Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Legend London ti radi hlace za bilderice. Bio je jos neki brand sto mi je iskakao po instagramu, ako mi iskoci opet napisacu. I meni su noge generalno velike, listovi su mi oversized, zadnji put kad sam mjerio bili su 44cm. Ali ja uzimam u Zari, Pull & Bear, slim fit ili stretch, one imaju elastina u sebi a i realno prosle su devedesete kad se classic nosio :D
     
    NAILS likes this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma hajde sve ali grozno izgleda kada uzmeš te uske i onda guta na nogama.
    Čučanj više ne radim nikako i opet su mi noge najjači dio. A gledam ima likova lome se 3x sedmično na čučnju i opet chicken legs :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Kod mene su listovi 42-43, tu negdje. Nisu strašni.

    Inace se pitam kako neko ko ima 150kg nadje hlace kod nas kada su 32 brojevi najpopularniji.
     
  4. exwizzard

    exwizzard Komšija

    @NAILS Imo sam isti problem ko ti, kod mene 61cm butine i 43cm listovi od bicikla. Jedine pantole sto sam uspio naci su od tom taylora jeans koje imaju elastena u sebi pa se osjeca ko da nosis trenerku a ne pantole ali su previse skinny, na kraju narucim online neke sto su perfektne ali skupo je izaslo.
     
    NAILS likes this.
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa to skini sranje je problem
    Sve sad slim fit of majica do hlača.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja sam evo nakon jedno 20 razmijenjenih poruka sa razlicitim agentima dosao do toga da su mi ponudili ili refund ili novu narudzbu. Trazio sam refund i uzecu ovdje sto ima i nek jedu govna. Nije do njih, do carrier-a je, ali nebitno, customer service im je katastrofa. Samo ponavljaju "We are investigating". Trigger za refund je bio kad mi je vise pukao film i kad sam napisao da mi je zao sto nisam iz UK jer bi ih inace tuzio, ali da cu u svakom slucaju potraziti savjet od njihove agencije za zastitu potrosaca sta da uradim u ovoj situaciji :D
     
  7. nikolamo

    nikolamo Novi član

    I mene su jucer refundirali, trebalo im je skoro 4 mjeseca, ali bolje ikad nego nikad :)
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    50g dukat digli na 2.70... bezobrazluk pravi :(
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako je to ono proteinsko mlijeko ja bih radije ja sladoled otišao, ima manje šećera

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nema dodanih secera, secer koji ima je identican onom koje unosimo iz obicnog mlijeka..

    Meni je bio sasvim ok dok nisu podigli cijenu, sad se i ne isplati vise.
     
  11. aeRo

    aeRo Komšija

    Mislis one nove okuse? Ona 3 stara su ista cijena ja mislim.
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne mislim, stara obicna vanilija 2.70.. mozda je u drugim prodavnicama jos uvijek stara cijena.
     
  13. aeRo

    aeRo Komšija

    To si ti naletio negdje na skuplje, u Bingu je 2.30 ja mislim.
     
  14. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Interesuje me koliko su ove aplikacije tipa MyFitnessPal pouzdane što se tiče računanja kalorija, kakva su vaša iskustva ?
    Ja sam stavio da imam 95 kg i da želim skinuti na 92 (otprilike 250 grama po sedmici) i aplikacija zadala da mi je maximalan unos 3150 kalorija dnevno. Ono kontam trebalo bi manje od toga pa sam malo zbunjen, nemam iskustva s tim.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Naravno da nije tačno. To što ti želiš ovisi o dosta faktora a glavni je fizička aktivnost i aktivnost generalno. Nije isto ako treniraš i imaš posao na koje se puno krećeš ili ako samo trebiraš i ostatak dana sjediš ili ako ništa od toga ne radiš.
    Generalno to brojanje kalorija je zamorno. Najbolja opcija ti je da izbaciš za početak par stvari iz ishrane i odatle kreneš.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Ronaldo_9 likes this.
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Promjeni ishranu, drzi se vage i zdravo. Ako ces graditi mišicnu masu onda ni vaga nema smisla. Drzi se onda ogledala ;)
     
    Ronaldo_9 likes this.
  17. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Ok momci hvala vam na odgovoru. Htio sam prvo da provjerim iz prve ruke obzirom da prvi put koristim neku app.
    Ja sam "main goal" već postigao a to je da sam dosta skinuo masti. Trenutno imam najmanje kilograma otkad sam se oženio tj. sve od 2002. godine pa na ovamo.
    Te 2005. sam imao oko 111 kg (najviše 117 kg dok sam trenirao u teretani u periodu 1996-2002). Od 2015-16 sve do 2019 uspio sam kilažu spustiti na 104 kg, a od novembra 2019. pa sve do perioda maj -juni 2020 skinuo sam na 95 kg koliko trenutno imam. Sve sam radio po osjećaju dosad, pa ću vjerovatno i nastaviti tako, app je samo tu radi nekakvog orjentira.

    Edit: Ispravio sam godinu ženidbe, sreća žena ne čita ovo. :D
     
    Last edited: Aug 3, 2020
    Aldiin, SamiRX-8 and Haker like this.
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja sam prvo krenuo s ishranom, izbacio stvari kao fast food dok sam na poslu te ostali junk. Odredio sam sebi doručak između 7 i 9 ujutru i ručak između 3 i 5, a između toga sam znao pojesti neku voćku.
    Za neka dva i po mjeseca sam sletio otprilike 15 kg. Dosta mi je pomogao i posao koji je većinom terenski, tako da sam uglavnom na nogama :)
     
    Ronaldo_9 likes this.
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Zna li da li je proradila dostava sa myprotein? Mozemo li ih kontaktirati ?
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Narucio paket juce ujutro prije posla, danas mi stigao.

    Uglavnom, DHL 30km postarina. Paket je dosao iz UK za BiH, na moju adresu za 24 sata. (od mog klika naruci).

    Nasim smetljarima nista ne placate, samo DHL-u 30km.

    I ona obicna izadje 12+8=20.. a ceka se, jos vas zezaju gdje je i sta danima.
     
    aNaToMiC ! likes this.