All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. nivla

    nivla Komšija

    pa vidi kupio sam auto sa urednom servisnom historijom kojem je svaki servis zaveden u knjizicu koju sam dobio uz njeg, otisao u ovlasteni, svaki datum i promjena se podudaraju, vodena pumpa mu je zamijenjena na nekih 100ak hiljada, servisni interval za komplet set je 210000, pretpostavljam da su problem rijesili sa novom pumpom, ako nisu svakako nije neki trosak u ovom autu dati 400km za set sa modifikovanom pumpom koja rjesava taj problem i dok vozim miran sam, ostalih problema auto nema, nista ne kucka i ne lupka i izasao me poprilicno povoljno s obzirom na opremu koja je dosla uz njeg i cijenu za koju sam ga dobio
    prethodno auto golf 5 je od vecih kvarova imalo zamjenu bregaste(skinuta fabricka na preko 460000) i imao sam veci udes sto me najvise kostalo, ostalo su uglavnom bili servisi koji redovno dolaze, uradio sam dva velika servisa na tom autu dok je bilo kod mene, i zamijenio set kvacila sa zamajcem, nije me nigdje ostavio sa krupnim kvarom i cak ovo sa bregastom je bilo primjetno kuckanje dosta ranije nego sto se sam problem desio, platio ga 8500 sa registracijom, prodao ga registrovanog jos 9 mjeseci za 7500

    smatram da 18000 koliko sam dao za ovo novo auto nije puno i da jos 500-600 km nije problem u njeg uloziti
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    @nivla


    Jel ti mjenjač sa 6 brzina?

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  3. nivla

    nivla Komšija

    5
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Super. Sa 6 ima neki problem. Sve i jedan sto sam probao ima problem da zuji kad se skrece u lijevo kao da ne valja lezaj točka.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    5 brzina u 2020., divno.
    Sreca nemamo ni autoputa puno :D
     
    Qler likes this.
  6. anel007

    anel007 Komšija

    Znam da na forumu ima majstora koji fordove vozaju pa me zanima kako se pokazao focus druge generacije, konkretno me zanima model sa 1.6 benzinskim motorom.

    Ima li on jos kakvih mahana tipa osjetljivog trampa ili problema sa hrdjom?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sad ce @dams82 reci samo dizel, nista benzin, a 99 drugih mehanicara ce reci obrnuto :D
     
  8. nivla

    nivla Komšija

    nisi ti vozio ovo, i vise nego dobar prenos
    180kmh na 3000 obrtaja, dalje nisam smio
    meni trebao veci auto sa vise prostora, blizanci pozadi, kolica u svakom hatchu zauzmu citav gepek, jedva sam i nasao koja su mogla u gepek golfa 5 stati, bile su egzibicije oko odabira kolica jer sam morao voziti kolica do auta da vidim mogu li stati u gepek kad se vozi, da ne kazem da je prava avantura bila kad smo posli na more prosle godine, sa dva putna krevetica, dvije spuzve, korpe u kojim su djeca smjestena, pa djecije stvari i igracke, pa nasa garderoba i stvari, al eto sve opet stane kad se covjek potrudi, ne bi samo valjalo da smo npr morali na kakvu carinsku kontrolu jer to jednostavno niko ne bi vise vratio nazad
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    @XTRage Pa realno dizel sam motor je izdržljiviji. Koliko vidim benzinci nakon 200k krenu zezati ili se istroše, dizlo ubije 400k. Sad što dizlo ima turbo, skupe dizne, filtere i lako pretekne benza ako krenu probleme, a kvačilo i da ne spominjemo


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. nivla

    nivla Komšija

    lik sto je kupio mog starog golfa kaze da 1.9tdi bkc koji je u njemu bez problema u skodama oktavijama prelazio 800-900k na taksiju, sto se tice bregaste on to smatra potrosnim dijelom sto bregasta zapravo i jeste
    ne moram ni govoriti da kad smo radili zadnji "mali"servis motor i turbina suhi, ne kaplje nista
     
    Last edited: Jul 22, 2020
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    A čuj druže, i ćorava kokoš ubode zrno :D 1.9 je dobar motor, kao i 1.9 jtd od Fiata i 2.0 HDI sve odlični motori iz tog perioda.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and dams82 like this.
  12. anel007

    anel007 Komšija

    Vjerujem da ce reci ali ja sad za sad samo benzince ganjam

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma sve je to lutrija, sva auta koja polovna kupuje zavisi od prethodnog vlasnika.

    I 1.6 benzin u focus nije loš, bolji je puno od 1.4 koji je bogu plakati. Jedino ima problem sa senzori položaja papučice gasa, ali je i to vjerovatno već mjenjano.

    I da, VW je precijenjen u odnosu na ono šta nudi. Nije loš, ali brate ljudi lakse halale 500KM na VW nego 50KM I na koju drugu marku.

    Sent from my Huawei P30
     
    Haker and dams82 like this.
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Neću ja ništa reći, ti svršavaš na benzince, a kupio si dizela. Eto ti moj brat koji će isto reći, znači već 2 protiv 98

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    forzamilan and Haker like this.
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Al zato je u Fiata limarija ocaj
     
  16. nivla

    nivla Komšija

    evo gledam novi fiat tipo sport, 11% kupaca u engleskoj prijavilo probleme u prvoj godini koristenja, hahahahahahah
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kad je trziste trenutno nerealno zbog njemackog strasenja zabranama dizela.
    Za 3-4 godine star benzinac se trazi 75% kupovne cijene sto je van pameti.
    Sad ko kupi novog trziste ce se taman stabilizovati do prodaje i dobit ce realnih 50%.
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Ionako se sve svodi na isplativost, ja volim dizela najviše zbog autonomije, a i brate zbog obrtnog momenta. Sve ostalo mi nije problem, na golfu sam zamjenio plivajući, mogao je stari još, ali eto. Turbinu i dizne nisam pipnuo. I tu je bilo moje ulaganje od 300 hiljada koliko je imao do 400 hiljada kad je otišao od mene. To su neke stvari koje nema benzinac pa se ljudi odlučuju za njega da imaju manju mogućnost kvara(čitaj troška). Takođe kao što čini mi se i haker napisa benzinci su kratkotrajniji, i kad kupiš polovnjaka već je možda spreman za zamjenu karika i ostalih dijelova motora i zato ja preferiram dizela, ali to ne znači da sam protiv benzinca. Neko vozi na plin pa mu se drugi smiju, uvijek ima neistomišljenika.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nije vala bauk uraditi karike i dihtunge na 200k, a i sve do pola litre ulja sto pojede na hiljadu km je prihvatljivo kad udje u godine, i na dizelu ga mijenjam svako 10k.
    Belaj je kad TSI jede litru a star godinu :D
    Obrtni moment jest komforan, sad sa 420Nm i ludim rasponom ne moram ni saltati na otvorenom putu ako mi je mrsko :D
    Ali sve ima svoje, zavisi naravno i u kojem stadiju njegovog vijeka kupis auto i ko ga je odrzavao, i ko je kakve nafake, ali u nekom prosjeku od 0 do 300k km kad se sve sabere i oduzme benzinac bi trebao prouzrociti osjetno manje i troskova i glavobolje.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    12 hiljada maraka je razlika u gorivu na 300k benz vs dizel.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro