All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jest 1.8-2.0 mjera za autru a opet u većem autu isto ko i kod tebe taj. Drug mi ima. Toyota Avensis 1.8 108kw. Ide auto kad se zaleti i kad ga izvlačiš do crvenog al ovako u normanloj vožnji kad stisneš gas, ništa, "di si tu si".

    Nabolje i kubici i turbo :)

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Haker likes this.
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa ide on ako konstantno drzis 3000 i vise ali sve zavisi od stila voznje...ja recimo jako rijetko kocim...ja pustim gas i on sam uspori a onda padnu i obrtaji pa se opet zalijece i onda je ko mrtav konj ispod 3500
    Ja bas i ne volim taj agresivni stil voznje...kod mene vecinom kruzer stil...lagano ubrzanje,drzanje odstojanja,pustim gas ako vidim da onaj ispred mene koci i dok ga sustignem,auto dodje na istu brzinu kao i ovaj ispred

    Iskreno ne volim ono drndanje sa kocenjem i ubrzanjima,posebno sa turbo dizelima,gdje ga saltas non stop

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Malo putovali danas kum i ja :) [​IMG]

    Do Ramskog i nazad 6.7 prosječna :)

    Sent from my Huawei P30
     
    dams82 likes this.
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    @zippoo
    Druže kod nas su sama brda, da je ovo ravna zemlja druga bi priča bila. Kada je cesta prazna i ti ideš svojim tempom i držiš ga u optimalnoj snazi sve super, ali kada ideš uz brdo i ispred tebe auto koji je malo sporiji, izgubiš momentum I to je to.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I tale u oktaviji gdje je tu je ali ga trzne ona prva tri metra pa misli da leti :D

    Ima Mazda u Americi i Australiji 2.5 turbo verziju sa 250 konja i 420Nm, steta sto je ne ponude ovdje kao opciju da prestanu kukati ovi sto im je mrsko na 4k saltati.
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Jedino mi je mirisala ona prve generacije MPS. 2.3 turbak, pogon na sva 4, a prelijepo auto :)

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Vozim i sam 2.0 atmosferca koji je mjera za moje potrebe. Normalno se vozi svakodnevno bez neke muke, ali misli opet bacaju na neki 3.0 :D
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jeste bilo ludo auto ali sad je taj motor vec zastario (11-12L potrosnja, mada nije ni to strasno na 260 konja) a nije imao ni pouzdanost ovih danasnjih.
    Ford ga i dan-danas nakon 14 godina koristi kao osnovu za Focus RS, krpelji su pokupili puno prava na proizvode, sreca pa su se rijesili forda.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vozio sam u Libiji 2 auta sa 2.0 16v atmo. Chevrolet Lacetti i Hyndai Tucson.

    Snaga sasvim ok. Al ljubav prema benzinu, nenadjebiva.

    Chevrolet 10-11L a Hyundai 14-15L al jest prženje non stop. Gorivo dzaba a radari ne postoje.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    aNaToMiC ! likes this.
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije li to ustvari volvov motor? Onaj s 5 cilindra.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne, 4 cilindra i povelik turbo koji je volio crknut (oko 1000-1200 eura repariran).
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znam jednog focusa rs mk2 sa 2.5 turbo 305ks cini mi se i to je taj volvov. Radio mu vlasnik remap na skoro 400ks. Ide ko vjetar al i oni imaju problem s pouzdanošću. Puca im blok motora, odnosno cilindar i onda pusta kompresiju u rashladni sistem.
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Jest u Focusu mk2 RS volvo 5 cilindara(tek od 2015 rs ima turbo motor 4 cilindra i nema veze s Mazdom takođe),a njega pusti,on uvijek više piše nego što zna plus što ne voli Ford i daje svakodnevno na znanje. Ne volim ni ja Mazdu pa nisam do sad ni jednom htio napisat,jedino je na nešto i ličila dok je pravljena na Fordovim platformama...
     
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    2.3 je isao u Mazdu MPS prve generacije, bila je bas jedna na piku, gledao sam je jedan period, za samo par hiljada mi je bila van budzeta, i onda je osvanula nakon odredjenog perioda za 2300KM sa defektnim motorom koji je "otisao" nakon sto mu je pukao hladnjak te se pregrijao isti..

    @XTRage ma nije to velika potrosnja uopste pogotovo za ono sto nudi, ali je, cesto znao imati problema, nazalost..

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Meni je 10x bolji ovaj pežo, pogle opremu, i bar znaš da ovaj 2.0 HDi možeš odvući Dini i održavati, a kad skyshit posatne skynet koji samo može mali žuti iz šangaja popraviti, neka hvala.
    https://www.gebrauchtwagen.at/fahrz...t=price&desc=1&safemake=peugeot&safemodel=508

    Uostalom Mazda je evropski ford, pa radije kupiti forda kojeg znaš da je lagan za održavati nego mazdu a jeftiniji je i bolji.

    Uostalom Mazdu samo voze derpeši i trandže tako mi buraz u dijaspori kaže.
     
    Last edited: May 17, 2020
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Hahaha, sta rece i ostade ziv, pa firma se preporodila otkako se rijesila Ford-a, od 2012. na ovamo dva nivoa bolji proizvodi.
    I u godinama sa Ford-om je bila bolja od njega.

    I rekao sam kao osnovu, a ne identican, i itekako ima veze sa Mazdom, vrlo lako provjeriti.
    Taj dizajn je pripao Fordu u "razvodu" i Mazda ga vise nije imala pravo koristiti.

    @Bio_Sam_Zmijanac ko ispljune 50k za dizel Pezo-a u 2020. dobro se drogira.
    Skyactiv za odrzavati motor ko motor, nije 1993. pa da ne znaju majstori "oko japanaca".

    Evo ti @dams82 preleti ovaj clanak brzinski i vidi koliko puta kaze "used by Ford":
    https://en.wikipedia.org/wiki/Mazda_L_engine
     
    Last edited: May 17, 2020
  17. heroic

    heroic Komšija

    Ja sam se dvoumio izmedju Mazde 3 sa 2.0 atmo i mog Megane 1.33T.

    Ista snaga (120kW), slicna potrosnja, vjerujem da je u mirnijoj voznji u korist turbaka, a kad se dere onda sigurno trosi vise, Megane imao veci obrtni 260-220Nm, i na manjim obrtajima, nesto bolju opremu i na kraju cijena 47.500 naspram 53.000. Kupio sam i dodatni originalni set felgi i opet prosao jeftinije. Mazda je imala bolji interijer (kvalitet).
     
    Last edited: May 18, 2020
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Fair enough, uzeo u obzir, odabrao sta ti je bolje odgovaralo.
    Nema perfektne marke, svugdje ces nesto ispustiti, svaka ima neke specificne nedostatke ili kvarove, samo me nervira ovo kupovanje ko telad bez mozga i brand-whoring.
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Nemam se namjeru prepirati, postoji naravno veza u bloku motora, ali to nije taj motor, bili su zajedno dugo godina, logično je sa su dijelili tehnologiju. Ja iznosim svoje mišljenje o Mazdi kao i ti o Fordu, meni se Mazda ne ističe kao tebi u tvojoj glavi, imaš o njoj mišljenje kao da je neki premium brend.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Rekao sam ti Mazdu voze pederi i transgender (trandže), zato ih je malo na ovim južno-istočno evropskim tržištima.
    Pežo vože oni kojima naređuju žene.
    Audi oni koji nisu ostvarili dječačke snove, a ustvari oni koji su sexualne aktivnosti zamijenili sa lickanjem plastika u Audiju. (jer im žena više neda)
    Opela sirotinja i ciganija,
    Ford, krkani i ruralci
    Renault, omladina i ovi sexualno aktivni.
    BMW kajla i wanabe krimosi, one koje su mučili u skolskim wc-ejima
    Toyotu nooliferi koji će ostati sami.
    Citroen razvedene žene.
    Mercedes doktori i vlasnici pekara i kebaba (albanci i turci) kod nas i hercegovci
    Fijata, veća sirotilja od Opelovaca
    Alfu wannabe BMW-ejci i AUDI-jaši.
    VW sva mraka, što bi rekli bosanski lonac.
    Nije da generalizujem ali tako je.
     
    edgsi, dmr and EL NINO CFC like this.