Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Apr 29, 2010.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Jučer je isto bilo vjetrovito, ali idealno vrijeme za vožnju i uspone.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Stigle nove Schwalbe nobby nic 27.5x2.25. Pošto su ove tubeless easy da pitam jel neko prešao na tubeless kakva su iskustva? Gledam na netu t. Kit 50ak eur dva ventila, ona tekućina za dihtovanje i traka omg. [​IMG]
     
    NAILS likes this.
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Odlične gume, meni najbolje što sam probao. A meni je to pegla na biciklu, lakše mi je zamjeniti unutrašnju nego se peglati sa tim.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam ni ja nikad radi zezancije oko montiranja. Ako unutrasnja pukne, zamjenim je za minut-dva bez alata za skidanje.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam neki dan uzeo za svoje zadnju gumu, continental je, jer je stara bila bas poderana. Da nisam madrac uzeo, uzeo bi sebi novo biciklo a zeni dao ovog GT-a. Nasao polar ne znam koji je model, ali ne cini mi se losim za moje potrebe, alu ram, diskovi, hidraulicne kocnice, shimano sve na njemu... cca 620KM... Taman bi mi bilo.. ali jebi ga..
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Al zato ćeš ko hadzija spavati a bicikala će biti.
     
    Qler likes this.
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja se godinama kanim uzeti novo biciklo i jos nisam.Kako sada vise ne vozim aktivno,biciklo mi sluzi otici do prodavnice,tako da je sve manje zelje za novim hah

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Tubeless je zakon, posebno ako ides off road. Naspes 1dl one tekucine za dihtovanje, obicno ide toliko po instrukcijama. Sve manje rupe ce se same od sebe zakrpit cim tekucina udje u njih. Samo gumu dopumpas.
    Za vece rupe moras ugurat one komade gume kao kod vulkanizera, i u kombinaciji sa tekucinom, opet se zakrpi.
     
    forzamilan and Lamagician like this.
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li je neko narucivao 29" ovakvog dizajna:

    [​IMG]

    Ne mora biti nesto mnogo kvalitetna, moze u rangu Kende samo malo da osvjezim crno biciklo.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam k'o Forza da predjem 1000 za jedan dan, ali evo hiljadarka i kod mene nakon nekih 3-4m:

    [​IMG]

    Kilaža prvog 6-og bila 102.2. Jucer nakon vožnje:

    [​IMG]

    Stvarna je mozda 91. Ja zadovoljan.
     
    forzamilan likes this.
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma kakav ja otanjio sam skroz pogotovo na godišnjem još se udebljao. Ali maloprije sam jednu turu po Vlašiću završio ljepota samo nema se kondicije hehe. Prijatelj me autom dovukao do Galice iznad Travnika pa sam do vrha Paljenik i spustio se prema Travniku diskovi znaci ringla od sporeta.
    Imam komšiju mislim da mi je i rođak sad je u Zenici lik je freak pratim ga na fb pukne turu po 180km sa ekipom po Bosni ko ja kafu ujutro strasno. Elvedin H. Možda ga ti Nailse znaš?

    Tura maloprije [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
    Last edited: Aug 13, 2020
    zippoo and NAILS like this.
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Mozda kada bih ga vidio. Po imenu, ne znam. U Zenici slabo biciklizam. Ja sam na bajku ko egzoticna zivotinja. Imaju tako 2-3 lika hardcore ali njih sve znam.

    Sto se kondicije tice, mogao bih cijeli dan i kada sam vagao preko 100, ali ode dupe. Opalim turu 1h bez prestanka 20-40km/h ali mene nazulja kako god. Jos imam dobro sjediste. Jedino nisam uzimao one umetke sto idu u šorc, sto ti drumaši koriste. Treba probati.
     
  13. Kralj Tvrtko I.

    Kralj Tvrtko I. Novi član

    Nails ti iz Zenice?
    Ja sam svaki dan na bajsu po Zenici...crni scott aspect. Mahni nekad ako me sretnes :)
     
    NAILS likes this.
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Važi ;)
     
  15. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Juče sa jaranom, Dobrinja-žičara-Brus-oko Trebevića-Lukavica-Dobrinja-pa na kafu u Pejton :) - nazad Dobrinja :)

    Mislio sam da jutros neću moći ustati, da ću se raspadati, ali ko lampa sam :)

    Sent from my Huawei P30
    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
    Vedo, Ronaldo_9, Eldorado and 2 others like this.
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Gledam gore post 13 Avgust i danas 13 Septembar, 6kg. I'm not mad. Or I have aids :D

    [​IMG]
     
    forzamilan likes this.
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nemos izbrisat post jebt
     
    Last edited: Sep 15, 2020
    NAILS likes this.
  19. Kralj Tvrtko I.

    Kralj Tvrtko I. Novi član

    Haman si se dobro iskenjo
     
    NAILS likes this.
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobar, samo preko zime održi, da se opet ne bi popelo