Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    na temu 75" :D
     
    Esh and Vedo like this.
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sve kontam da 1080p content (kakvog je jos puno, nije sve 4k) moze bit los na tako velikoj dijagonali, ni pixeli vise nisu tako sitni i doce do izrazaja i interpolacija koja na jeftinijim (citaj povoljnijim) modelima sigurno nije tako dobra.

    Mene sad vise handri motion handling, dse i slicno. A po vasoj prici 55” je ocito bas malo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma definitivno su domaci kanali katastrofa na 65 ako sjedis blizu. Ja iskreno i ne gledam kablovsku, Netflix, igre i filmovi na usb-u.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    @black jesi ti konto da uzmeš kakve galonke (cvike sa dnom od tegle/galona). Čuj sa 2,8m ne vidi na 65". Ja sa te iste daljine super vidim na 43"

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Mislim da je pala odluka na ovaj 70"RU7022 , 1500 KM, radnja u Sa. 75" isti model je 2000 KM. Razliku para ostavit za RTX3070, ciao.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    @Vedo zar ti nisi na PS4?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  7. black

    black Komšija

    A nije da ne vidim, nego nekako mi cudan osjecaj kad sam gamepadom rokam na TVu, imam osjecaj da je predaleko ali je za filmove vrh. Za svakodnevno gledanje TVa slazem se da je bolja manja dijagonala, laksi je multitasking. Imam i 43" na 3.5m u drugoj prostoriji, ok za vijesti pogledati ali kad film upalis nema imerzije, bezveze iskustvo.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  8. black

    black Komšija

    1080p vrh na ovoj mojoj dijagonali i rastojanju. Skoro i da nema potrebe za 4K, ali ja skidam sve sto mogu u 4K HDR formatu sa HD zvukom.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Bio na PS4 Pro, prodao prije pola godine. Lova spremna za PS5 :)
     
    Esh and bhd like this.
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovi sto imaju 70RU imaju samo izložbeni model, kaže radio je samo jedan dan xD ciao.

    Tako da sam naručio 75TU7002 od ovih iz Cazina, ovaj dmr-ov video me ubijedio :D

    valja ženi na oči kad stigne :D

    E jedina briga je sto bas ovi sa Rtings rekose da su čuli rumor da on nije VA, kako to provjeriti?



    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma sve i da nije, to je najjeftiniji VA, svakako nije nista bolji od IPS-a sto se HDR-a tice.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne mora biti bolji po pitanju hdra, VA je puno bolji po pitanju crne od ips.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je vazno samo u mracnoj sobi, kad bas smanjis brightness. A ako ista drugo, IPS ima bolje uglove gledanja, nekome je to vaznije od crne boje.
     
  14. black

    black Komšija

    Kuckanjem i povlacenjem prsta, na IPS ostaje mnogo kraci trag nego na VA kad malo prstom povuces :D Imas na YT

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kakave veze ima brightness sa tim? Nije važno samo u mračnoj sobi, ali je tad najvažnije. A ne znam danas koji iole pristojan tv ima probleme sa uglovima gledanja? Nisu bez razloga svi high end televizori VA ili oled, i to baš zbog crne.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ama ne kazem da VA nije bolji (i nije tacno da nema problema sa uglovima gledanja, nema samo na najskupljim VA panelima), nego da u toj klasi nece bit neke razlike. To je najjeftiniji Samsung TV u 75”, bio VA ili ne.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. black

    black Komšija

    Jest da gubi kontrast na uglovima vecim od 25° ali nije tako strasno uzivo, moze se i dalje normalno gledati, to sjednes na sredinu a ostali nek se poredaju

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma dzaba VA, IPS, QLED i OLED ako žena kaže da je prevelik to i bi :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    black, Stevie_Ray, Vedo and 1 other person like this.
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    E zato bi i volio da je VA, crne su osjetno tamnije nego na IPSu.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  20. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Tv u teoriji može biti prevelik, ali u praksi će prosječnom čovjeku mnogo prije ponestati para, nego li slobodnog zida :)

    Mislim da po onim online preporukama već od 3 metra udaljenost s 1080p sadržajem se isplati 75" tv imati. S 4K sadržajem može i do 100" :p

    Ako kupuješ tv da bi gledao 480p sadržaj, onda može i kakav stari monitor.