Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. nFare

    nFare Komšija

    U vezi Philipsa: Vrati na tvorničke postavke i apdejtuj firmware ako je dostupan.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Što je dobra cijena ovog TLC a. Ne znam da li i ja da zamjenim ovu plazmu iz 2008. Kakav je ovaj tlc u usporedbi sa samsungom od 700km kojeg većina kupuje? Meni naizgled bolje izgleda tlc a i dobiješ veću dijagonalu.@aeRo probaj u meniju vjerovatno u power opcijama naći da Tv ide u stand by umjesto da se gasi skroz svaki put.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. aeRo

    aeRo Komšija

    Pokusam, hvala drug
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Kakav Smart TV predlazete do 50"?
    Budzet je nekih 500-600 KM
    U dnevnoj sobi imam mogucnost i da ga na zid stavim, a imam i ormar sa odredjenom "rupom" u koju moze stati TV sirine 86-87 cm.
    Problem je taj sto nema bas ponude TV-a izmedju 32" i 40". Savrseno bi odgovarao 37", ali se vise ne proizvodi s tom dijagonalom, na piku ih isto nema skoro nikako ni koristenih, a opet s 32" bi ostalo dosta neiskoristenog prostora, tako da bi vjerovatno isao na zid s tim da moram promijeniti skroz raspored u dnevnoj sobi.
    Na ekupi vidim slijedece: https://www.ekupi.ba/Televizori-g11875.aspx#filters(Smart TV$Da@Price$169-630);sort(rank);SubPage(1)
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kako si zadovoljan sa TV om? Prije svega zanima me kako radi android na njemu, da li ima puno loaga?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    TV kao TV je odlican, barem meni kao liku kada su slika i ton u pitanju. Mislim da za 50 incha i 650 KM tesko moze bolje. Android je vec drugi par rukava. Daleko od toga da je spor ali se primijeti lag npr. kada naglo skocis sa YouTube-a na Netflix i sl. Inace se TV sporo pali ali ima "speed" opcija koja to svede na par sekundi (moze se podesiti u settings).
     
  7. darsh

    darsh Aktivista

    I ja uzeo na imtec web shopu s popustom 611KM.
    Valjda nisam pogriješio, dvojio sam se ovaj tcl ili samsung ru1712 iste veličine.
    U SAD-u je tcl serija 6 dosta hvaljena, ali u Europi nije baš ista verzija.
    Kod nas je android os preko bare roku.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Gdje se moze provjeriti koji panel ima Tesla 55T607. Neko je spomenuo da ovi sa T oznakama imaju TCL panele? Nije mi bas google pomogao.
     
  9. darsh

    darsh Aktivista

    Zanimljivo, to bi bilo odlično ako nisu neki no name garažni paneli, TCL je ipak ozbiljnija kineska tvrtka.
    Još uz to trenutno ide ova akcija s 5 godina garancije, to je i meni presudilo da uzmem TCL ispred Samsunga, vjerojatno bi uzeo njega da imaju isto garancije.
    Na stranici Tesle nema ništa, samo piše Direct LED.
     
  10. darsh

    darsh Aktivista

  11. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  12. darsh

    darsh Aktivista

    I čudim se da bi bio za ovu cijenu.
    Šta im onda znači ovo?
    Picture Mastering Index: 100Hz
     
  13. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Vjerovatno interpolacija PMI.
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Meni grom spalio matičnu ploču na Ue48h6400ak
    Ako neko slučajno zna da negdje ima polovna nek javi... Možda neko ima razbijen, takvi se najčešće rashoduju u dijelove...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Odnesi tv prvo kod Fike na Koševsko, on je doktor za te stvari

    +38733210236

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Hvala Vedo.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni je super slika na 7xxx seriji, veoma mali input lag kod gaminga, ja mu nemam mane.
     
  19. Talnay

    Talnay Aktivista

    Zdravo svima, zeznuo sam TV (Panasonic 42ST50e) prilikom krečenja :( i ne bi ga još mjenjao da se to nije desilo. Još nije sigurno može li se popravit, čekam odg.
    Ali u međuvremenu da upitam koji je bolji od slijedećih:
    Sony XG8096
    Philips 7430
    LG 7450PLA
    TCL 660/680

    Veličina bi bila 50-55, sve se gleda na njemu. cijena do 1000 KM (možda bi se moglo još malo protegnut, ovo su sve modeli koje sam našao u tom cjenovnom rangu, ako ima još neki da preporučite, slobodno recite. Čini mi se da su ovi svi tu negdje po specifikacijama.

    Hvala unaprijed.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako ne mora biti android onda Samsung 50" RU7172 za 700KM ili 55" za 800-850KM.