All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kod klime je jednostavno pravilo, ako ne hladi, negdje curi i treba praviti. Ako hladi, sistem je OK, i ne diraj nista...

    Moja fiesta je nakon tri vlasnika poslije mene otisla na otpad, klima radila :D a ja je kupio 2007 i nije niko nista dirao od tada :D
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma samo napuni i bez brige. Meni je neki dan isto tako bilo i sutradan napunio sad ne možeš ostati od zime
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Kupljena u zimu znači vjerovatno nije klima ni radila, kod tih auta često crkavaju kompresori, ali svejedno prvo treba napuniti pa ako i dalje ne bude radilo onda konstatovati gdje je kvar.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni je jaranu prvo crko kompresor na avensisu 2015. Pa zatim na golfu 2013. God a oba auta zajedno nisu tada imala 80tkm nigdje veze.
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Evo sad sam konstatovao kvar, bezveze gledam video na YT, osigurač pregorio neki, zamjenio ga i sve opet 5 :)

    moja sreca, najjeftiniji trosak, hvala svima.
     
    dams82 likes this.
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    ako je iscurilo znaci negdje je kvar... nema sta. Sad ako negdje curi skroz malo, moze potrajati i par mjeseci u "najboljem" slucaju... ali definitivno ima neki problem...
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Meni otisao termostat , ali se i auto grijalo, nije samo da nije radila klima :D
    Odem i curi termostat, sipaj vode, zamjeni termostat, sve ko sat sad radi.

    renault megan 2
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kako znati da je kompresor oslabio?
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Gubiio vodu,nako. Sto sam vidio da ae motor pregrijava odmah sam djelovao :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Sporo kreće hlađenje, slabije radi iako je napunjena. Spajanjem na manometre se može ispitat gornji i donji pritisak, tako se najlakše dolazi do spoznaje da li kompresor radi punom snagom ili oslabljeno...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kakvu vodu, zar se snabdijeva vodom iz motora.
     
    bhd likes this.
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Permant, ali sam vode nasuo dok ne utvrdim kraj. Mislili prvo guma izmedju, ali nije. Negdje kvrcnula. Kupio jovinzamjenio. Nasuo novi permamt i cao.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ti si imao nesreću da ti je termostat zakovao u zatvorenom položaju, ali makar nije skupa stavka :D
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nego jel se to generalno popravlja ili se zamijeni kompresor. Ja imam osjećaj da je hlađenje oslabilo u odnosu na to kad sam auto tek kupio, naravno od tad prešao 120k i sad na satu preko 300k. Dopunjavao sam klimu, ali nije bilo razlike.
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Zamjeni se kompresor, preporuka je staviti nov, ali kod nas uglavnom zbog cijene većina želi polovan i ne mjenja ga sve dok bar malo hladi...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Al buraz nisam ni znao i garant bi mi prokuhao da nisam slucajno stao radi psa. Reko zeni cuj ventilatora sto radi....nenormalno jako. Haj reko mozda se ugrijalo auto. Odmah kad sam krenuo patim lampice iz navike , neke znakove. Kad cim predjem 2k obrtaja lampica motora tekp vidljivo okom raste.....snimim posaljem majstoru. Prvi pregled sa onom pumpom i kad nabije pritisak nije pokazalo odmah. Tek za tri dana opet isto...dovucem kad curi niz motor...



    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    Last edited: Jun 4, 2020
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Hladi on okej, ali nije taj nivo, i vidim da treba bar minuta da krene hladan zrak, mnogo brže ide kad ga držim na 2000+ obrtaja. Znači ne dirati mnogo, ja sam mislio da se može ulje u kompresoru zamijeniti.
     
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Zamijeni ulje aparat ako budeš izvlačio freon i punio ponovo.
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma gdje to uraditi, ja punio u ovom Guma M, bojim se da im je to samo lafina teška, rado bi to da mi uradi neko ko je pošten.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa sad svuda ove akcije za punjenje klime. Stave i malo ulja i to je to, možeš za 40km sve odraditi.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk