All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Brat je sipao na Hifi benzin, mijenjali i bobinu ali sada je misfire i na još dva cilindra zajedno s ovim gdje smo stavili novu. Vidjet ćemo šta će prava dijagnostika reći :)
     
  2. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Hifa katastrofa, policija navodno raskinula sa njima ugovor jer su ove nove sedmice im masovno imale problema.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma uvaljuju dizel za traktore, a kvalitetniji cuvaju kad skoci cijena.
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    E što se tiče policije(radio nekad u policiji) i što se tiče sedmica tu je najmanji problem gorivo. Što policija može uništit auto mislim da ne može niko, to nikad nije parkirano, uvijek je neko u smjeni i vozi, uglavnom stroga gradska vožnja,o nekom čuvanju da ne govorim, sjećam se jednog policijskog Pola starog 3-4 godine, bukvalno pola volana nije bilo, samo željezo u polu krugu, ručke na vratima iznutra pokidane, sjedišta ulojena itd... A golfovi sedmice jako osjetljiva auta, posebno dpf koji voli otvoren put(neki dan pisali o tome). Tako da tu nema goriva koje može pomoć normalnom funkcioniranju tih vozila... I ne branim hifu, ne bi me čudilo da imaju loše gorivo (nikad nisam točio kod njih pa nemam iskustvo).

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na servisu sam vidio Golfa 7 sa sve cetiri gume montirane u kontra rotaciju :D
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja sam mogao kupiti tri golfa 5 za 12k iz stanice.. smetlje zivo, pregazilo po 700k, propalo sve doslovno.
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    To je da grabi u rikverc

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  8. selvin

    selvin Moderator

    Nisu sve 4 pogrijesili, 2 su pogrijesili, a druge dvije su morali tako, mrsko im bilo skidati :D
     
    Ekstrauterina likes this.
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Policijsko auto je bilo tako da me ne iznenadjuje. Vjerovatno su im i namjerno pogresno montirali :D
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Dokaz kvalitete goriva. Gazprom obični dizel od 1.46km.

    Vec tri rezervoara s prosjekom ispod 4L. Dva po 3.9L i juče 3.78L. Kako na boardu tako i na pištolju.

    Al ovo sto sam juče i danas napravio mislim da manje ne može. Juče do Šićkog i nazad a danas do Tz i nazad. Bez klime, bez preticanja, bez naglog ubrzavanja i jutros jedan hladni start i jedno stajanje na semaforu u Lukavcu.

    1600 i par kila auto, gorivo i ja u njemu. 1499ccm 88kw.[​IMG]

    Znaci definitivno ne uvaljuju neko lošije gorivo jer je niska cijena.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    aNaToMiC ! and Stevie_Ray like this.
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Treba mi savjet otac traži auto do nekih 10.000km.

    Malo ova kriza sa koronom i uvoza zeza stvar.

    Zapeo mu za oko Golf VI

    1.4 TSI
    90 KW / 122 KS 2009 godište

    Obzirom da je kod nas daj samo dizela, kakvi su ovo motori?



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  12. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Ja sam nasuo na In vivo (stara astra 2.0 dti) gotov pun rezervoar dizela 4-ke i nemam nikakvih problema. Možda je benga drugi problem imala.

    Poslano sa mog 5024D koristeći Tapatalk
     
  13. Mujka

    Mujka Komšija

    U euro 6 kolima...
    Onda ovaj skuplji ispade bezze samo magla

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imam zeta u slo koji ima g6 sa 1.2tsi 77kw. 2011g sa 90k na satu. Znaci auto prilično očuvano i nije lose za voziti. Motor je onako interesantan al je totalno nepouzdan. Pokvario se do sad nebrojeno puta. Ulje trosi od prvog dana (kupio ga on 2 god starog sa 30k na satu) a kupljen je sa vec mjenjanim lancem. Pumpa goriva crkla jednom, svako malo nece da upali, pa kasnije pali sve ok. Pa crkne svjecica, pa kabal, pa bobina. Pa kaplje ulje iz njeg na par mjesta. Mislim velika sramota za jednog velikog golfa sa tako malom kilometrazom.

    Onako generalno ako hoce vw onda dizel a ako hoće benzin onda neki drugi brend. VW nikad nije imao poštenog benzinca.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Eldorado likes this.
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Kao ima neke aditive, ja vala nikad razliku nisam osjetio... Gorivo dolazi iz rafinerije Pančevo, za ostale pumpe ne znam odakle nabavljaju gorivo, svi se nešto reklamiraju da imaju Ina gorivo, kao to je neka mjera za kvalitet...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma jebo te male motore sa aluminijskim blokovima, ja samo u 2.0 dizel i bar 1.6 benzinjare vjerujem, i to ako je blok od livenog željeza, evo ovaj kod mene 2.0 HDi, nađeš ih na otpadu izvađen motor i bačen, sve radi ko sat :D kojeg god majstora pitam, ne sjeća se da je otvarao ovaj motor da radi nešto na mehanici ili ravna glavu, obično stradaju vanjske komponente, senzori, pumpe i dizne. Na alu blokovima 1.6 i 1.4 curi ulje na sve strane, jednom se malo pregrije, iskrivi se sve ko toranj u pizi.

    Ja na Gazu, otkako su otkupili OMV, u početku sipao onaj G+ premium i vidio da ovaj jeftini 50 ppm ide bolje kod mene, prešao 100k, nikad problema, dal zato što je stariji motor pa voli malo masnije gorivo, ali ja sa jeftinijim pređem više :D
     
    Last edited: May 5, 2020
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne znam da baš postoje kovani blokovi. Postoje samo liveni :) da li se livaju od sivog liva ili od neke legure aluminija, sasvim je nebitno :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sam cuo za kovane klipove i radilicu, izgleda da ima u pezou 2.0 i kovani blok ;)
    mozes ga cipovat na hiljadu konja i vozit milion kilometara hladno
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Lapsus je bio, mislio sam na liveni blok od sivog željeza.
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Sada se ide na smanjenje kilaze,kako su ove norme poostrene,moraju se na neki nacin zadrzati performanse a motori sve sa manjom kubikazom
    Na bloku motora uspara par desetaka kg,pa na ovom par pa na onom i na kraju na autu skinu 200-300 kg

    Ja sam isto vise za staru skolu,ali ko nas sta pita
    Zato su stari motori velike kubikaze i male snage bili nepoderivi...ne mozes ga nikada opteretiti i logicno da traje decenijama


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk