All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Nije citroen prejeftin, nego su drugi preskupi
    Nemoj taj clio 1.2,to je preslabo, a troši kao pravi auto
    Clio benzin ništa ispod 1.4.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Ekstrauterina and aNaToMiC ! like this.
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ovo je dobar autić, pouzdan, motor 1.4 benzin klasika.
    https://www.olx.ba/artikal/38096803/peugeot-207-1-4-benzin-2007god/
     
    Ekstrauterina likes this.
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Za tog citroena što si postavio vidiš u opisu da je vlasnik kupio novo auto što očigledno praktikuje. Ako ćeš voziti na pregled ovlaštenim, onda se par dana ranije moraš najaviti za termin i dogovoriti isti.
     
    Ekstrauterina likes this.
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da je taj C4 prava prilika, jedan vlasnik puno znaci. Samo ga dobro pregledaj, bitno je da je mehanicki servisiran i limarija dobra. Kozmetiku ne gledaj, na sjedista se mogu staviti nove presvlake.
     
    Ekstrauterina likes this.
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jedino kod ovog C4 treba vidjeti da nije BMW-ov motor koji je na losem glasu, vjerovatno @dino73n zna.
     
    Ekstrauterina likes this.
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije to BMW-ov motor, nego PSA motor sa nekim BMW tehnologijama kao sto je VANOS, ali jest na to sto mislis.

    Samo zanijeli ste se, jel iko ima predstavu koliko kosta registracija tog C4 jednom pocetniku? 945KM prva registracija za pocetnika, polisa 100%, i to u Tuzli, u Sarajevu je jos vise, glat hiljada.
     
    Ekstrauterina likes this.
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni Punto Mk2 1.2 benzin do Novog Sada i nazad uzeo 4.4l/100km, mjereno od cepa do cepa. Jako puno ovisi o stilu voznje.
     
    Ekstrauterina likes this.
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Skupa je i za manje kw za početnika, možda do 200KM manje za neko bijedno auto od 44kw. Koje će stiskat do poda i pojest će mu tu razliku u gorivu.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and Ekstrauterina like this.
  9. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Tuzla je u pitanju i svjestan sam potencijalne prve registracije od hiljade. Nije to toliki problem, kao sto @damn82 rece to je do 200km razlike. Svakako racunam registraciju max hiljada i novac za to odvojen imam.
     
    dams82 likes this.
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koliko sam ja gledao na tim motorima je problem naravno lanac i ti posebno na prvim verzijama pa do 2011.
    Ali opet, ja bih išao na taj C4 nije nabio ogromnu kilometražu a taj motor je mjera.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Ekstrauterina likes this.
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Uvijek gledaj ako mozes vece auto,kasnije ces cijeniti svaki dodatni cm prostora

    Ovaj citroen c4 ima i 4 vrata,ima gepek koji je ok za normalnu upotrebu i veci je nego u pezo 207

    Mozda ovom mozes spustiti cijenu jos 500 KM,covjek nije svercer i eto si se namirio na fino auto za ne tako puno novca

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
    Ekstrauterina likes this.
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    Moj prijedlog uzmi ford focus 2002-2004, 18 tddi, 66kw. U mene 5 god zahvalno auto pravo, i za odrzavanje nije skupo, ako je redovno.
    Nisam neki da se razumijem u auta, ali ovo auto je bio best buy kad sam ja kupovao isto neki budžet kao kod tebe bio, sad su jos i jeftiniji.


    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
     
    Ekstrauterina likes this.
  13. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ako je izbor samo na ta dva, prije bih Citroen..

    Ja sam prije 3-4 godine kupovao jednu Astru 2013. u okolini Tuzle (mozda nekih 20-30km od grada) i sasvim normalno otisao u ovlasteni servis u Tuzli, platio pregled i ljudi pogledali ono sto je mene zanimalo i poslije servisa zavrsili kupoprodajni ugovor.
     
    Ekstrauterina likes this.
  14. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Nije izbor samo na ova dva, vec onako mi oni zapali za oko dok sam razgledao. Naravno, ako je nesto u relativnoj blizini Tuzle to mi olaksava citav proces.
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Realno to je već stariji automobil, teško naći primjerak koji nije pregažen. Treba kupit nešto 10-12 godina max, a može se u te novce naći koliki je budžet,vjerujem da mu nije problem ni koju stoju više ako ispadne dobra prilika.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest, hiljada je al i iduce godine je tek nesto manje.

    1.0 benzin sa 44kW je oko 635KM prvu godinu, znaci finih 300KM manje, uz pretpostavku da vozis to auto 5 godina, nakupice se na nekih 1200KM razlike. Plus razlike u cijeni guma, odrzavanja, goriva (trosice veci motor ipak vise), ide to jos znacajno gore.

    A i za cijenu veceg, jaceg auta uvijek mozes nac manje/slabije i mladje.

    Odluka je naravno tvoja, ja sam samo htio ukazat na “drugu stranu medalje”.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Ekstrauterina likes this.
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Evo ti fin autić, vrijedi svake marke.
    https://www.olx.ba/artikal/38080487/seat-cordoba-1-9sdi-47kw-2005god-klima/
    Ovo je odlična 307-ca.
    https://www.olx.ba/artikal/38075370/peugeot-307-2005god-66kw/
    Ovo je odlična Golf 5 benzinjara
    https://www.olx.ba/artikal/38039431/golf-5-1-4-55-kw-2005-g-reg-do-maja/
    Ovo je isto okej
    https://www.olx.ba/artikal/37859096/volkswagen-golf-5-1-6-benzin-plin-2005godina/
     
    Ekstrauterina likes this.
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nudis covjeku modele sa 250 000-300 000 KM ,koje je pregazilo i vrijeme i ljudi i koji su sada za komplet remont...dakle nova ulaganja a onaj c4 prvi vlasnik,kilometraza dobra,solidna oprema

    sto se tice odrzavanja i svega,auto je luksuz...da ga ne istjeras iz garaze,samo registracija i neki nenadani kvarovi ce biti minimalno 1000 KM godisnje...a sto vise vozas,veci i troskovi svega

    tako da,ako se vec odlucuje na auto,svjestan je da to poprilicna rupa bez dna...posebno sto mu je prvo auto i ide puna polisa
     
    Ekstrauterina likes this.
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Za 5k i ne mozes naci nista drugo osim pregazeniog. Mislim, ima ih solidnih ako mu nije mrsko traziti i cekati ali neka ne ocekuje super vozalicu. Ovo se cini recimo super ali je velik motor za prvu reg:


    https://www.olx.ba/artikal/35751943/volvo-s60/
     
    Ekstrauterina likes this.
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kao šta sve nudite čovjeku.
    Za 5k realno se mora držati malih auta, benzinaca idealno 1.4 motor.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Ekstrauterina and aNaToMiC ! like this.