BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    @ahmedsdev - svi paketi do 50Mb ti mogu raditi bez problema.
    @nodi71 - neće dobiti poziitivan odgovor na promjenu paketa ako se ne sync-a barema na 10% više od deklarisanog paketom
     
  2. Almir

    Almir Komšija

    koje uredjaje sada isporucuju uz mojatv pakete,
     
  3. ahmedsdev

    ahmedsdev Novi član

    @nodi71 Speedtest pokazuje 24.74 / 1.98
    @Stihoklepac Hvala, tražio sam paket od 50, ali nikako da dočekam da to rješe kao da ga pješe donose :p
     
  4. nodi71

    nodi71 Novi član

    Po slici se vidi da moze 100 Mbps. Kada sam dobio novog Fritzboxa kod mene je bio problem da sam nekada imao ISDN pa mi je port bio na anex B a Fritz je bio na anex A podešen ... to je ono A43 i imao sam veoma loš download i upload. Kada su mi u pošti promijenili port dobio sam mnogo bolju brzinu od deklarisane. moja konekcija je 10/1 Mbps ... Sada imam 14-15/1.kusur ... inače pristupna tačka je prastara i nema Vdsl. Već 3 godine šaljem zahtjeve i tako poslije mjesec dana dobijem odbijenicu iz tehničkih razloga. Također sam primjetio da Fritzov software se malo razlikuje od orginalnog jer nema podešavanja kvaliteta konekcije. Trebam probati sa orginalnim sotwerom. Trenutno nemam vremena jer radim online pa mi je internet jako potreban.
     
  5. ahmedsdev

    ahmedsdev Novi član

    @nodi71 Da, razumijem... I ja isto radim online i potrebna mi je što brža promjena paketa, ali evo i danas ih pozivam kažu u toku je tehnička provjera. Tehnička provjera traje 10 dana? Postoji li neki drugi kontakt osim 1444, jer njima je nemoguće objasniti, konstantno pričaju po šablonu ili ne razumiju stvar uopšte. Zašto se ovaj proces ne može ubrzati za neke korisnike koji se razumiju u ovu materiju i koji zajedno s njima mogu surađivati ukoliko je potrebna neka intervencija direktno na modemu. Ne mogu zaista da vjerujem da je potrebno ovoliko vremena za jednu najobičniju stvar. Interesuje me, na koji način telekom pušta pakete? Jel to mogu uraditi remote?
     
  6. Shark9127

    Shark9127 Novi član

    Poštovani,
    Da li bi mi mogao pomoci oko konfiguracije Fritzbox-a na Moja tv full(VDSL).
    Unaprijed zahvaljujem..
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Fakat ako ja ovdje išta kontam hahaha :)

    https://www.bhtelecom.ba/vijest+M5f2fd4787e2.html

    šta mu ga znači ovo " Omogućavanje prenosa bonusa od 5 KM u naredni obračunski period" pa onda ovo "Bonus od 5 KM se automatski obnavlja svakog mjeseca. Neiskorišteni bonus se ne prenosi u naredni mjesec."
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Možda se ne prenosi automatski, ali se može omogućiti npr ukoliko se ta usluga plaća dodatno ili se uzme neki veći paket, ugovorna obaveza i sl.
    Oni uvijek slabo objasne ove ponude, a kad nazoveš da se raspitaš još manje znaju...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  9. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Novi kanali u HD rezoluciji na mojoj TV
    Eurosport HD 1 i 2
     
    Last edited: Jun 2, 2020
    Stihoklepac likes this.
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    A može biti da je u donjem uokvirenom dijelu stara ponuda tj. stari uslovi (kad se bonus iznos nije prenosio u naredni obračunski period) a gore u tekstu navedena nova ponuda tj. uslovi. Ništa drugo mi ne pada na pamet.

    Gesendet von meinem POCOPHONE F1 mit Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  11. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Animal Planet HD i Discovery science HD na mojoj TV :)
     
    Last edited: Jun 3, 2020
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ništa reklama, samo pustiš ;)
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma red je bio da se HD pojaca, ipak je 2020 godina gdje je teško kupiti FHD TV, odavno 4k mogucnost.

    Bundesliga na Eurosportu HD ljepota :)

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Kada će biti H2, zatim kanali iz grupe Viasat (History, Explorer, Nature...)? Nikad jbt.

    Gesendet von meinem POCOPHONE F1 mit Tapatalk
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nije mi jasno zašto se odvuklo toliko sa npr Eurosportom u HD kanalu.

    Vec 2-3 godine lokalni operateri prenosili npr ES 4k Roland Garros i Wimbeldon dok smo mi ja mojaTV bili osakaceni SD kvalitetom mizernim.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

  17. nodi71

    nodi71 Novi član

    4K kod nas će biti za 4K godina :) morali bi totalno izmijeniti sve kablove do utičnice ... jedino 5gej mreža može popraviti situaciju ali i to će biti dostupno na maloj geografskoj površini.
     
  18. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    BHT se ne sali dodali su jos dva kanala u HD rezoluciji, i to Discovery HD, Investigation Discovery HD:cool:
     
    Aldiin likes this.
  19. zdici

    zdici Aktivista

    Sta je sljedece :
    SK HD i mozda nove brzine

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Moraju pogotov zamisli koja bi frka nastala i koja ce nastati ako baraž repke ne bude uživo :D

    Nova BH ima pravo prenosa a znamo da ga nema u ponudi.

    SK HD imaju logo i to je to :D

    Ako derby prebace na Nova Sport onda smo donji svakako.

    Mogao bi FOX HD :)

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk