All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    BluHDI ima i dpf sa aditivom i a ad blue i ad tank ima kontrukcijsku manu pa crkne pumpa pa se mjenja i tank i pumpa a nema zamjensko samo orgigi tako da suze ne cure niz obraze nego spricaju pravo pod pritiskom.

    Znaci to nije + nego -.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Haker, forzamilan and dams82 like this.
  2. selvin

    selvin Moderator

    Covjek trazi auto od 14k, Tale preporucuje od 40. Standardno cita samo svoje postove.
     
  3. kio

    kio Komšija

    Mondeo, Avensis, Insignia.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Do mene je.
    Pa do 14k može uzeti C5, 508 prefacelift, Insigniju, Mondea. Ja bi mu na sve ove preporučio 2.0 dizel motore, HDi i TDCI 104 kW, CDTI 96kW.
    Octaviju može naći A6 1.9 TDi ali 2009 godine. Ili da naleti na kakvu 2.0 TDi CR, ono smeće od 1.6 TDi ne bih preporučio nikome.
    Ali velika je razlika između Octavije i 508, C5, Mondeo, Insigina. To je ipak usporedba C i D segmenta. Octavija drži cijenu, a sve ostalo je na strani ovih drugih.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kao i cijena. Sumnjam da može za 14k naći dobar primjerak onog što želi.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pa nema ga kod mene(stresa), za ovih nekih 5mj. hvala Bogu :D. E87, stavljao sam i sliku bas nedavno :D

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Koliko si zavikao ja mislio auto kod tebe barem 5 godina a ne 5 mjeseci :D
    Jos je kec jedva bmw :p

    @dino73n samo je taletu prednost jos komplikovaniji sistem obrade ispusnih gasova :D

    Eno svabe pocele ugradjivati po 2 katalizatora, od izduvne grane do kraja auspuha 5 hiljada eura opreme, mozda i vise.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Jednostavnije elektricno vozati yebale ih eu norme.
     
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Buraz vozi E87, ja se u njemu osjećam klaustrofobično za volanom :D, inače ok auto za kompakt klasu.

    Jel neko skoro bio na tehničkom? Čuo sam da sada zagledaju više trap i ostalo, što je po meni trenutno važnije od eko testa.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ovaj moj Mondeo ima neku diznu koja ubrizgava gorivo direkt u dpf kad radi regeneraciju da valjda bolje sagori... I to je neka napredna tehnika. Nema aditiv, nema nekih zajebancija.

    Sent from my Huawei P30
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @Qler Nista specijalno, ubrizgavac obicni, mnogostruko jednostavniji od dizne, postoji to vec 10-15 godina, narucivao sam poznaniku sa ebaya kad mu je crklo (na fordu naravno :D )
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo to je pametniji sistem od klasicne regeneracije jer ne dolazi do razređivanja i povećanja nivoa ulja što se dešava kod ovih s klasičnim sistemom što na kraju u nekim situacijama dovodi do crkvanja motora.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ovom nije pomoglo, na 220k prodano auto u dijelove.
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    Euro 3 zakon xD

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Znači ovo je simple but effective pristup?

    Sent from my Huawei P30
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koji to sve auti odnosno motori imaju?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Zasto klaustrofobicno :D? Mozda ako nazad sjedis haha.

    Ne znam hebiga, meni se inace nije nesto svidjao ovaj model ali ovaj mi nije sekunde los bio sa m sport branikom, alpine weiss bojom, shadowline i 18" cipele i eto.

    2 godine sam auto trazio nisam svasta htio, za novac koji sam dao za njeg, za sve ono sto nudi i sto posjeduje, za mene nema boljeg auta. Vozio sam prije toga Golfa 5 haman isto godiste neku godinu i po i ne moze u istu recenicu, ni po cemu, jedino po potrosnji ali mi je to manje bitno jer ne prelazim puno km. Kako lezi i ide krivinama i kako lijepo prijanja npr uz/niz Ivan je predobro, nevjerojatno stabilno i zabavno auto, jos ovaj ima zvuk bolestan haha

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma nije ni to velika sreca, teoretski zvuci bolje ali lako se zacepi/izgori taj pipak i ostanes bez aktivne regeneracije kontra pritisak moze brzo napraviti havariju nazad na turbu ili klipovima.
    Naravno to je worst case, u najboljem ce ECU brzo skontati problem i kupi se novi vaporizer za 200 eura (OEM cijena, realno ima materijala za 20 eura).
    A ako se pokvario pipak velike su sanse da i dizne barem donekle baguju, tako da zna biti veselo sveukupno po novcanik.

    Kako god nema idealnog rjesenja, ovamo ces cesce mjenjati ulje ako vozis puno po gradu (mada to je svakako realnost i iz drugih razloga kod kratkih relacija), i glupi udio biodizela na pumpama je nazalost sve veci sto jos pogorsava problem razrjedjivanja ulja.

    @Stevie_Ray ja sam vidio kod ford-a, i cini mi se da ima u opelu, japanci nemaju, za ostale nisam siguran, @dino73n ce znati bolje.
     
    Last edited: Apr 30, 2020
  19. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    @aNaToMiC ! - nekako mi je sve preblizu, mada je to vjerovatno do mene i stvar navike :D
     
    aNaToMiC ! likes this.
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    raja pitanje,

    zasto je tesko naci mlado auto a benz 1.6, 2.0
    Sve mi nude 1.0 i tako :D