All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Uzmi 2.0. 100KW nije nikako puno za to auto.

    Inace ne znam kako vidis da je u losem stanju. Samo je prašnjav. Za 10K onda mozes uzeti Golfa 6 ili A6 iz 2004-te. Tako da..

    I C5 obavezno provozaj nedge gdje je neravmo. Ta auta, ako su pregažena, kvrckaju da te mnogu izluditi.

    I za te C5 pare nema dobre insignije.
     
  2. xman

    xman Komšija

    Prijatelj je provozao tog C5 i bas kaze auto se trese i kvcka na sve strane. A onaj iz Pavica koji btw ima C5 kaze da im je to inace kod svih mana i da je 508 po tom pitanji utegnutiji.
    Previse je "onaj rekao ono a onaj rekao nesto sasvim drugo" u cijeloj prici oko auta. Narocito nekom maltene mrtvom laiku ko meni.
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Ma sitničav si, čim te zanima pošto je veliki servis, a vjerovatno ćeš ga uraditi jednom za vrijeme koliko imaš taj auto jer prelaziš oko 1000km mjesečno. I shvati da je C5 i 508 isti auto, znači ako budeš mjenjao far vjerovatno će biti razlike u cijeni, mali servis može da se razliku eventualno u filteru kabine, možda da ne ide isti i to je to... Vi što mnogo analizirate detalje na kraju uvijek pogriješite u kupovini, dokazano više puta... Kupi sebi auto koji ti se sviđa, ne detaljiši zbog par maraka, jedan je život, uživaj u njemu...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    forzamilan and aNaToMiC ! like this.
  4. xman

    xman Komšija

    @dams82
    Vidi drug, evo 2 508 sto znam da prelaze jako slican teren i kilometrazu razlika izmedju 1.6 i 2.0 je 2 litra. A slicne komentare srecem i na netu. A i totalno oprecne. Vrati se 2 stranice unazad i vidjet ces da vas 5 imate 5 misljenja o necemu i svi postate videa kao dokaze...
    Previse je oprecnih informacija. Nigdje nisam procitao da je samo pola litra razlika.
    I onda mi je tesko razlikovat informaciju od misljenja.
    Zato pitam. Ne treba mi savjet o zivotnim filozofijama. A slazem se overthinking je problem. Medjutim ja samo zelim info.
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Isti uslovi, isto auto, sve isto, jedan 1.6 drugi 2.0 razlika u potrosnji od pola litra do litar.

    Uvijek postoje varijacije da drugi trosi 2l vise ako mu je supalj auspuh ili sta ja vec znam :D

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Druže već su ti rekli, ti brendovi su iz iste grupacije a pežo citroen dijele platformu vjerovatno. Svaki motor je optimalan za neko auto, a u tom segmentu je 2.9 idealan, 1.6 je upotrebljiv i ništa više od toga. Veliki servis se radi na 80-150k zavisi od proizvođaca i na tom vremenskom razmaku je nebitno da li je koju marku skuplji ili ne, a mali servis kao mali servis, ulje i filteri, jedino ako u 2.0 ne ide više 1l ulja što je opet bezvezna razlika.

    I o potrošnji je uvijek takva prica, 10 ljudi 10 razlicitih potrošnji :)
    I usput 2.0 je izdržljiviji motor, kontaj da jedan kvar može baciti u vodu par mjeseci uštede na potrošnji.
     
    dams82 likes this.
  7. xman

    xman Komšija

    Nije samo o potrosnji nego o svemu. Ne bi vjerovao sta sam sve cuo iz usta automehanicara gdje 2 lika pricaju potpuno suprotne price sto je laiku konfuzno kontas?
    Ja sam prije 10 god uzeo 307 2.0 na osnovu mora komentara da je to nepoderiv motor i iskljucio se,presao preko 250k.
    Sada kada opet pitam i "istrazujem" imam puno vise "strucnjaka" koji se ne mogu dogovoriti oko bilo cega.
    I isto je i ovde. Jedan kaze da 2.0 trosi manje,drugi da je vise,treci da je isto tj pola litra razlike a opet neki drugi forum prica nesto trece.
    C5 2.0 kod ovog momka iz Pavica uzima 8 litara jel zaviri u grad. Dok mimo grada 2.5 l manje.
    To je danas tako valjda.
    Tesko do konktetne informacije.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa eto to je to, tako i kod dede mi troši 2.0 na 407.
    Druže meni se više čini da ti sam ne znaš šta hoćeš, a kada ti je toliko bitno sve, kontaj da auto za klasu veće traži i klasu veće održavanje. Možda bi ti bolje bilo da ostaneš u c segmentu

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja cu licno u svom jednom te istom autu napraviti u 2L razlicitu potrosnju razlicitim stilovima voznje. Tako da je prica o potrosnji kod razlicitih ljudi teški šupljak i nije za poredjenje.

    Pogledaj fabričke potrosnje izmedju dva modela i to je prava razlika. A na tebi je i na tvom stilu da ostvariš to što je fabrika obećala.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    aNaToMiC ! and dams82 like this.
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Pa vjeruj da sam naučio kroz svoj posao da je nekad važnije dati čovjeku savjet o životu, nego o autu. Upao si u začarani krug, mislim da tek sad nemaš realno mišljenje o svemu što si pitao... U svakom slučaju sretno s kupovinom.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Jbg, ne razumije se kolega pa kada mu ti kazes jedno, neko nesto drugo, nije do njega. To sto su mu neki rekli jeste tacno ali sve zavisi od starosti auta, osobe koja ga vozi i odrzava, do samog goriva gdje sipas. Da li INA ili neki komšija.

    Kako dino kaze, pogledaj katalošku potrosnju pa skontaj je li puno. Manje vise ti je receno. Uzmi veci motor, ne manji. 508 ili C5, isti klinac. Insignija je meni licno best buy u tom segmentu ali u dobrom stanju ih nema za te pare. I to ne znam sta ti je ko pricao za lose motore. Ima ona motora koliko hoces. Od 1.8l 103KW obicnog benzinca pa dalje.
     
  12. xman

    xman Komšija

    Vidi ovo. Istrazujes. I naletis na info/iskustvo 8l u gradu. I opet naletis na isto(tvoj djed).
    I onda sjednes u 1.6i pise 6l.
    Pa to potvrdis. Pa demant. Pa potvrda.
    Bil tada smatrao da ne znas sta zelis ili da ne znas vise sta da mislis?

    Evo @dino73n po obicaju glas razuma.
    Dakle ja kao miran vozac bi imao 6.4l urban voznje sa 2.0 sto he full ok. A vec sam od svih imao sugestije da je 2.0 pouzdaniji i ja ko neko ko ne mijenja auto po deceniju zelim pouzdanije auto tako da cu sutra vjerovatno javiti ovim komsijama da traze C5 ili 508 2.0 manualce.
    Elem,hvala momci.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa moj deda ne zna da postoji šesta brzina :D tako da eto tipičan primjer kako je to individualna stvar.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. xman

    xman Komšija

    Kod mene zena ne zna da postoji cetvrta tj cesto zaboravi jer se zaprica i aj nemoj je zamislit u raketi od 140 konja kako ti sagorijeva pare u motoru:)
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ima razlike između 508 i C5, samo debili ne znaju da su to dva različita auta, doduše na istoj platformi PF3.
    Ali 508 teži samo 1400 kg, dok C5 teži 1640 kg,
    To je 250 KG više, 508 ima modifikovan ovjes, nema one robotizovane mjenjace, nema hidrauliku, tako da je bolja kupovina, jer nema neke dječije bolesti sa glupim senzorima kao C5
     
  16. xman

    xman Komšija

    10 od 9 ljudi mi je reklo da iako slicni 508 je bolja kupovina i da deff nisu "isto" auto. Stevie jedini je rekao da su to potpuno ista auta.
    C5 sa onim hidraulicnim ovjesima, provozao sam ga malo okolo i da,deff je udobniji od manje vise svih auta u koja sam sjeo.
    A ovo za mjenjac mi nije jasno,508 kolko znam nema automatik mjenace nego te neke robotizovane koji su odron.
    I da su super meni je manuelac drazi. Rob navike.
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Evo ja ti kazem, na 508 je tvrđi i robusniji ovjes mnogo u odnosu na C5, auto tezi 1400 kg, gotovo 250 kg manje od C5, time je i manja potrosnja i bolje performanse, motori su isti. Nesto je popravljeno na citroenu od facelifta 2012-te. Tako da su ti modeli pouzdaniji. Definitivno nisu ista auta, isto kao sto nije 308 i C4 isto auto.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    407 je 1500kg ja bih volio vidjeti tu vagu koja je pokazala 1400kg za 508.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. kio

    kio Komšija

    Curb Weight :1505 kg.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa naravno da nisu 100% isti, razlika je u limariji i enterijeru, te u opremi.

    C5 moze imati dosta “naprednije” opreme kakva ne postoji u 508, prvenstveno hidraulicki ovjes.

    I naravno da je 508 laksi od C5, jer je malo “ogoljen”.


    Sent from my iPhone using Tapatalk