All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zbog takve logike 90% auta ima vraćenu kilometražu a boga pitaj koliko ih ima preko 300 a prodaju se pod 180 :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam jednom vidio auto sa 200k dvije godine staro. Pogledaj auta koja se tek dovuku prije čišćenja i "uljepšavanja". Ako imas kakvog jarana u auto-kući. Unutar 5 godina je sasvim normalno preci 200k na zapadu. "zasto ljudi ne kupuju nova auta". Zato sto nemaju para.

    https://www.olx.ba/artikal/37538466/volkswagen-passat-2015god-4motion-140kw-dsg-limuzina/
    https://www.olx.ba/artikal/38244725/vw-passat-b8-1-6-tdi-2015-god-automatik-ergocomfort/
    https://www.olx.ba/artikal/36063930/vw-passat-b8-2015-dsg-navi/

    Druga je stvar sto ljudi misle da je 200k puno jer su nam kilometraze vracene. Razlika u kilometrazi izmedju 2000te i 2015te u par kilometara. Niko nije presao 700k. Evo gledam mercedesa koji je taksirao 7 godina, presao 200k. De ba.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod mene je 218 hiljada na satu, auto 2007 godiste ali je kupljeno novo u Tuzli i vozeno samo po BiH. Pa ti sad kontaj koliko je realna kilometraza u inostranstvu gdje se na autoputu do posla vozis sat vremena, u prosjeku dizel prelazi 40-50 hiljada godisnje.
    I onda pocne prica ne valjaju auta, dizne crkavaju itd.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Shell vs Liqui Moly na 6l razlika mi je 20 eur u korist Shell, mislim da se isplati?
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma jasta, te top marke su kvalitetom u par promila gore-dole zavisno od tipa ulja i namjene.

    edit: vozio sam jedan stariji TDI trocilinadras, ne sjecam se jel bio 1.2 ili 1.4, traktor zivi kako odvratno radi sa tri cilindra.
     
    forzamilan likes this.
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma ja, kontam i ja to pa narucih Shell. Liqui moly bezobrazno poskupljuje u odnosu na jesenas 10% skuplje ulje.
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma neka je nestasica, ja sam trazio toptec 4200, nema ga ni na lageru nigdje.
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Amazon inace ima liqui po finoj cijeni i prime dostavom (imam prime), ali zadnjih mjesec dana bas fali artikala.
    Sad kako stvari stoje kostalo bi 6L sa sporom ostavom 70-ak eura, inace oko 50-ak i dodje za dan-dva.
    Za Castrol isto kriza.
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja prelazim oko 10k godišnje, nisam putujući džindas ali opet mi nije jasno zašto ljudi smatraju d aje dizel sa 200k "dobra" kupovina. Pogotovo što svaka engine check lampica = od 500-1500km kvar. Amortizeri, kvačila, pumpe, remeni sve je kvarljivo.

    Kao kupovina laptopa od 10godina i da se pouzdaš u battery life, nema logike
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Odoste u off moze se sa auto temom spojiti. Ako je auto odrzavano sta fali ako ima preko 200tkm ispade svaki auto cim predje 150tkm se raspada previse citate forume.
     
    dams82 likes this.
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovo je bio frontalni sudar, prebrza voznja.
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Nema veze da li je dizel ili ne, svaki auto koji dođe je 200k+,očuvanost određuje koliko će se vratiti km sat, ja sam kupio auto sa 171k,malo starije od 3.5godine,smio bih se opkladit da je prešlo više iako jedva da ima tragove korištenja. Ako se već kupuje auto sa više km bolje je uzet dizel nego benzin.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije kilometraza presudna. Isao jesenas u njemacku. Upalio u jutro ugasio navece. 1200km presao pa onda tamo 500-600 za par dana i opet upalio navece ugasio u jutro, jos 1200. Presao 3000 bez ikakvog traga. Predjes 3000km po gradu za 6 mjeseci ubiješ pola auta. 180 hladnih startova i mic mic pa ugasiš.

    Bolje uvijek mladje auto sa 200k nego starac sa 100k

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Haker and dams82 like this.
  16. selvin

    selvin Moderator

    Očekujem sad neki ulet tipa: ma najbolje je novo sa 0 na satu :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    heroic likes this.
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma moze i novo sa 15km na satu :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa jel nije ? :D
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Samo mlado, ništa staro.
     
  20. nivla

    nivla Komšija

    ako je yugo u pitanju nije