Odabir maticne

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by comrade, Feb 26, 2019.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni se ponekada desi da pri paljenju ne baca nikakvu sliku na monitor, ne posta u bios, nema nikakvog zvuka sa maticne. Resetujem i onda sve ok. Moze biti svasta, predpostavljam maticna ili ram.
    Do graficke nije, testirao u furmarku.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    probao sam sve opcije koje sam u mogucnosti, vjeruj mi :) cupao sve iz nje, ostavio samo jedan keks rama i cpu, nista... sutra ide u servis, u garanciji je...

    @SamiRX-8 Gigabyte Aorus Gaming 5 WiFi - X470 ploča
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma onda je nosi u na reklamaciju.
     
    Qler likes this.
  4. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    1. Shut off the power supply using the switch on the back of the PSU, wait 10-15 seconds.

    2. Press and hold the case Power On swtich, then while still holding turn on the power supply from the switch on the rear.

    3. Still holding the case power on switch, the board will start, once it does release the case power on switch and shut off the power supply via the switch on the read of the unit. (Do the latter two parts as quickly as you can once the board starts)

    4. The board will shut down.

    5. Turn the power supply back on using the switch on the rear of the unit.

    6. Turn on the motherboard by pressing the case power on button.
    Once the board starts this time you should see the Gigabyte splash screen, or POST page, then the Auto-Recovery from Dual BIOS will kick in. You will see a checksum error, and then recovery from BACKUP BIOS will begin. Once it is done reboot your machine and enter the BIOS and load optimized defaults then save/apply/reboot back to BIOS.

    Ako nisi već pokušao :)
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    :D a jesam jarane :)
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jesi li imao ikakvih naznaka u radu da ide belaj, random restarti, bsod ili tako nesto?
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Random restart, I odu ventovi u Full speed... Zadnjih 10ak dana...

    Sent from my Huawei P30
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja i dalje vjerujem da je napajanje. Fullspeed ventovi su i meni bili na Z77 prilikom paljenja ili restarta, pa kada podje post, onda se smiri. Mislim da to nije neki pkazatelj.
     
  9. Neso

    Neso Komšija

    Da, i ja sam mu jucer rekao da bi mogla biti napojna. Mislim da nije ploca u pitanju.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Fazon je što se vrti u Full konstantno, ne opada, probudilo me neku noć koliko se kućište deralo.

    Sent from my Huawei P30
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa prije da je napajanje nego ploca.Probaj ti sa dr napajanjem da znas na cemu si

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nemam sad druge napojne, a ako je do nje reci ce mi u servisu pa ću onda ganjati. A taman je od kolege uzeo, 850W ovdje :)

    Sent from my Huawei P30
     
    Neso likes this.
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Eto izgleda da cu dobiti zamjensku MBO, Aorus X570 Elite (slabija je od moje prosle, ali sta cu, treba mi ploca ne mogu cekati) falit ce mi BT jer sam preko toga spojio mis i tastaturu.
     
    NAILS likes this.
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sam neki dan kupio bt dongle za 4 eur za slušalice, imaš na ebay csr neki kineski. Radi ok.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Gledaj da uzmeš bluetooth 4.0. Oni su malo skuplji, oko 15-20KM.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma hajde to mi je sad manja briga... Ima Logitech nano receiver samo cu ga prebaciti iz laptopa u desktop... na laptopu mi pucala veza preko BT-a...
     
  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Qler likes this.
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Eh, evo ga snima se windows. Stigla nova ploca Aorus X570 Elite... malo slabiji model ali hajde... jebaji ga. U glavnom upaljen je PC vec skoro 1h svi naponi stabilni, nista se cudno ne desava :D
     
    forzamilan, Neso and NAILS like this.
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Cekaj noć, vidi hoce li te buditi.
     
    p4ja, edgsi, forzamilan and 3 others like this.
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    HAHAHAHA

    Neka je sa srecom ;)