Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav ljudovi. Na serveru imam instaliran Win2K8 R2. Poznato je da Win2K8 R2 na Hyper-V kao Guest OS podržava najkasnije Windows 8 (i to sa hotfixom), dok Win 8.1 i Win10 prema zvaničnoj dokumentaciji nisu podržani. Da li je netko uspio nabaciti Windows 10 na Hyper-V u slučaju Windows Server 2008 R2?
     
  2. ZyKLon

    ZyKLon Novi član

    Danas izlazi nova verzija Windows 10 May 2020 verzija 2004 (20H1)
    Vec je dostupan Media Creation Tool 2004, ali mislim da ce se moci skidati tek oko 19h po nasem vremenu.
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    za sada nista ne baracem ...sada cu opaliti pauzu updatea jos mjesec dana :D
    da ne bi bio i ja pokusni kunic...a obzirom na zadnje 3 nadogradnje...svaka je posla po zlu mnogim korisnicima :D
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kod mene ide fresh instalacija, samo da ufatim vremena.
     
  5. FearLess

    FearLess Aktivista

    Na poslu održavam oko 200 mašina sa Win 10 i oko 70 sa Win 7, i puno više problema mi pravi Win 7.
    Već smo 3. godina na 10 kod većine računara, što starih po 7-8 godina što novonabavljenih i skoro nikakvih problema, rahat sam čim uradim upgrade na 10.

    Možda iz razloga što serverski puštamo Win update tek nakon nekih 10 dana od izlaska tih istih update-a.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Moraš ti prvo do dobro istestirati update na po jedan različit primjerak mašina koje koristite i kad utvrdiš da radi, onda pustiš na druge mašine. Kad utvrdiš koji update pravi problem, zaobiđeš ga i go je to. Naravno, pomalo je neozbiljno imati mix OS-ova. To rapidno usložnjava održavanje kompletnog sistema, od AD-a pa na dalje.

    Gesendet von meinem POCOPHONE F1 mit Tapatalk
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo gubljenje signala sa drugim monitorom, u mom slucaju TV-om, je postalo smor. Sada mi je jos gore sa novom kartom. Izgubi signal kada upalim tv. Ili ugasim tv. I onda moram restartovati PC.

    Kontam da stavim drugi TV ili promjenim kabl, ali je ovo je do windowsa jer prilikom restarta post screen baca na TV svaki put bez problema. TV je main monitor i za bios, u mom slucaju. I onda kada ulazi u win, budu oba upaljena. Ali ako stavim PC na sleep pa onda upalim, ako ugasim tv ili upalim, u tim momentima se signal gubi.

    Kao da je neka automatska opcija koja ne radi kako treba. Bilo je slicno sa 660 i sa 1070 koju sam povremeno koristio, ali nije ovoliko.
     
  8. zdici

    zdici Aktivista

    Kod mene sada kada palim PC nereaguje tastatura da udjem u BIOS ? Jedino kada izvadim bateriju iz maticne ploce i vratim i upalim PC tada hoce..sta da radim ?

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Probaj drugi usb slot i drugu tastaturu.
     
  10. zdici

    zdici Aktivista

    Probao. Ne pomaze

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jedino jos pokusaj sa drugim sata kablom na disk, iskljuci sve osim sistemskog diska, nekada davno mi se taj slucaj desavao.
     
  12. Decerto

    Decerto Komšija

    uzmi neku PS2 tastaturu ili adapter :D .
     
  13. zdici

    zdici Aktivista

    Ustekao staru tastaturu na usb kabl i opet nece..inace koristim wireless mis i tastaturu. Hoce jedino kada bateriju iz maticne izvadim pa ponovo ubacim i upalim PC taj put hoce dalje opet po starom.

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ti ta ista baterija ne pravi nekakav problem. Probaj novu bateriju.
     
    zdici likes this.
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da li neko ima probelem sa xbox wirless adaptereom za gamepad? Danima me pita da odradim update windowsa i odradim ga, vidim neki veliki dugo instalirao i sad ne mogu nikako da natjeram gamepad da radi. Prije ga nađem na device manageru instaliram driver i to je to, sada nema šanse.
     
  16. Decerto

    Decerto Komšija

    Znam da su male sanse,ali jesi probao ga updejtat preko microsoft storea ? https://beta.support.xbox.com/help/hardware-network/controller/update-xbox-wireless-controller

    Evo i na redditu neko nasao rjesenje za slican problem : https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/bbeo11/xbox_acc_driver_unavailable_or_how_i_learned_to/
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ništa mi ne pomaže, vidim ima još ljudi ovaj problem poslje update, tacno su oni nešto zaebali. KAda instaliram driver, instalira ga ok ali u deviceu manageru ne vidi kao x360 nego ostane unknown device samo sa zelenim uzvicnikom umjesto narandzastok trokuta.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma



    Evo uspio sam zahvaljujući ovom videu pa ako nekom trebalo...
     
    Decerto likes this.
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima li nacina da se postavi browser window "always on top" bez dodatnih alata?
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Nema u windowsu koliko znam bez dodatnih skripti ili alata. A da li to neki browser implementira za sebe, nisam siguran. Mozda kroz ekstenzije. Zagooglaj za taj browser koji koristis.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk