PlayerUnknown's Battlegrounds

Discussion in 'Igre i konzole' started by forzamilan, Jul 24, 2017.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Mene nervira kod PUBG-a na PC-u što sve nekako izgleda blijedo vs mobitel.
    Nema saturacije boje, kao da su zbog giga mega rendanja štedili na boji tekstura.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sam pubg sinoc izbrisao nakon dugo vremena jednostavno to sa botovima ne mogu svariti a sad je cod warzone meni licno bar mnogo bolji i zabavniji BR.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Najavljivali su bombasticno grafički update koji dolazi na ljeto, a sada ovo malo ljudi dijele na ranked i levate. A ranked dijele po "divizijama" gdje ljudi sa liste prijatelja nece moci igrati s tobom ako nisu na istom nivou. Pa ko ce ovo uopste igrati.

    Naredni ce update biti: Ranked with bots hahah

    Komunizam i na redditu haha. Propali dabogda.
    [​IMG]
     
    Last edited: May 20, 2020
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Povlacim sto sam rekao, ovo je katastrofa. Ne znam je li zato sto sam igrao miramar za koji je tesko dobiti mec, ali vecina igraca na koje sam naisao su botovi. I to ne bi bio prevelik problem, nego ne samo da ne znaju pucati vec ne znaju ni hodati. Upucas nekog, on se okrene i trci ko muha bez glave, zabija se u drvece i zidove isto kao da ima 1000 ping hahaah. Bas katastrofa, ne znam gdje im je pamet bila. *facepalm*

    "We are proud of our bot physics" HAHAHA


    Edit: Ma ja, evo odigrao sad Erangel, od 13 igraca 2 su bila bota, a 11 ljudi. Vidjet cemo na sta ce ovo liciti kasnije, mada moraju dosta toga promijeniti, posebno jer je ovo najgori AI kojeg sam ikad vidio.
     
    Last edited: May 20, 2020
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Maloprije odigrao jedu. Bilo nas 20 u lobby-u, i podje odbrojavanje. A onda štancanje botoova jedna po jedan. Prije zadnje sekunde i aviona, bilo nas (sa botovima) 60. A onda broj "igraca" skoci sa 60 na 100 u sekundi. Avion fol pun. Na trecem krugu nas ostalo samo troje. Ogroman krug ne znas gdje su ostali. Nekako se nadjemo, zavrsim #2.

    Mislim i kada igru pupuni sa tim botovima, da tih botova nekada uopste nema. Ja ni jednog nisam vidio. Mislim da nije ni tih 20 igraca bilo. Nema pucnjeve, nema auta, pusta mapa nista se ne desava.

    Ovaj drugi broj oznacava broj "pravih" igraca (nije moje):

    [​IMG]

    Tuga.
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    A ne znam to je bas kriza, pitanje je sad koje su to regije, a zavisi i od mape. Na erangelu mi bude ~80 pravih igraca, na miramaru 10-20. Ne znam kako je za druge mape jer ih nisam igrao.

    Ako za nekoliko sedmica ne unaprijede malo botove i uvedu mogucnost da za bodove bude poseban lobi onda ce bas da bude gadno.

    Ali budimo realni, pola igraca koje sretnes u igri su totalni nubovi i vjerujem da su mnogi od njih sretni zbog botova iako im nece donijeti nista osim nekoliko besplatnih kilova. Koliko sam samo puta sreo nekog i bio ubijedjen da je bot a ustvari nije bio, hahaha.
     
    Last edited: May 23, 2020
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ne kontam kako odjednom fali igrača ja sam pubg igrao sa svojima do korone puni serveri je li možda raja otišla kao i ja na warzone?
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam ni ja, u 5h u jutro nalazio igrace. Malo duze cekas i to je to. Ali nemas igraca na NA. Bilo je jako tesko naci mec za odredjene mape.

    Samo, nije toliko problem broj igraca koliko je koncentracija isth da igraju zajedno. Igra je podjeljena na četiri FPP moda i četiri TPP moda. A ranked podjeljen, osim po levelima, podjeljen je na TPP i FPP. A to sve sada podijeli na 5 mapa.
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Dosta raje jeste preslo na warzone, ali ti si igrao squad, vise su problematicni solo i duo.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam jesu li ljudi otisli, ali sada ima dosta manje igraca po mecu. Ne znam koliko ih je ovdje bilo ali ja sam svega 3 osobe vidio:



    Baš niko da skoci u stalber, ne ide mi u glavu. Sad moras igrati yolo, nema vajde od taktike. Ovo je ko PUBG demo. I ovaj #2 je haman bio bot.

    Samo moze spastiti F2P odluka. Ohladio mi je davno BR ali s vremena na vrijeme sam palio PUBG za partiju-dvije jer mi druge BR igre ne odgovaraju. Sad i nju morma brisati. Bem im selo.
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja jucer upalim na PCu, ma smece, sve sami botovi (vidis kako u lobby samo stoje dok pravi igraci se glupiraju).

    Mnogo mi je zanimljivije na mobitelu igrat.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Igraj warzone ti si dobar sniperom a na cod wz je to lako i zabavno.
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Zaboravio ti kako kingt igra sa snajperom :D

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
    forzamilan likes this.
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Onada je i ovih pola miliona online igraca bots. Na Miramar ne mozes dobiti vise od 20 ljudi nema sanse.

    [​IMG]
    [​IMG]

    A onaj Warzone mi nikako ne lezi. Ko mobilna igra.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jes propao pubg. A meni je warzone legao ko budali samar. U pocetku sam probao i odustao odmah al vremenom mi se bas svidio. Ima squad nas 4-5 igramo aktivno kad se ima vremena.
     
    NAILS likes this.
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Erangel je i dalje sasvim ok, bude 80 igraca, mada moram priznati vrlo cesto igram samo miramar u posljednje vrijeme. Ako nista manje se nerviram oko kampera i slicnih idiota.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    forzamilan
    Hajd' skinem je po stoti put pa joj dam šansu. Samo brate puno zauzima. Nije 500GB kao ARK ali opet. 100GB za jednu mapu je puno.

    Od svega, grafika mi najvise smeta. Ne znam tacno sta je. Mozda treba navikavanje.
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma suti imam ssd 240gb imam jos free 60gb samo cod imam na njemu :D
    Meni je u pocetku hud smetao puno onih nekih boja sareno sve :D
    Grafika je u igri sva zuckasta kao kad ameri prave film pa je radnja u Meksiku :D
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Hahaha.. kod mene je 450GB ali opet. Jednu trecinu moram za COD ostaviti.
     
  20. Filozof

    Filozof Aktivista

    je li moguce da i7 4470 ne moze da izbaci vise od 60-70fps-a na warzonu? Bez obzira na to da li je sve na low ili sve na max. dobijam skoro isti fps sto se kaze u pet deka, a gledam recimo lika sa gtx1060
    i cpu usage oko 60% i gpu usage 97-100% dobija oko 90-100fps-a, ja sa gtx1080 koja je na 60-70% dobijam 60-80fps-a koji na 144hz monitoru su blago receno uzas, po nekoj logici ja bih trebao bar iznad stotke da vrtim... Drajveri od grafe instalirani, cpu temp. 60-70c, gpu temp oko 70c ... Neko imao slican problem?