BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. m1r

    m1r Novi član

    Znam da se ne moze konfigurisati iz GUI-a, ali citao sam na forumu da su neki rijesili taj problem, uz pomoc Stihoklepca naravno. Ali eto, ne javlja se, mozda je na odmoru, ili ga mrzi :rolleyes:
    U principu ni ovako nije problem, fritz radi kao router a zte je modem, ali svakako bi bilo bolje da fritz radi sve. Ako se ne javi, potrazicu kakvu liniju kod nas u telecomu.
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ma ništa ti to ne igra ulogu što je zte u bridgeu. Masu takvih scenarija imam kod klijenata i nema problema nikakvih. Čak i kada na routeru imam dsl port, opet stavim providerov u bridge mode.
     
    m1r likes this.
  3. fox

    fox Novi član

    Ćao svima, namjenski se registrovah jer vidjeh da je još neko imao problema sa konekcijom. Ja sam zadnjih 12 dana imao konstante disconnecte, da bih u konačnici zatražio novi ruter, ovaj Innbox F60, i ti česti disconnecti su spali sa nekoliko puta u par minuta, na nekoliko puta tijekom dana, pa me interesuje da li je neko uspio riješiti problem, meni mrsko više da zovem i da sam radim troubleshoot mreže...U biti puca PPP veza, imam samo user/user pristup (vidim neko ima i admin pristup) i podesio sam logove i ovo je što izbaci:

    Jul 5 18:04:31 kern crit kernel: eth4 (Int switch port: 3) (Logical Port: 3) Link DOWN.
    Jul 5 20:49:58 kern crit kernel: eth4 (Int switch port: 3) (Logical Port: 3) Link UP 0 mbps half duplex
    Jul 5 20:49:59 kern crit kernel: eth4 (Int switch port: 3) (Logical Port: 3) Link DOWN.
    Jul 5 20:50:01 kern crit kernel: eth4 (Int switch port: 3) (Logical Port: 3) Link UP 1000 mbps full duplex
    Jul 5 20:50:06 kern crit kernel: eth4 (Int switch port: 3) (Logical Port: 3) Link DOWN.
    Jul 5 20:50:08 kern crit kernel: eth4 (Int switch port: 3) (Logical Port: 3) Link UP 1000 mbps full duplex
    Jul 5 20:50:15 kern crit kernel: eth4 (Int switch port: 3) (Logical Port: 3) Link DOWN.
    Jul 5 20:50:18 kern crit kernel: eth4 (Int switch port: 3) (Logical Port: 3) Link UP 1000 mbps full duplex
    Jul 5 23:09:48 daemon crit syslog: Clear IP addresses. PPP connection DOWN.
    Jul 5 23:09:48 daemon crit syslog: Clear IP addresses. Connection DOWN.
    Jul 5 23:09:52 daemon crit syslog: PPP server detected.
    Jul 5 23:09:52 daemon crit syslog: PPP session established.
    Jul 5 23:09:55 daemon crit syslog: PPP LCP UP.
    Jul 5 23:09:59 daemon crit syslog: Received valid IP address from server. Connection UP.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Po ovome što se vidi izgleda da imaš problem sa mrežnom kartom na računaru ili sa mrežnim kablom na eth4 portu.
     
  5. fox

    fox Novi član

    Stavio sam novi kabal, a mrežna karta je na matičnoj ploči asus rog tako da je kvalitetna a nije ni godinu stara, a i sem toga, dok nisu ruter zamijenili češće je pucala konekcija, tj. puca i na wirelessu ne samo na uređaju spojenom kablom, tako da sumnjam da je to dvoje u pitanju.
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    F60 ima gigabitne portove, ali ako ti radi nestabilno u toj kombinaciji, probaj spustiti na 100Mb full duplex u postavkama drivera i vidi kako ti se ponaša
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Na koji nacin funkcioniše ovo prebacivanje ADSL na VDSL?

    Jel može online ili mora radnik doci i podesiti modem?



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ovisi od toga da li imaš vdsl modem, da li si u dometu vdsla i da li postoji slobodan vdsl port.
     
    Eldorado likes this.
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel moram otici do šaltera?
    Mogu to riješiti pozivom na 1444 ili pisati na mail podrška?

    Sumnjam da imam VDSL modem, obicni ZTE bijeli bez antene wifi tj integrisana je bez špica :D

    Znam da su napravili kutiju pojacivac, nekih 800 metara od kuce, imam stabilnih 10 mbps al ako su upaljena 2x resivera ide to ispod 5 mbps.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. zdici

    zdici Aktivista

    Radi li kome profil 30a ? Koristi li ga BH Telecom uopste ?

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
  11. Koke

    Koke Novi član

    Kako to da je ista brzina neta putem wifi-a i lan kabla?Ima li neko objasnjenje?

    Poslano sa mog ZTE Blade A452 koristeći Tapatalk
     
  12. zdici

    zdici Aktivista

    Jeli neko pokrenuo fritz!box na moja tv+tel+net ?

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
  13. Samir_

    Samir_ Novi član

    Od kad je Telecom povecao brzine na osnovnim modelima Moja Tv na 25/2?

    Da li se ovo odnosi samo na korisnike koji su spojeni na optiku?
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne. Odnosi se na sve mojatv korisnike sa net komponentom, kod kojih tehnički uslovi to dozvoljavaju. Ja to imam već više od 3god čini mi se. Kod mene je bakar.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  15. zdici

    zdici Aktivista

    Vala brzine nisu 3 godine dizali na mojoj tv..na obicnim dsl paketima sigurno 5 godina stoji u mjestu

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Što bi? Obične net pakete imaju jedino poslovni korisnici koje bhtelecom muze godinama. Mi na poslu imamo 4 NF50 paketa. Tek nekad prošle godine dali popust od 20% uz ugovor na 24mj. Pogledaj cijenu NF20 i MojaTV Net. Koja će budala uzeti NF20? Samo ona koju BHTelecom primora na to (a to su biznis korisnici koji ne mogu uzeti obične MojaTV + net pakete).

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    zdici likes this.
  17. Samir_

    Samir_ Novi član

    Do prije nekoliko dana je osnovni paket Moja TV Full 1 bilo 10/(nešto)
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne bas do prije nekoliko dana :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Meni su odgovorili samo optici puštaju toliko,

    Ja na bakru i dalje 10/1 imam.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Last edited: Jul 14, 2020
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa ako ne može, sasvim normalno je što su te odgovorili. Imat će obe strane probleme, a to niko ne želi.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    Last edited: Jul 14, 2020