All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. ming

    ming Veteran foruma

    Ima haver ovu alfu, vec dva puta ledice u kontrolnoj mjenjao. Samo crkaju. To je alfa, spremi se na trivijalne probleme.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Ma nije to auto za tebe. Ti ces na Audiju zavrsit, 90% su sanse :) Da si neko ko bi se htio baktat sa uvozom pa da iscejfis alfu pa hajd. Ovako teško...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    U pravu si Selvine, u Njemačkoj mirganti vozaju opele, škode, mazde, francuze i dr a još veća sirotinja italijane,.
    Nijemci vozaju Audi, Merc, Jaguar i BMW. Ako Stevie hoće da ga gledaju bar kao auslandera mora kupit bar Audi.
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Opet lupas, prije ce svabo voziti opela nego balkanac ili turcin. Ovim drugima daj benve-a.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Turcin ili Rumun nema sanse da voze ista osim njemackog premiuma. Cak i po cijenu da bude preko 20 godina star.

    Svabo voza nove aute, max 5 godina stare, a voza i nov premium ako mu je cejf.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Jeste balkanac. Dobri klipovi.
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zna li ko koliko je pouzdan motorex za (ne)originalnost ulja ?
     
  9. nivla

    nivla Komšija

    pouzdan je, ali osjetno mi je skuplji za castrol koji ja kupujem tako da sam izbjegavao
    tipa 50km 4l 5w40 fully synthetic td ulje, nazovem motorex 76km, dosad nisam naletio na kopiju castrola a nema gdje nisam kupovao
    simimpex, nuic, neka lijeva radnja, skoljic, autodom, demi, zgodic, trgomat, ashondas
    svi oni kupuju od jednog uvoznika i preprodaju
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    prevelike su im marze... skoro pitao za SONAX Xtreme Briliant Shine Detailer
    kaže frajer 7 dana cekas i 30KM košta na piku po 15KM :D....
    pitao za brisače kaze 54KM... a te iste ja naručio online preko ovog shopa 35,26KM... (https://vidra.ba/) <- taj je bila akcija na 5 itema popust 12% sad je 10% na 4 stavke..
    kome je to normalno :D nek kupuje kod njih
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jeftin nije definitivno, ugledah da imaju ona brendirana (merc, benvej, mazda koje mene interesuje, itd.) pa me zanimalo jesu li pouzdani.
    Mada opet bih radije neki liqui moly.
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ganjaj Ravenol ili LM.

    Ja iskreno bjezim od motorexa koliko god mogu, neprofesionalnost, cijene, neuke osobe koje rade na prodaji, čisti "mahalizam" i ubleharenje, bar za Sa govorim, a sto se tice to og ulje i slicno, to ne mogu napamet i ofrlje pricati kada ne znam.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zbog garancije mi je najvise, ne zelim da vozim 20k intervale sa istim, a ovlasteni guli na originalnom ulju.
    Ruke nisu preskupe tako da cu im vjerovatno donositi svoje ulje svako 10k.
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja sam jednom usao u Motorex i nikad vise.Takva djubrad od radnika ja ono vidio nisam.Isto ko prema.ovcama se ponasaju.Neotesano, nekulturno, ne zna usta otvoriti balavci kazes zdravo dobar dan, gledaju ko telad.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  15. Haker

    Haker Veteran foruma



    Ravenol je sigurno dobro ulje, mada realno odgovarajuća specifikacija i redovna zamjena i sve pet. I kupiti od ovlaštenog distributera

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. Mujka

    Mujka Komšija

    ja kad sam trosio ravenol ulje trosila su mi kola manje od taletovih xD
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ok je momak bio, vidi se da nije neki aman znalac ali sasvim korektno ponasanje, ponudio mi i 10% popusta.

    Mozda je do krajine :p
    Da se ne uvrijede ne-krajisnici ali kad god odem dublje u bosnu dozivim nadrkane trgovce, konobare, sluzbenike, taksiste... :D
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne kontam sto bi onda kupovao u Motorexu kad mozes narucit na amazon.de, nije valjda da na amazonu tuse plagijate?
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Tesko za reci, ne mali broj komentara baca sumnju u originalnost ulja na amazonu, pogotovo Castrol-a i ovog Mazdinog (brendirani Total).
    Prije sam uzimao LM sa amazona i cinio se kao origigi.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa eto kupis opet LM i ciao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk