LEGO

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Zeleni, Apr 30, 2015.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma vi ste ostarili. Minecraft je lego advanced. Bezbroj mogucnosti.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Možda, ali davati djetetu da bulji u ekran je suludo. Onda hoće YouTube i šta sve ne i to ih doslovno hipnotiše pa imaš djecu da sa pet godina ne znaju pričati ili prevode sa engleskog na naš tj bolje znaju engleski

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma ne moze se to porediti. Kod djeteta tablet i mobitel moras drzati pod kontrolom, ja se pozitivno iznenadim sta sve dijete napravi u igrama slicnim minecraft (nebih nikada kupio originalni minecraft), ali zna pretjerati pa onda ide pauza ili brisanje igre, dok lego slobodno mozes pustiti da se igra satima i danima.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Problem je ako im uzmes tablet/telefon, onda postanu misfit u društvu. Oni vec sa 7 godina igraju multiplayer igre uz teamspeak na tabletu.
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja price, pa sve umjereno, ti djetetu diktiras vrijeme, a ne on tebi. Ne moze pretjerati ako mu ne dopustis da pretjera.
     
  6. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ma nije to negativno, i mi smo svi provodili vrijeme za racunarom, igrali igrice, ali u današnje vrijeme djeca daleko manje vremena provode vani u igrama i druzenju s drugom djecom.

    Problem je općenit, ne krecem samo od svog djeteta, vec uopste. Provozajte se gradom, od 10 kosarkaskih/fudbalskih igrališta, na 0 ce te vidjeti djecu kako igraju.

    Ja sam pjesacio kilometar, dva, tri da dodjem do terena gdje se igra dobar basket, ili gdje uopste ima terena.

    Jednostavno, zivimo u digitalnom dobu, vrijeme koje mi smatramo najljepšim je proslo i nece se vratiti.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
    edgsi and NeTRa1der like this.
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To je sve do roditelja. Mi smo po ulici odrasli, sad se prema djeci odnosi puno vise zastitnicki, pa ces tesko vidjeti da neko pusti dijete od jutra do navece u mahalu da se igra. I ono sto se izlazi, mala djeca u trzni u igraonu, veca na treninge i slicno.
     
    senad_986 likes this.
  8. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Da, s to shvatiš pogotovo kad dobiješ svoje dijete, na ulici svakakvih manijaka, ludih vozaca, budala.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Sve što je na zapadu bio standard prije 10-15 godina sada i nama dolazi.
    Iako kod mene u naselju i dalje djeca igraju fuce na igralištu, igraju se pred zgradom, vozaju bicikle, mijenjaju fortnite sličice, igraju playstation itd.

    BTW šta je sa ovim olx resellerima polovnih kockica. Prodaju na kilu ali me djeluje povoljno. Ima li negdje da se može kupiti vintage Pirate Lego set ili Tree House?
     
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ovi na piku sto na kilu prodaju lego kockice povoljno, bolje bi prošli da nešto sastave pa tako prodaju skuplje :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam ovaj set imao, sada ne mogu nikako da ga nađem :/
    Sjećam se kao juče kada sam ga dobio imao tada 10god, jedva ga sastavio. [​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Star Wars[​IMG]

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Neso and Esh like this.
  13. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

  14. ming

    ming Veteran foruma

    Evo i moj 6285

    [​IMG]
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Dobar bokeh
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    f/1.4
     
  17. Esh

    Esh HWB

  18. Esh

    Esh HWB

     
    NeTRa1der likes this.
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Da se stavi na Black Friday to buy listu
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Koliko radosti su mi Lego kockice donijele u mladosti dok sam klinjo bio :D

    ABD ako nekad stigne moj klinac ceka ga babina kutija puna kockica :)

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    NeTRa1der and Vedo like this.