Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    TKM može biti i digitalni, tako da teoretski sve je moguće izvesti softverski tj. automatizovano.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da...imaju sada digitalne TKM ali inspekcija moze traziti na uvid sve
     
  3. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Pa, isprintaš, i eto.
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    TKM se moze voditi elektronski jos od 2011 ili 2012, na zahtjev inspektora se printa i ovjerava te nema je potrebe printat "za sebe". Bitno ju je čuvati da se ne izgubi/ošteti file.
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    hahahaah, stavi ga u potpis :D
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    a stvarno si lik...neces da pomognes bratu da se rijesi stvari i jos da profitiras na tome
    :D
     
    Aldiin likes this.
  8. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Zna li ko ove: DOTshop Zenica? Par dana se natezem da dobijem odgovor od njih za bateriju. Prije par dana objavljen artikal, sad nemaju na stanju. Ne odgovaraju na daljnja pitanja kada ce biti i sl.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Preskoci ako su takvi

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
    NaLe! and aNaToMiC ! like this.
  10. selvin

    selvin Moderator

    @NaLe! Daj link da ih prijavimo svi kao nepostojeci artikal :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovaj pik je otisao u tri lijepe. Gledam cijene GTX 660 pa da prodam, 250KM. HD4870 100KM, gtx1060 preko 1000KM, 9600 GT 60KM.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima svega, mada se moze naci i po pristojnim cijenama. Ja bas jucer gledam gtx 1060 6gb oko 300KM, gtx 1650 je 350KM nova. Moja gtx 960 oko 120-150KM. To sto si gledao su mozda stari oglasi.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Cijena je dobra, jedino vidjeti kako za garanciju u slucaju reklamacije.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam još 100% siguran da cu kupovati. Ne daje mi se 4-5 stoja u ovo krizno vrijeme. Najradije bih uzeo rx580, ima ih pravo jeftinih ali onda moram i napajanje mijenjat.
     
  16. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ne vjerujem da taj ima veze ikakve sa Jajcem jer zadnjih pola godine dosta njih zbog inspekcije mijenjaju lokaciju poput ovog npr. koji je iz Banja Luke,a sada Bihac.

    https://www.olx.ba/profil/PCShop
     
    NAILS likes this.
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Haha nek sam i to cuo, nije lako biti svercer. Onda nam ostaje u slucaju kvara jedino da se obratimo proizvodjacu direktno. Mislim u slucaju kupovine preko ovakvih sanera. Znam da EVGA u evropi prihvata reklamacije iz BiH ako imas fiskalni racun, za ostale ne znam.
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nema veze koliko su stari oglasi, 70% nema na stanju
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ajde da pitam ovdje,aktivna tema :D

    da li neko zna nekog majstora elektronicara,koji je u stanju popraviti maticnu plocu na laptopu ?
    dakle ne da zamijeni plocu,nego da provjeri elektronicke komponente i da ustanovi gdje je kvar i da ga popravi

    dobio sam broj od nekog majstora iz Sarajeva,ime Emir Smailbegovic,ima i firmu "IT-Team Sarajevo" ...neko mi sa klix foruma dao njegov broj,pa sam ga kontaktirao i planiram mu poslati laptop,kojem je maticna otisla,da pogleda moze li se sta rijesiti...jer nema nigdje maticne za model fujitsu s904
    da li neko zna ko je ovaj i da li je siguran i sposoban ?
    imate li vi neku preporuku ?
     
  20. Tensai

    Tensai Komšija

    Drug nije se rodio taj koji može popravit matičnu. Jedino ako je nešto super jednostavno kao neki kondenzator. Naravno radi se i reballing i reflow ali i to je samo privremeno rješenje, radiće par mjeseci i opet će crknut.