Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. nFare

    nFare Komšija

    Ja kako sam skontao da je ovaj problem.
    Kod mene se laptop bez razloga probudi iz sleep mode-a, koliko sam upratio ne dešava se ili rijetko ako izvadim dongle za periferiju.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha, nije to. Ovo je prouzrokovano forsiranim updateom. Kao st oej na linku navedeno. Samo kod mene ovo traje prego godinu dana. PRomjenio sam PC ali isti djavo. MS nije normalan.
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja samo produzavam pauziranje update windowsa po mjesec
    za sada radi ko singerica

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Zna li neko kako natjerati igre da u fullscreenu zadrze nativnu rezoluciju, sa black bars?

    Recimo ovako:

    [​IMG]

    Svaka rezolucija svake igre se rastegne na full screen dok window mod ima strasan lag. Navodno kopmponente imaju ekskluzivu na igru kada je u full s. dok u window modu šalta izmedju igre i desktopa pa se gube i performanse i signal komandi na trenutke.
     
  5. Decerto

    Decerto Komšija

    koja ti je grafa ? Nadji aspect ratio u postavkama. Kod amda je ovako : [​IMG]
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Zaboravih napisati. gtx660. Ima to i kod zelenih ali nikakvu ulogu ne igra.

    [​IMG]

    Htio uzeti RX580 ali stavio na hold ako nas virus ne potamani, ali nigdje nisam izguglao rjesenje. Mislim da je do windowsa. Ili ima efekt samo kod starih igara.

    EDIT: Evo radi kada sam prebacio perform scaling na GPU. Thx anyway ;)
     
    Decerto likes this.
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Evo win 10 pro licenca na popustu uz kod BUG1
    10,80 eura
    Ovo je za one koji ne vjeruju kinezima sa licencama a i cijena je tu negdje
    [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
    ZyKLon likes this.
  8. ZyKLon

    ZyKLon Novi član

    Samo sto je ovo OEM licenca, a na Ebay-u za manje para se moze, legalno kupit Retail licenca.
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Danas sam naletio na pravo šugav bug na Windows 10.

    Asus A55dr laptop. Radi uredno sa friškom instalacijom W10 1903 do momenta kad sa updateom (koji se ne može ukinuti) ne učita GPU driver.
    Nakon toga laptop ne može 5 min da radi bez da se zaledi.
    Mora se sa DDU skinuti Windows driver i instalirati legacy driver za A8 4500m APU sa amd.com

    Znači bug na Windows update repozitoriju

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    meni se na laptopu desavalo nakon friske instalacije da se izgubi wifi i postavke wifija
    ono upalim laptop,uredno se konektuje automatski na wifi,resetujem...igne se sistem,nema wifija i nema ni postavki,ne mozes skenirati wifi mreze i opet nakon nekog restarta proradi

    ja mislim da je i MS preporucio da se obrise neki update vezano za wifi...nisam obrisao a nije mi se ni desavalo evo par paljenja...jer vecinom idem na linux a win 10 slabije ulazim
     
  11. DSA

    DSA Aktivista

    X
     
    Last edited: Aug 6, 2020
  12. Decerto

    Decerto Komšija

    Pozitivna. Barem vise nego kod home/pro verzije.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da li je ovo neki win 10 bug, nvidia driveri ili nešto nije u redu. Kada god upalim PC TV ne prepozna, moram hdmi u kompu ištekati/uštekati da prepozna, onda je sve ok.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Vidiš, ja taj problem imam nekih pola godine. Nece da prepozna tv kada se upali PC, ili kada instaliram nove drivere. Ili odradim restart PC-a i onda nestane signal. Jedva ga dobijem. Pa moram tako rucno ištekati pa vratiti. Ja sve kontam do kabla ali ocito nisam jedini.

    Moze biti win10, kabl ili do drivera. Ali sumnjam da je do nvidije jer se desava isto sa starim driverima sa kojim je sve ok bilo.
     
  15. zdici

    zdici Aktivista

    Ja sam to sve imao isti problem ! Reset PC nedobiva vise sliku monitor preko DP porta.
    Rijesio neki dan problem izbacio stari ram ubacio jednu plocicu Kingston Fury 32 GB CL16 i problem rijesio..prijasnji ram bio 2x8GB Viper

    Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
     
    Last edited: May 23, 2020
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Bug, ja mislim da sam i na 8.1 imao slican problem


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Smece, na 7 nisam nikad niti jednog problema imao. Od starog laptop, ubacen SSD i instaliran win10, da bi se dobio zvuk preko zvucnika laptopa mora se restartovati isti, kad se sluske ukljuce odmah sve radi.. Probano 3 vrste drivera za zvuk..

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    I ja imam taj Bug sa zvukom da moram resetovati PC sa bi dobio zvuk na tv preko hdmi e sad zadnje vrijeme radi sve ko podmazano sad sta je možda novi AMD driveri riješili problem.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Predstavio sam da je neko sranje. Baš iritira a ništa mi ne pada na pamet šta da uradim

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. Decerto

    Decerto Komšija

    Imam slican problem na Win10 sa medusa 5.1 slusalicama. Nekad zvuk podivlja i postane distortan,pa moram resetovat audio drivere da bi se vratio u normalu. Probao sam 15 verzija drivera i uvijek isto,tako da mora da je nesto do windowsa.