All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Vedo

    Vedo Moderator

    @nivla ma jok četiri, gume su stare samo 1 ljetnu sezonu (5-6k km prešle) uzeo samo jednu (225 KM nova, 275 45 R20), danas je montirao, sve super, nije otišla felga.

    @Almir A pojavilo mi se upozorenje od vazdušnih armotizera, al nije za gumu, ne znam zašto.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mozda nisu snimljene vrijednosti. I ja sam morao sam sebi snimiti kroz meni.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Bog otac radi na novom projektu

     
    Stevie_Ray likes this.
  4. Haker

    Haker Veteran foruma



    Meni je ovaj ventilator malo previše da njega nema bio bi super

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    12k rpm bez turba, nema serva, 950kg, pedale na prednoj osovini

    The last analog car

    I Gordonov BT46B gdje je prvi put koristio ventilator, satiranje konkurencije dok ga nisu zabranili.

    [​IMG]
     
    Last edited: Aug 7, 2020
    Reventon likes this.
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ima li ko kakav tip gdje pogledati bosch aerotwin 500mm? Nasao sam na piku jedino silux za 21KM komad plus dostava 7, cekam jos odgovor.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Last edited: Aug 10, 2020
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovaj ima Bosch AeroTwin, provjeri za cijenu. Za moje auto idu 2x 650mm 60KM + 7KM dostava.

    https://www.olx.ba/artikal/36336843/metlice-brisaca-bosch-valeo-champion-autodom/

    Imas i Bosch AeroEco, ne znam jel velika razlika u kvaliteti u odnosu na Twin, a mislim da su jeftinije. Njih sam vidio u Tuzli na Petrol pumpama i u Frankofazu (Mercator).
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Aero eco je bacanje novca.
    Set aero twin 500mm i jest oko 60KM maloprodajna cijena.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Valjaju li Valeo cemu? Ne znam ni cijene ni kvalitet u odnosu na Bosch.
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Onda da ne trazim dalje od ove ponude. 50KM aerotwin plus za oba brisaca sa dostavom :D

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Reventon likes this.
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Traži bosch pod ovom šifrom, ovo je pravi set od dvije 500mm za tvoj auto 3 397 118 922
    Postoje i na komad, ali univerzalne, to već nije to kad dođu one sve vrste adaptera pa dok staviš adapter bude ružno i za vidjet, a i znaju se klatit na tome. To je moj savjet, a ti opet znaš svoje.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Znam ja svoje, ali treba poslusat i nekog ko zna bolje haha.

    Nisam znao za tu fintu sa adapterima i cudima, trazim pod tom sifrom!

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sam neki dan uzeo zadnji brisac valeo ok je 16km bio, prednji Bosch. Valeo je dobra marka provjerena ne bi smjeli biti loši.
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Što bi rekao moj brat za metlice brisača, na prvom mjestu Bosch pa 6 praznih mjesta pa svi ostali...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Reznor, Stevie_Ray and aNaToMiC ! like this.
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam na proslom mondeo se razocarao u Bosch.. kupio njih i nisu valjali, bili bucni i poslije godinu dana poceli da meljaju... i jedan dan iznerviran odem u Bingo i kupim neke u zelenom pakovanju, 13KM bila dva... dvije godine i prodao ga sa tim... radili odlicno :D
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Usput, imam onaj OBD HS/MS kabal za forda, i elmconfig software (kupit cu ovih dana vjerovatno i ForScann) pa ako kome treba sta na fordu da se čačne :D javite. Sebi sam upalio da mi se mondeo sam zakljucava kad krenem, i auto relock kad neko izađe i krenem opet. Proguglajte elmconfig vidite sta ima i sta moze. Ja i stavio sam za odometar pravilne dimenzije guma, bile mi 16'' i lagao mi brzinu...
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Ima i Dino kabal, čačkali smo i mi, međutim dosta je i do auta, kod njega npr ima više opcija za uključiti nego kod mene. A forscan je besplatan za Windows, samo se registruješ na forumu i dobiješ licencu za dva mjeseca besplatno. Bez licence radi, ali naravno polovično...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Forscan su testirati ta dva mjeseca, pa ako bude dobar, kupit cu onu licencu za 1 godinu.. pored mene jos dva moja dobra jarana imaju Mondea, pa imam ga za sta iskoristiti :)
     
    dams82 likes this.
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    jeste li koristili forscan, je li bolji od elmconfig?
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Nisam koristio elmconfig tako da ne znam...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk