Zaobilaženje zaključanog ekrana (Android)

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by kvaju, Jun 3, 2020.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Uglavnom da ne dužim puno, osoba je tragično nastradala prije 2 mjeseca, te njegova žena bi voljela sačuvati slike sa mobitela.
    Mobitel je HTC U Play, zaključan ekran PIN-om, nije pattern onaj.
    Ja ću pokušati guglati, da pronađem način kako ovo odraditi, al evo, kontam objaviti i temu ovdje, ako tko
    ima neko iskustvo možda oko ovoga koje bi moglo pomoći.

    Ili procedura koja bi možda pomogla, ili kontakt neke firme koja bi ovo mogla rješiti.

    Molim samo bez komentara ne možeš to uraditi, ukraden je telefon ili slično. Rekao sam ženi pokušat ću, al ne garantiram ništa.
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Pokusaj prvo vidjeti ako mozete se ulogirati na gmail, da nije slucajno radila automatska sinkronizacija slika sa google drive/photos.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    kvaju likes this.
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Ako mu zna gmail onda lako može resetovati pin. Ako koristi chrome na računaru može vidjeti u passwordima koji je sejvan.
     
    kvaju likes this.
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mozda moze iz Recovery mountat particiju na PC-u?
     
    kvaju likes this.
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    Uspio sam ući u gmail na pc, dosta slika se sačuvalo na gphotos, ali sync se njje uradio tih posljednjih par dana, no najbitni dio je urađen uspješno.
    Hvala na prijedlozima.
    I dalje pin stoji na telefonu, i nemogu mu pristupiti nikako, citao sam nešto po netu nakon x pokusaja pogresnih da mozes kao alternative log in uraditi s gmailom, no ne nudi th opciju.

    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Probaj naći frp unlock proceduru negdje na netu.
     
    kvaju likes this.