Final Fantasy - općenito

Discussion in 'Igre i konzole' started by nenji_avero, Nov 18, 2016.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Final Fantasy 7 Remake has a "classic mode" that makes the combat play like that of the original game.
    Nice!

    Evo jos malo gameplaya:




    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Sep 15, 2019
    nenji_avero likes this.
  2. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Borba u "classic mode-u" je super odradjena, cini se kao da je zaustavljan akcija ali nije vec se nastavljaju pokreti u veoma usporenom ritmu dok odabirate sljedeci potez, genijalno smisljeno. Nece stvarati burn in efekat na ekranima :p
     
    nenji_avero likes this.
  3. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ma joj ljudi previse sad pametuju ovo valja, ono ne valja.

    Brate - dozivjecemo FF7 s next-gen grafikom, ponovo ispricanu jednu od najboljih prica u gamingu, a na to sve jos i osjecati sto smo i prije 20 godina!

    Sve je dobro ba! :D

    Ako bih sta zamjerio, to je sto je PS ekskluziva...
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Voice acting je užas.

    Meni kada treba FFVII fix upalim originalni i završim. Ovo će biti dosta kraće i jednostavnije, tako da nemam potrebu uopšte da igram.
     
  5. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ja bas volim taj losi voice acting u ff igrama

    Ono sto im daje dusu i jesu ti clunky detalji tipa this guy are sick i Tidusov cringy smijeh :D

    Neke igre tacno profitiraju od toga da nisu savrsene


    A nece FF7R biti kratak. Igra ce biti podijeljena u nekoliko nastavaka, sto ce ciniti jednu cjelinu. Trebao bi gameplay za svaku biti po 30-60 sati, a to nije malo, pogotovo u poredjenju s originalom :)

    Plus, trebamo biti zahvalni da imamo priliku u jednom zivotu dva puta igrati ovo remek djelo po prvi put :D
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Iskreno ne znam šta je fazon sa tom igrom, FF IX najbolja igra u serijalu
     
  7. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Mene FF9 smorila, jedino Freya i Vivi zanimljivi likovi. Nije losa igra, ali poslije FF7 i 8 mi je bila downgrade...

    Ali od Lightning Returns nisu mogli goru napraviti, cak i da se potrude. Ni FFX-2 im nije ravna
     
  8. Esh

    Esh HWB

     
    nenji_avero likes this.
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  10. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Samo da hoće izaći, da se imam nadati PC release datumu :D
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Da hoce i pc port....
     
    Last edited: Mar 2, 2020
  12. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ma biće 100%

    U posljednjih par godina su stalno izbacivali na steam starije i novije igre, a kod izlaska FFXV su rekli da im je ta analiza pokazala da se itekako isplati prodavati za PC platformu i da neće odustati
    Štaviše, kad je najavljena igra, pisalo je "Play it FIRST on PlayStation", što aludira na to da će biti dostupna i na drugim konzolama/platformama - a gdje će zaobići PC pobogu! :D
     
    Aldiin likes this.
  13. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Potvrđeno već da će biti. Ekskluziva za Playstation 1 godina nakon toga PC verzija.
     
    Aldiin and nenji_avero like this.
  14. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Izašao Demo za Final Fantasy VII Remake, ali treba imati aktivni Playstation Plus.
     
  15. Esh

    Esh HWB

  16. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    SPOILER ALERT

     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Kakav ba spoiler, trailer za 5% igre još se zna sve već 23 godine.
     
  18. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Zapravo su ubacili dosta novog contenta i dodali neke stvari u priču, tako da ipak ima stvari koje se mogu spoilati :)
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nisu svi odigrali FF7, čak sam uvjeren da će većina igrača biti novi ljudi koji prije nisu imali dodira sa FF7.
     
    nenji_avero likes this.
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Nema se šta spoilat, fan service ekstravaganza. A ovaj remake se završava tačno kada izađu iz Midgara što je manje od desetine kompletne igre. Tako da će svi koji nisu igrali provjeravati na youtubeu ending.