BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. nodi71

    nodi71 Novi član

    Ja vec 6 godina koristim Fritzbox 7360 za surfanje iza telkom modema u bridge modu i radi super. Nisam uspio uhakati config file da ide i moja TV. Jučer sam dobio od pošte 7490 i sve je krenulo naopako. od 10/1 mbs ja imam 6/0.2 mbs na speed testu. Sa starim fritzboxom sam imao preko 11/0.7
    slika ipod je uspordni test konekcije ... novi i stari fritzbox ... Moram dodati da je moja pristupna tačka prastara i nema VDSL podrske samo adsl 2.
    https://ibb.co/GnZh2d9
     
    Last edited: May 13, 2020
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Moguce da je manja brzina dl zbog toga sto se 4-5 Mbps ostavi za IPtv

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  3. nodi71

    nodi71 Novi član

     
  4. zdici

    zdici Aktivista

    Ocekuje li se skoro povecanje moja tv brzina pristupa Internetu ? Ili eventualno ubacivanje SK kanala u HD-u

    Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    @nodi71

    Ako imaš spliter, probaj ga skinuti i direktno spojiti fritz box na liniju, upload ti je neuobičajeno loš.

    @zdici
    Ne da ja znam.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  6. nodi71

    nodi71 Novi član

    nema splitera
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    @Stihoklepac Ja sam sve zivo probao i jos imam smetnje na mojatv tj televiziji.Sad sam direkt spojio kablom modem i uticnicu.Na jednom kraju RJ11 zabica a na drugom kraju kabla RJ45 zabica.Svako malo slika smrzne na 1-2s i nastavi.Ne znam sta vise da radim.Jedino jos da instaliram RJ45 uticnicu pa da vezem direkt sa CAT6 kablom!?
    Moracu zvati nekoga da provjeri u cemu je fazon.Imas li ti neku ideju?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  8. shoT

    shoT Novi član

    poweruser poweruser ako ti treba full pristup
     
  9. zdici

    zdici Aktivista

    Ubaci cat7 kabl vani od bh telecom kutijice do kucne uticnice rijesit ces problem

    Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Kakve kutijice?U stanu sam nisam u kuci pa da mi je to dostupno ili jeste?Nemam pojma

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ispred ulaznih vrata, mora biti negdje kutija telecoma na tvom spratu
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Dvije imaju jedna vise jedna nize postavljena ali mislim da je ovo struja!?[​IMG]

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  13. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Da li ima neko problem MojaTV Net 1 paketom. Download je stvarno loš, oko 12mbs, a sumnjam da je priključak loš ...
     
  14. zdici

    zdici Aktivista

    Ili je struja ili je RG6 antenski kabl

    Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
     
  15. nodi71

    nodi71 Novi član

    Sve je to do aljkavosti instalatera ... Ja sam imao sreće da lično poznajem jednog pa je ispratio kablo do sabirne tačke te promijenio kompletnu priljučnicu u kojoj su oksidirali kablovi i stavio novu sa gelom od tada moja TV pooonekad zamrzne ali kada prebacim i vratim kanal nazad proradi ..
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma meni nije nikad prekidala tj jeste dok sam imao prvi vdsl modem ali je tada problem.bio na uticnici i kad su to rijesili vise nikad nije prekidalo.Kad sam fritzbox uzeo pocinju problemi.Ali nije do.njega nego je do ove da kazem nekompatibilnosti sa kablom a mozda i do instalacije sada sta ja znam.Da mi je nekog strucnog da to izmijeni sve.
    Znam da na uticnici imaju 3 zice i da su samo 2 povezane i da je bila i treca koja je prvi put pravila problem.Kad je tu trecu eliminisao sve je radilo super.E sad kako je fricko sa rj45 ulazom nastaje problem.Vjerovatno je sad uticnica opet problem.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Evo slike za znalce:
    Uticnica i flat telefonski kabal na kojem.su rj11 i rj45 zabice.Pogkedajte i ako ko zna ima li sta da treba ili ne treba skinuti dodati?Ovaj monter je kao sto.vidite skinuo crnu i zutu sa uticnice jer prije su bile vezane kad je prekidalo prije fritzboxa.[​IMG][​IMG][​IMG]

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  18. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Kod mene sa glavne BHT uticnice ide CAT 6 kabel koji je u kuci povezan na RJ45 CAT 6 uticnicom na koju je spojen Fritz BOX i nemam problema sa trzanjem slike:)
    S tim da sam ja povezao CAT 6 kabel sa svim raspolozivim zicama paricama koje su se nalazile u BHT kutijici.
     
    Last edited: May 14, 2020
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jbg kod mene je ova situacija stari bakarni kabal sa dvije zice plava i bijela.Da mi je kakvu semu naci da povezem ovo sa cat6 uticnicom pa da onda vezem direkt cat6 kablom modem.i uticnicu.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa ne treba ti nikakva šema. Iskoristi dvije srednje žice iz Cat kabla (plavu i bijelo-plavu) i spoji ih na te parice i vozi dalje gdje ti treba. Samo imaj na umu da je Cat6e kabal malo deblji, pa zna biti problem ugurati ga u obični RJ11 konektor.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk