AMD 3600 - Game

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by bhd, Jul 29, 2020.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Pa ne bih bas rekao da ispod 32" nema smisla vise od full hd. Prije ce bit da preko 24" nema smisla za full hd.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Picoooka likes this.
  2. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    32' 1080p je horror to sam imao priliku vidjeti :D
     
    Aldiin likes this.
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    32" je za 4k kakav full HD:confused:
     
  4. p4ja

    p4ja Komšija

    Kod ovog moGame prodavaca nemas garancije, a i nacekat ces se za djelove, cisto da znas. I ne mozes uzet xx70 kartu i 1080p monitor al nikako znaci :)
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @bhd od ovog lika PcOner od kojeg planiras kupiti tastaturu mozes naruciti dosta opreme za PC, nije mu sve objavljeno na olx-u, mozda ti moze napraviti bolju cijenu ako uzimas vise stvari. A onako regularan je, tako da ga mogu preporucito. Iz Lukavca je.
     
    bhd likes this.
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jel se znas sa njim?

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Mislim da nije mudro keshirati preko 1000 KM sada za GPU, za iste pare ces za svega par mjeseci uzeti dosta bolji GPU, u ray tracingu pogotovo. Mene moja 1060GTX svrbi isto, al treba sacekat tu RTX3070, bit ce ona na nivou skoro kao 2080Ti + dosta bolji RT. Uzmi sada za 200 KM kakvu polovnu 1050Ti/1060 3GB i sacekaj jesen, pa onda prodaj tu grafu i zijanio si ni 100 KM + a imas latest & greatest :)
     
    p4ja and Neso like this.
  8. Neso

    Neso Komšija

    Ne isplati se sada kupovati CPU ili GPU uopste. Za neka 3 mjeseca dolazi more boljeg hardwarea, a i ocekuju se bas veliki skokovi u performansama. Da se sve ovo ocekuje za godinu, ne bi ti nista pisao ovdje, ali brate koji mjesec da sacekas nije ti frka.
     
    Vedo likes this.
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Slazem se, razmisljao sam dosta o tome.Sad sam krenuo u sklapanje,pa cu vidjeti hocu li odmah sve uzeti :)
    Za sad cu naruciti neke osnove tipa kuciste koje ce vazda ili priblizno biti iste cjene, napojna, i slicno... sklapat nesto na sto se bas garancija i ne odnosi toliko :)

    a ne znam bas koliko ce i kad ce novi proc doci, ovi 4g su samo planirani pojacani sa grafom boljom... true 4 serija ne zna se jos kad ce...bar ja nisam vidio
     
    Last edited: Jul 30, 2020
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Zna se, prava 4xxx serija izlazi ove godine, AMD više puta potvrdio

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma ja kontam da je sve to 4750G i ta G me nervira, ne vidim pravu verziju
     
  12. Neso

    Neso Komšija

    Svi ovi 4xxx G sto su dosli na trziste su u stvari Zen2 u obliku APU-a. To je Zen2 arhitektura sa integrisanom grafikom. Znaci gdje god vidis “G” to je last gen. To su procesori pravljeni za OEM-ove, mi ih svakako ne mozemo ni kupiti pojedinacno, sem u vec sklopljenim masinama. Mi nismo amateri tako da ne kupujemo gotove masine :) Zen3 4xxx dolazi za koji mjesec, potvrdjeno iz AMD-a.
     
    Vedo likes this.
  13. igor.g

    igor.g Komšija

    G serija se može kupiti najnormalnije.
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Mislim, imam vec budget skupljen A da li cu i koliko dobiti ako sacekam.....1-2mj ?
     
  15. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Mozes jedino dobiti ako neko bude pravio upgrade pa prodavao neku grafu 2xxx ili cpu,a ocekivati iste cijene nove serije u odnosu na staru je malo nerealno s obzirom da vidimo godinama da svaka nova serija donosi vece cijene bez obzira na neke spekulacije kako ce biti nize cijene zbog konzola itd.

    Iskreno volio bih i ja da se obistine spekulacije za RTX 3080 i cijeni od 600-700 eura,ali prosto sumnjam da cemo u pocetku u maloprodaji moci vidjeti ispod 850-1000 eura zavisno od modela i jos sto ne ide u prilog je sve veca potraznja karti za mining otkako su zadnjih par sedmica skocile neke kripto valute na berzi.
     
    Last edited: Jul 30, 2020
  16. Neso

    Neso Komšija

    Qler likes this.
  17. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Ako je u planu kupovina nekog Ryzen 4xxx procesora, ja lično bih preskočio B450 chipset i uzeo ploču sa B550 chipsetom.
     
    Esh likes this.
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Imal smisla ici na 3800x instead 3600 ?
    Ovo sa grafickimi ryzen novim ce trajati do sredine naredne godine.... ko ce docekati.
    3070 kod mikija ovih dana 1500 km.
     
  20. Filozof

    Filozof Aktivista

    @bhd ako je za gejmanje onda nema potrebe za 3800x naspram 3600

    evo kod PCHardware
    RTX 3070 ICHILL X4 - 1390KM