Resident Evil [all about]

Discussion in 'Igre i konzole' started by TopniK, May 14, 2006.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Imas isto RE 4 i RE 5 sa oba DLC-a za PS4, obavezno odigrati.
     
    Neso likes this.
  2. Archiebald

    Archiebald Novi član

    Isti sam, kao dijete jos zaigram RE2 i postanem veliki fan ovog serijala, tako da jedva cekam ovaj remake da izadje. Isto tako igrao s jaranom, prelazili sve dijelove, useremo se od straha, ali je sve to ostalo u lijepom sjecanju.

    Ako si fan starog Resident Evila, imas i HD Remaster prvog dijela Resident evila koji je dosta izmijenjen u odnosu na originalnu igru i HD remaster Resident Evila Zero koji je inace tad izasao samo za gamecube. Remaster verzije imas na PC, a za PS4 imas i kolekciju (Resident Evil Origins) gdje dobijes obje remaster verzije. Po meni, ako si ljubitelj ovog serijala, pogotovo starijih verzija, neces se pokajati sa ovom kolekcijom... RE7 je isto fenomenalan.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja igram taj remaster. Bio bi super samo da su sredili kontrole inventory I sejvanje. Brate patnja ostavljanje itema po kutijama i ograničeno snimanje, a zbog retardiranih kontrola zagineš svako malo.

    Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
     
  4. Archiebald

    Archiebald Novi član

    Dobro to je vec stvar ukusa, meni se to svidja iz razloga sto je tako bilo i u originalnim starim verzijama, i sto je to davalo dodatnu napetost tad jer si bio ogranicen sa sejvanjem, ako zabrljas valja ponovo, pogotovo na hard, a i taj segment ogranicenog inventorya gdje si morao razmisljat sta da poneses i sta ce ti trebati, a sta da ostavis jer ne mozes sve ponijeti, pa si nekad morao vratiti se dosta nazad po nesto, a onda te doceka neko iznenadjenje, neki zombi iskoci kroz prozor, ili ih nisi sve pobio jer si pobjegao, pa valja opet pored njih proci. Ako se dobro sjecam, mislim da je Jill imala 2 slota vise u inventoryu u odnosu na Chrisa (zavisi koga odaberes s kim ces igrati). Sve je to imalo svoju car, davalo dodatnu napetost u igri koja je ionako bila strasna, tako da je meni drago sto su ostavili te stvari iz originialne verzije, jer je veca nostalgija, ali ne bi skodilo da su ostavili opciju i za ljude kojima se to ne svidja, da odaberu kako im odgovara, obzirom da su se igre dosta modernizirale u odnosu na te 90-te.

    Sto se kontrola tice, ja sam igrao na "originalnim" kao iz starih serijala, ali ako se dobro sjecam, ostavili su opciju da odaberes izmedju "originalnih" i "alternativnih", pa ne znam da li bi ti te alternativne mozda bolje pomogle, ja ih nisam probao pa ne znam.

    U svakom slucaju, smatram da vrijedi odigrati igru, pogotovo neko ko je fan RE serijala.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    @Archiebald sve to stoji, ali moderne igre su učinile svoje, igram 2h i zaboravim snimiti ili trebaš negdje ići, pa se ne može sjesti i odigrati 15min, nego moraš planirati, ali u pravu si bolje što su sve to ostavili. Samo ebeni loading pri svakom otvaranju vrata ubija. Tada je bio loadimg sada se moglo hladno bez toga.
    Jedva čekam ovaj RE2 remake, to će biti pun pogodak.


    Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Joj i ja cekam ovaj RE 2ko napeta puska.
     
  7. Archiebald

    Archiebald Novi član

    I ja isto. Planiram da uzmem pre-order fizicke kopije ali nisam 100% siguran gdje sta kako...Nasao sam na amazonu, ali se bojim da necu pogrijesiti zbog tih nekih razlicitosti (USA i EU) verzija na ps4, jer kad kliknem na njihovoj oficijalnoj stranici pre order, redirectuje me na hrvatsku verziju, koja izadje cak i skuplje u odnosu na ovu sa dolarima...a nemam nekog iskustva sa tim pre orderima
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ima Sena iskustva :D
     
    Sena likes this.
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nekad davno je postajala restrikcija sa PAL i NTSC igrama, to više ne postoji.
     
  10. senad_986

    senad_986 Komšija

    Ako izadje neki DLC, neces ga moci igrati ako ti je disk USA verzija, a DLC UK i obratno, mada to nije problem (osim ako su ti trofeji bitni), napravis profil s odgovarajucom adresom i tako igras.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Završih Resident Evil remake, ko će skhedeći docekati. Odlicna igra, uživancija bilo igrati.
     
    Sena likes this.
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    JA odigrao Resident Evil 2 demo, kojih 30 minuta, predobro.
    JEdino sranje radi grafike, tona postavki ali u odnosu na RE7 dosta lo[ije ide, a na istoj konfi sam igrao jo[ tada sa 8gb rama.
     
    Neso likes this.
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Tek sad vidim da ima i Resident Evil Zero remaster. Ide maraton :D
     
    Haker likes this.
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Završih Resident Evil oba scenarija. Prvi oko 9h drugi 8h, Super igra, drugi scenario mi je bolji bio, nekako teži, barem sam više umirao. Jedino zagonetke da su teže bile, puno su bolje bile u kecu.
     
    Esh and Sena like this.
  15. igor.g

    igor.g Komšija

    Sta bi od RE7 VR, nikad ne dodje na PC :oops:
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Da li je moguce igrati Resident Evil Resistance, online mode za RE3? Vidim neke open bete ali, nema opcije na steamu.
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Resident Evil Resistance open beta na steamu, mode je sasvim korektan.
     
  18. Esh

    Esh HWB

  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    RE3 fantastičan. Ovaj RE engine je stvarno nevjerovatan, koja optimizacija a da ovako dobro izgleda.
    Nažalost mislim da sam već na pola igre. E sad da li ovo vrijedi 60 dolara ili je trebao biti 20 dolara dlc uz dvicu je pitanje

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Sena likes this.
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    RE3 beton, kratak, ali odlican.


    Sent from my iPad using Tapatalk