Predložite tastaturu

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Stihoklepac, Mar 17, 2014.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Treba mi mehanicka tastatura, da je dobra za kucanja, ne treba mi RGB i slicno, sto jeftinija. Ima li neka preporuka?

    Jah, i da ima numpad, obavezno
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Nadam se da nije za posla? :)
    Mislim da je lokalno dobra dostupnost HyperX modela..
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Za office je best buy mk235 ili mk315 silent.
    Nije mehanička ali čuva zivce
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma za posla, da mogu da lupam :)

    Probao sam ih par, bas su mi legle... sad nagovaram kolegu da mi proda svoju HyperX :) ali nece, zena mu poklonila :D
     
  5. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    HyperX Alloy bi trebala biti isplativa kod nas. Cherry switchevi tako da nije krs sigurno. Za office definitivno Red ili Brown switchevi :D
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    e ovu ima kolega koja mi se svidjela :)
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Silent serija Logija čuva živce i međuljudske odnose.
     
    Esh likes this.
  8. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ja nedavno probao budget varijantu mehaničkih tastatura i nakon testiranja tastature koju mi je posudio drug, uzmem Aula Demonking... Za te pare, više nego odlična sa smeđim budget switchevima koji su dobili odlične reviewe, mana je RGB svjetlo gdje je svaki red tipki ima svoju boju ali, iskreno, nije grdno. Takođe, za šminkere, ima različitih modova odaziva svjetla na tipkanje.

    Gledao sam razne modele i ova tastatura ima odličan value. tako da sam uzeo dvije... za posla i kući. Ne moram pominjati da su žena i kolege oduševljeni hehehe. Ali, who cares?! Prstići su happy :D
     
  9. Esh

    Esh HWB

  10. Hellas

    Hellas Aktivista

  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nista, uzeo sam HyperX FPS rgb...

    Sent from my Huawei P30
     
    Picoooka and Esh like this.
  12. Esh

    Esh HWB

    @Qler koji switchevi? I javi utiske.. kolega iz kancelarije kad se krene radit opet iz kancelarije :D
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    E, zao mi je bilo na posao, odnio je sebi kući :) a na posao g510 odnio :)

    Switchevi su khali i nisu bučni uopšte, i za moj ukus se malo i prelagani za kliknuti, volio bi više sile da mi treba ali je definitivno puno bolje od g510 i ostalih koje sam koristio. Imam k780 nije ni ona sekunde loša za kucanja, ali mi ova hyperx više odgovara.

    Sent from my Huawei P30
     
  14. Esh

    Esh HWB

    zippoo and Qler like this.
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li se meni cini ili su ove HP GK520 tastature kinezi sa Hewlett-Packard stikerom?
     
  16. Irmel

    Irmel Novi član

    Razmisljam se izmedju MS Thunder pro velike i MS Elite pro tastatura. Koja je bolji izbor? Ili mozda postoji neka treca u istom cjenovnom rangu?
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Moja preporuka je da ne uzimas MS tastature, veoma los kvalitet istih.
     
    Picoooka likes this.
  18. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Esh likes this.
  19. Lamagician

    Lamagician Komšija

  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Uzeo maloprije Rampage KB-R89 EAGLE. Gledao neku jeftiniju mehaničku da probam. Ako legne, onda valja sakupljati za najavljenu G915 TKL.. lol. Presudila je dostupnost. Mislim, nema ništa na stanju.

    [​IMG]

    Bio je izbor izmedju ovoga i MS industrijala. Debri začelja. MS je ok ali je broblem font. U pitanju su US QWERTY tastature sa fake stikerima nasih slova. Pa biraj ili US bez nasih slova ili sa nasim svlovima gdje se znakovi na brojevima ne poklapaju.

    Nisam siguran valja li cemu ova firma osim sto ih ima dosta na nasem i turskom tržištu. Tastatura je aluminijska sa blue svičevima. Onoliko koliko sam citao, jedina "blue" mana je sto su bučni.

    Nakaradno izgleda ali je u zivo ljepša. Mnogo bolje sve one izgledaju bez ovog RGB-a. Ali je jel, minus sto ne vidis nista bez njega. "U ruci" je kvaliteta izrade bolja nego bilo koja membranska. Ne znam koja membranska ima na tržištu sa aluminijskim kućištem. Na prvu ja zadovoljan. Vidjet cemo na duge staze. 90KM je mene izasla ali su po 85-100KM.