BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Cujem da vise nije dovoljan ni 256GB SSD. Nekima igra zauzima 230GB WTF?
     
  2. croman91

    croman91 Novi član


    Pozz svima,

    treba mi pomoc oko Fritzboxa 7490 i konfiguraciji za BH Telecom zapravo ERONET-a i nadam se da mi moze neko pomoci... kao npr. expert Stihoklepac

    U glavnom treba mi export konfiguracije od fritzboxa 7490 koja se izporucuje od strane BH Telecom, da bi prostudirao config file i prenio na svoj Fritzbox 7490 koji sam donio iz njemacke. Medjutim ja nisam kod BH Telecoma predplatnik vec kod ERONET.

    Mislim da su slicne configuracije oba Providera ERONET i BH TELECOM-a vezano za IPTV-konfiguracije kao sto su npr. u njemackoj Vodafone i Telekom, sa nadom da cu ih moci djelomicno preuzeti, da bi mi napokon radio IPTV (HOME.TV) zapravo STB-Boxovi (ukpno 2x komada). Da bit IPTV mogao raditi na Fritztbox 7490 treba unijet Vlan-IDs u konfiguraciju preko TXT import file np.r sa FBEdit tool. Uspio sam unijeti Vlan-ID: 2015 preko GUI interfejsa od Fritzboxa, koji se koristi za spajanje na internet i Internet mi radi bez problema. Ali sve ostale konfiguracije moraju se importirati npr. sa FBEdit preko config-file-a!

    Saljem isto screenshot koji sam napravio od mojeg Eronet Zyxel Routera/modema gdje su popisani sve Vlan ID's za ADSL i VDSL konekcije. Ja imam VDSL 25/2, tako da su mi samo VDSL konfiguracije relevantne.

    Ali ako nije velik problem, mogli bi se mozda dodatno uz VDSL i ADSL postavke unijeti istodobno, posto bi rado volio objaviti moj konacni config file, za sve ostale usere za forum, posto znam da je Fritzbox u ovom slucaju Model 7490 vrlo popularan i cesto koristen sirom Evrope. Mislim da bi mnogim userima ovog foruma pomoglo kao sto bi imeni.

    Box je fenomenalan dobar u odnosu na ova sranja ZTE i Zyxel sta se izporucuju sa strane provajdera u BiH ili sl.!

    Bilo bi mi drago da mi moze neko pomoci, barem da mi posalje svoj config file koji se moze sa FBEdit exportirati.
    Ako ima neko vec konfiguraciju za Eronet, bilo bi savrseno, ali ako ne bila bi mi i konfiguracija za BH Telecom isto velika pomoc.

    # Name Type Mode Encapsulation 802.1p 802.1q IGMP Proxy NAT Default Gateway IPv6 MLD Proxy
    1 ADSL-Internet ATM Routing PPPoE N/A N/A N Y Y N N
    2 VDSL-Internet PTM Routing PPPoE 0 2015 Y Y Y N N
    3 ADSL-IPTV ATM Bridge Bridge N/A N/A N N N N N
    4 VDSL-IPTV PTM Bridge Bridge 4 40 N N N N N
    5 ADSL-Mgmt ATM Routing IPoE N/A N/A N N N N N
    6 VDSL-Mgmt PTM Routing IPoE 1 2016 N N N N N
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Neće ti pomoći BHT config fajl jer koliko ja znam Eronet ima skroz drugi fol realizacije Iptv-a. Javi se na pm mogu ti dati par savjeta.
     
  4. croman91

    croman91 Novi član

    Pozz,

    hvala ti na brzoj podrski,

    ako imas kakav savjet za realizacije, bio bi ti mnogo zahvalan.

    Ali PM ti nemogu poslat, posto nemam prava za slanje PM.

    Ako nekoga zanima, jedino sto sam nasao na jednom forumu vezano za individualnu realizaciju IPTV na Fritzboxu moze se ovdje informirati:

    https://www.ip-phone-forum.de/threads/iptv-abroad-with-a-fritzbox.301210/
     
  5. Shark9127

    Shark9127 Novi član

    Pozdrav svima,
    Imam Fritzbox 7490,prikljucio sam fixni tel na njega (landline) na fon 1 izlaz.
    Telefon ne radi kako treba,prima pozive normalo al kada zovem na mob (nisam probao na fixni) uspijem uspostaviti poziv na svakih 5-6 pokusaja,a za ostale pokusaje kaze "teta" biraj te prvo 035, a kucam normalno 06x,pokusavo i 003876x isto.
    Da li je netko imao slican problem i kako ga riješiti.
    Da li sam ja sta lose nastimao u fritzbox-u.

    Koji tel podrzava DECT od Fritzbox-a 7490, na sta treba obratiti paznju pri kupnji.
    Hvala
     
    Last edited: Aug 10, 2020
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    1. Da li je Fritz od BHT-a ili neki sa OLX-a?
    2. POTS ili VoIP broj?
     
  7. Shark9127

    Shark9127 Novi član

    Nije od Bh telecom-a, a POTS je broj.
     
  8. Salaukovina

    Salaukovina Novi član

    De jel moze neko u kratkim crtama il u pp da napise ako ista moze da se uradi povodom ovog bht h267n rutera. Ako sta ima da se promijeni il optimizuje malo da mi igre idu bolje. Ja kad vidim ljudi da koriste tamo netgear nighthawk i objasnjaje o stvarima QoS i nat type 1, ja bi se rokno. Pola tih stvari nema na ovom ruteru. Ja bi kupio bolji al ne znam ni da li se moze to tako zamijenut, osim taj bridge mode sto se ja bas i ne razumijem se. Garant sam x lik koji po ko zna koji put ponavlja istu stvar al sam trazio preko search pa nmg se snaci kad ima 578 stranica na threadu. Izvinite na ispisanom romanu
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav radni narode.
    Prijatelj ima net od BHTelecoma, sa dva STBa od kojih je jedan na mrežu spojen preko njihovog PLC adaptera. Od mene je uzeo android box i dešava mu se jedna čudna stvar. Spoji box preko HDMI kabla na svoj TV i nešto malo prije nego se pojavi meni na android boxu (desktop sa ikonicama), na STBu spojenom preko PLCa se izgubi signal (na tv se ispiše poruke Nema signala, kao da je isključen HDMI kabal). HDMI CEC je isključen na boxu... Box je resetovan i na fabricke postavke također. I kad isključi android box na daljinac, na drugom TV sa PLCom se više ne pojavljuje slika. Na tom STB stalno svijetli zelena lampica (tj. on se ne ugasi, samo ne daje signal na HDMI). Ima li iko ideju čemu je kvaka? @Stihoklepac ??

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jedno pitanje

    brat koristi BH Telekom internet i moja tv i ovo sto sada ima mu predstavlja problem za rad,jer radi od kuce preko interneta i brzina interneta mu direktno utice na produktivnost
    mislim da ima oko 10 Mbps brzinu a ja sam negdje procitao da ako imaju tehnicke mogucnosti,da oni mogu pustiti 25 Mbps brzinu

    ja sam mu to rekao,on je zvao i rekli su mu da to ne moze valjda,nego da mora paket mijenjati ili sta vec

    pa me zanima je li to moze tako i sta /gdje treba da zove ,kome da se obrati...na 1444 su ga skinuli
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zavisi od paketa i modema. Treba ti VDSL modem za brzine vece od 10mbps. A ako ti sadasnji paket nudi 10mbps onda ti nece mijenjati modem, nego moras preci na veci paket.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije BHtelecom ali da podijelim lijepo iskustvo, placam 50mbit VDSL a izmjerim oko 58. :)

    Prvi put da cujem da se ima i vise od obecanog.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Isti sam ti :) ali na BHT

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  14. ZyKLon

    ZyKLon Novi član

    Pozdrav ljudi.
    Ima li neko da kaze svoje iskustvo kakav modem Innbox sad daju u BH Telecomu, je li bolji ili gori od ZTE H267N i da li je za njega isti password za administratora kao i u H267N?
    Hvala!
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod mene je InnboxV44, dobar, nema problema, fabricki user i pass je: user.
     
    ZyKLon likes this.
  16. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Dozvoljava li BHT port forwarding? Imam ZXHN H267N V1.0, pokušao sam na razne načine, ali ne ide.
     
  17. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Dozvoljava u globalu, ja sam ih se napropuštao na svim routerima osim na njihovim, nisam imao priliku. Pogledaj koja ti je javna adresa trenutno, da nije ona što počinje sa 100.x.x.x ili kako već.
     
    NaLe! likes this.
  18. ZyKLon

    ZyKLon Novi član

    Dozvoljava, moras prvo napraviti staticku adresu za uredaj na kom hoces da otvoris port, a mogu ti reci da nemas potrebe na njemu ni da otvaras port, samo napravis staticku adresu i onda samo uljuci Upnp i dobro radi posao
     
    NaLe! likes this.
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    @Shark9127 ako ti pots tako radi, probaj ugasiti dtmf
    @Salaukovina QoS je dio priče, najjednostavije je da naručiš Friz napraviš guest network wifi za ukućane a sebi podesiš 5Ghz Wifi za gaming.
    @kolinsb Ako je box na dhcp-u (internet) koneciji ne bi trebao imati nikakav uticaj na IPTV dio. Probaj Android boxu dodjeliti static ip
    @ZyKLon Innbox i ZTE su u pet deka
    @NaLe! oficijelno modemi ne podržavaju pf, pratično radi na svakom
     
    ZyKLon and NaLe! like this.
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Drug, android box uopšte nije spojen na mrežu, ni kablom ni preko wifi. Probali 2 različita modela android boxa, uvijek isto.

    https://www.dropbox.com/s/5cauvi8aw102f6a/video-af987f7e97815461551775c1d2d6e5f1-V.mp4?dl=0

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    Last edited: Aug 24, 2020