse. Capne kao da ce zaverglati al ne upali. Cekali 10ak minuta, opet pokusam opet nista.

    1) Sta je moglo izvuci novi bateriju za 10 dana, jel moguce da amortizeri negjde pustaju pa da ga baterija stalno dopuhuje? Al valjda bi mi javilo negdje gresko da je do toga.
    2) Da je do baterije samo, zar ne bi auto odmah kresnulo kad sam ga naklemao na tog uplajenog Q5? Ili mora struja prvo sa njegove baterije preci u moju, pa iz moje da pokusa upaliti. Jel moguce da treba mozda pola sata pustiti da taj Q5 puni moju bateriju?
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Tesko je reći zašto si ostao bez struje a zašto klemovanje nije pomoglo je vjerovatno do kvalitete kablova. Da bi na tako skoro pa potpuno prazan akumukator klemovanje pomoglo trebali bi kablovi od 30-40mm2 ili neki malo tanji uz čekanje od 5-10 minuta a kakve ste vi koristili samo vi znate. Ako su neki iz prodavnice teško da su dobri. Dobre kablove jedino možeš napraviti.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Aha, Thx Dino. I jeste topal kabal bio kad smo završili probe paljenja.

    Ništa, zvat ću BIHAMK pa nek ga oni startaju, oni bi trebali imat OK kablove.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Muke upper-class auta.
    Valjda bi ti i punjac za akumulatore mogao pomoci, preko noci bi ga trebao dovoljno napuniti.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa Ferrari testarosa može deset dana :D
     
  18. Almir

    Almir Komšija

    meni djeluje kao da nisu dobro odradili kodiranje baterije, a takođe su mi u ovl audiju rekli da ne kupujem ništa drugog osim orginala jel kažu zna biti kasnije zajebancija tj da su radili takva auta.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo upali ga BIHAMK, full prazna baterija bila. Sranje sto sam kupio bateriji u Beču (ÖAMTC), sad rad Corone ništa od garancije.

    Star mi je par godina firmware samog auta, dok prodje ovaj haos pa ću ga voziti u servis nek ga apdejtaju, možda su softverski riješili ovo crpljenje baterije kad je auto izgaseno. Nemam drugog objašnjenja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Pa čekaj sad, jel baterija ispražnjena zato što je auto defektno ili je baterija neispravna? Možda bateriju samo treba kvalitetno napuniti i paliti svaki dan auto da se ne ponovi. Možda bi većina imala takav problem, ali auta nam ne stoje po 10 dana bez paljenja pa ne znamo....

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk