Nvidia Ampere - GeForce RTX 3x00

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jan 3, 2020.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aAeMBvg_460svav1.mp4

    Ja se ne bi zalijetao sa kupovinom ko bas ne mora sacekajte malo. Nadam se samo da ce i amd ponuditi nesto u ovom low to mid segmentu jer u high ionako nemaju nista naspram nvidije vec jako dugo. Mislim da ce cijene biti vece da je ovo bez pdv.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    U EU će 3070 i 3080 biti 519€ i 719€ respektivno. AMD bez boljih drajvera i AI upscalinga nema šta tražiti u ovom segmentu.
     
    p4ja likes this.
  3. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Mislim da u pocetku mozemo ocekivati znatno vece cijene pogotovo kod nas tako da ocekujem 3070 i do 1400-1500km.Nadati se da ipak nece biti tako,ali znajuci do sada kretanje cijena po shopovima vrlo moguce da napumpaju cijene prvih mjeseci.

    Ko ima mogucnost kupiti u EU logicno da moze malo bolje proci.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ili preko EU ili preko lokalnih "Mađara", lokalne radnje nula bodova.
     
  5. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    [​IMG]
     
    Last edited: Sep 2, 2020
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Sweetspot će biti neka 3060 super koja će biti bara bara sa 2080 TI...
     
    Stevie_Ray likes this.
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Isplatilo se cekanje znaci. @Zeleni - ako prije mene saznas gdje 3080 mozemo preorderati ili kupiti javi :D
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I ja na to pucam.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma kakvi, on ce to u kontejneru nac. :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    donjapa, bhd and forzamilan like this.
  10. igor.g

    igor.g Komšija

    p4ja likes this.
  11. NAILS

    NAILS Moderator

  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Hodl.

    Yes, but, Mađari uplaćuju i nula bodova u bilo koji budžet, kakve-takve države koja nam daje kakve-takve usluge :D
     
    Last edited: Sep 2, 2020
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nek' meni lokalna radnja proda hardver po EU cijeni pa ću ja uplatiti sebi PIO/MIO od onog što ostane.
     
    Pelikan and bhd like this.
  14. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ovi svi benchmarki su kako mogu primjetiti sa RTX tehnologijom ? Bit će interesantno uporediti framerate bez uključenog RTXa u odnosu na prošle generacije, jer RTX mi uopšte nije neki big deal koliko to nVidia potencira ..
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

  16. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ja sam izracunao oko 30-40% da ce biti RTX 3080 jaca od RTX 2080 ti bez RTX-a. Ima negdje benchmark koji ugrubo govori ovako za Borderlands 3 bez RTX-a.
    Ako naprave RTX 3080 sa malo vise memorije, to je definitivno onda totalni killer deal.
    RTX je buducnost, a DLSS zaobilazim skroz, ali eto ne ide jedno bez drugog zbog zahtjevnosti. Doveli su i taj DLSS na visok nivo, ali se meni ne svidja i bolje izgleda bez njega. Ne moze nikad downscale/upscale/sharpness biti bolji od raw rezolucije u 4-8K...
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Digital Foundry se ne slaže s tobom.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Death Stranding sa DLSS-om izgleda bolje nego u native-4K, a slična situacija je i sa ostalim podržanim naslovima.
     
    Vedo likes this.
  19. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma nacitao sam se i ja oko toga da bolje cak izgleda, ja sam to probao licno na mnogo igara i dobrom opremom i nema sanse da je bolje. Duboka je to tema, neko ne vidi razliku izmedju 30 i 60fps-ova. Meni licno DLSS nikad nece biti bolji od RAW rezolucije.
    Death Stranding nisam probao jos.
     
  20. Neso

    Neso Komšija