Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    E ne znam kakvi su talovi u pitanju ali sam bas bio iznenadjen jer sam mislio da cu morati da otvorim novi racun. :D
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    izgleda da su nešto mjenjali na paypalu
    sad mi dozvoljavala da izaberem mastercard da povučem na nju pare (samo nju imam) (fee 5$)
    mada u opcijama nema opcije da mi automatski skida pare sa paypal balanca na moj racun (to je prije bilo i uredno radilo)

    evo uspio sam povuci na mastercard javim ako sve prođe ok :D
     
    Last edited: Apr 30, 2020
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Evo gledam malo Ali shiping otišao u tačku po 40-50$ :D

    Stali su defff pola stvari iz wish liste su delete.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Prijatlj govori da je BiH blacklistana i da samo DHL ima kao opcija dostave.

    edit: Moguce da smo banovani od strane Kineskih pošti. Ali, bang, ebay nije u potpunosti, ostali su ukinuli dostavu za BiH.
     
    Last edited: May 1, 2020
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Istina, iako za neke artikle još uvijek ima normalna dostava, za većinu samo DHL koji je precijenjen, npr za artikal od 2$ poštarina 50$.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Yep
    Ona jeftina ili besplatna posta blokirana,samo dhl

    Ocekujem rast cijena na olxu 100%
    Svanulo svercerima

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Valjda ce nas vratiti u normalu :D

    Očekujem da nakon otvaranje granica opet normala slanja.

    Baš bi nas masno koštalo da zabrana potraje duži period.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  8. Tyger

    Tyger Aktivista

    Jel ima i jedan servis tipa shiptito za EU tržište?
    Konkretno me interesuje tipa sa amazona da se nesto naruci u HR da se prosljedi u BIH da se izbjegnu ove basnoslovne cifre shippinga.
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Sta je razlog ovome shippingu? I to odjednom?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Korona virus
     
  11. Tyger

    Tyger Aktivista

    Zasto je za BiH poskupilo a za HR ostale iste (niske) cijene i obicni shipping ako je do korone onda bi za sve trebalo poskupiti.
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    zato sto je hr u eu, ima razradjena logistika za eu
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pesoto.ba radi za Ameriku ali sad u ovoj izolaciji je stalo sve.

    Na ali express ja i dalje imam jeftinu poštarinu preko ovih drugih pošta, nisam vidio ali express koliko košta.
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

  15. Mujka

    Mujka Komšija

    uredno povukao pare na unicredit mastercard... a taman sam ih kontao odjavit :D
     
    Ronaldo_9 likes this.
  16. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ima, Planet express....iskustvo vrlo pozitivno....čak su nedavno otvorili i skladište u UK....nisam još ništa slao preko tog skladišta, samo sam radio preko USA...ako želiš da se registruješ, idi preko mog referal linka:
    https://planetexpress.com/?ref=22842

    :cool:
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pesoto i dalje posluje, kazu rade na tome da dostave pakete za maj :) tako da slobodno se moze narucivat.
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo jebem se sa paypalom ima 3h ne mogu nesto naruciti bilo sa ebaya bilo sa jednog sajta. Izaberem paypal dodjem do checkouta dobijem ovu poruku: Your PayPal account is missing a funding source. Add a payment source to continue. Kartica mi je uredno linkana izabrana kao default placanje.
    Ne bi to nista cudno bilo da prije 2-3 dana nisam uredno narucio gume za biciklo a prije toga jos par sitnica pp placanje logicno. Kakvo je ovaj paypal smece postao. Radi ovog smeca propustio sam dobar deal. Je li neko imao ko iskustva sa ovim dok jos imam zivaca i ovo smece nisam skroz izbrisao?
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Sta se ovo desava sa shippingom?Na aliju svi itemi sto sam imao u whis listi je shipping odjednom ogroman cijenom ili se nikako ne moze shipovati nama?Je li ima neko objasnjenje?

    Edit:eek:tisao na bangood ne mogu da nadjem.nista.Ako ukucam surgical masks nista ne izbacuje?Garant su zabranili sve...e svasta

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    Last edited: May 6, 2020
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Alipostom nema vishe za regiju. Ja sam narucio par sa drugom vrstom shippinga sa alija.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk